Trilliant ردیابی مصرف آب را به عصر داده محور می آورد


می توان استدلال کرد که کنتورهای الکتریکی هوشمند به دلیل وجود تعداد زیادی از آنها، دیگر به عنوان فناوری پیشرو واجد شرایط نیستند. برای مثال، نیوبرانزویک پاور در وب‌سایت خود بیان می‌کند که بیش از 80 درصد کانادایی‌ها در حال حاضر یک کنتور هوشمند نصب کرده‌اند و برای ساختن یک شبکه برق هوشمندتر، تمیزتر، قابل اعتمادتر و کارآمدتر ضروری هستند.

وقتی صحبت از مدیریت آب می شود، نیاز به چیزی مشابه آشکار است. مشکل این است که اگرچه پیشرفت هایی حاصل شده است، اما مطمئناً با سرعت سرسام آوری که در صنعت برق رخ داده است، اتفاق نیفتاده است.

این در اصل داستانی کاملاً متفاوت و به دلایلی است.

استیون لوپو، مدیر عامل Trilliant، یک ارائه‌دهنده کانادایی برای زیرساخت‌های اندازه‌گیری پیشرفته (AMI)، شبکه هوشمند، شهرهای هوشمند، و اینترنت صنعتی اشیا (IIoT)، گفت که به‌ویژه در مورد ردیابی مصرف آب، تا همین اواخر. این «کاملاً مخالف» یک پیشنهاد مبتنی بر داده بوده است.

او گفت: “ما در مورد یک زیرساخت بسیار سنتی صحبت می کنیم – در برخی موارد، شبکه های آبی که بیش از 100 سال قدمت دارند.”

او گفت که هرگونه نظارت بر کاربری مسکونی، به عنوان مثال، در بسیاری از شهرداری ها، به سختی هوشمندانه تلقی می شود.

“از دیدگاه Trilliant، آب هوشمند از دستگاه نقطه پایانی بسیار هوشمندتر استفاده می کند – بنابراین چیزی که آب سنج مکانیکی معمولی شما نیست.

لوپو گفت که تفاوت بسیار کمی بین یک کنتور آب که 50 سال پیش ساخته شده است و یک کنتور که پنج سال پیش ساخته شده است وجود دارد. در هر دو مورد، یک چرخ در تلاش است بچرخد تا خوانشی ایجاد کند.

“آنها در یک محیط عالی، جایی که شما رسوب ندارید، زنگ زدگی از لوله ها خارج نمی شود، و مواردی از این قبیل، عالی کار می کنند. این فناوری واقعاً قدیمی است، و مانند بسیاری از چیزهای مکانیکی، در طول زمان دقیق نیست، و مطمئناً می‌تواند به خوانش‌هایی که درست نیستند کمک کند.»

نمونه ای از ابتکار عمل آب هوشمند در ماه گذشته زمانی رخ داد که Trilliant از تکمیل یک طرح اندازه گیری بی سیم با Provident، Concord، Ont خبر داد. شرکت خدمات انرژی و زیرمتر که در مجتمع های چند مسکونی تخصص دارد.

حتما بخوانید:
موتور 206 RC

طبق شرایط این قرارداد، فناوری آن در یک مجتمع مسکونی در منطقه دان میلز تورنتو نصب شده است که در آن کنتورهای آب در زیرزمین های زیر سطح درجه نصب شده است. فرستنده های واحد رابط متر (MIU) که ​​در زیرزمین ها نیز قرار دارند، از طریق یک کابل کوتاه به کنتورها متصل می شوند.

یک نقطه دسترسی بی سیم بر روی یک تیر چراغ خیابان در وسط مجتمع، بین دو ساختمان مسکونی واقع شده است. کنتورها توسط MIU در فواصل 30 و 60 دقیقه ای خوانده می شوند و داده های مربوط به مصرف آب هر شش ساعت به Trilliant ارسال می شود. داده ها پردازش می شوند و سپس برای مقاصد صورتحساب به Provident ارسال می شوند.

طبق یک انتشار، «نقطه دسترسی MIU ها را به صورت بی سیم می خواند و نیازی به عبور سیم از کف و دیوارها را از بین می برد.

“زیرزمین ها به طور خاص چالش هایی را برای اکثر برنامه های کاربردی سیمی و بی سیم ایجاد می کنند، به ویژه هنگامی که سعی می شود راه حل ها را در مراحل بعدی نصب کنید. به طور کلی خط دید ضعیفی وجود دارد که می تواند به گره های بیشتری نیاز داشته باشد و در کل سیگنال های ضعیفی وجود دارد.

Trilliant گفت که تنظیمات مشابهی را در شیلی، جمهوری دومینیکن، پرو، ژاپن و بریتانیا نصب کرده است.

لوپو می‌گوید: «در پایان، همه این محصولات، از جمله نرم‌افزار، برای آگاهی بخشی و ایجاد تجربه‌ای عالی برای مشتری طراحی شده‌اند. ده سال پیش، زمانی که بسیاری از این نوع راه‌حل‌ها در دسترس بودند، حول محور دقت صورت‌حساب بود.

او آن را «دیجیتالی شدن زیرساخت» توصیف کرد و به‌عنوان مثال، به‌جای اینکه انسان‌ها کنتورهای آب را بخوانند، اکنون امکان دسترسی روزانه به داده‌های مربوط به مصرف وجود دارد.

معنای آب هوشمند بسیار بیشتر از این است. نمونه ای از آن از شرکت Fer-Pal Construction Ltd مستقر در تورنتو آمده است. که از فناوری های بدون ترانشه برای پروژه های جایگزینی اصلی آب استفاده می کند.

حتما بخوانید:
هشتگ پرطرفدار 23 ژوئیه - قوانین مربوط به حق اصلاح ؛ عملکرد رأی گیری توییتر ؛ سیل به سایت تولید آیفون در چین وارد شد

لوپو گفت: “آنها در انجام این کار موفقیت های زیادی در سراسر کانادا داشته اند، اما صرف نظر از تمرین های توانبخشی و یا جایگزینی، نظارت کلیدی است.” “با اطمینان از اینکه به عنوان یک مصرف کننده، صورت حسابی دریافت می کنم که می توانم به آن تکیه کنم، و می دانم که بر اساس داده های واقعی است و نه فرضیات یا تخمین ها. این اولین چیز است.

اما نکته دوم حرکت به سمت بالادست در امتداد زیرساخت و نظارت بر نقاط مختلف برخاست. به این ترتیب است که آنها در نهایت بار دیگر میله را بالا می برند و دقیقاً خوب می فهمند، “این چیزی است که ما در این مرحله توزیع می کنیم، و بیایید کل سیستم را درک کنیم.”

به گفته او، این می‌تواند منجر به استفاده از فناوری بسیار جالب شود، مانند دوقلوهای دیجیتال، که در آن شما یک نمایش مجازی از یک شبکه توزیع آب در حال حاضر دارید و نقاط داده واقعی دارید که وارد می‌شوند و تجزیه و تحلیل‌ها دائماً به آن نقاط داده نگاه می‌کنند و گفت، هوم، “اینجا چیزی اشتباه است، این لوله معمولاً در این مقدار کار می کند.” و ناگهان، که بر اساس زمان سال، دما و همه چیزهای دیگر بسیار معمولی است، دو برابر آن کار می‌کند.”

او گفت که فناوری دوقلوی دیجیتال توسط جنرال الکتریک در رابطه با موتورهای هواپیماهایشان پیشگام بوده است. همه چیز در مورد مدیریت بهتر زیرساخت های حیاتی و پیچیده بود. و من یک موتور جت را در آن دسته قرار می دهم.

«همین رویکرد باید در مورد آب اتخاذ شود. نادیده گرفته شده است – شما هنوز ده ها هزار خانه در شهر تورنتو دارید که حتی یک کنتور آب هم ندارند، آنها با نرخ ثابت محاسبه می شوند. این به هیچ وجه نباید در سال 2022 و پس از آن اتفاق بیفتد.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید