SpaceX با T-Mobile برای ارائه خدمات تلفن همراه در سراسر ایالات متحده شریک می شود


ایلان ماسک، مدیر اجرایی اسپیس ایکس و مایک سیورت، مدیر عامل اسپیس ایکس و مایک سیورت، مدیر عامل شرکت تی‌موبایل، در یک رویداد زنده در استاربیس، تگزاس در ماه آگوست اعلام کردند که اسپیس ایکس در اولین گام مهم خود برای پایان دادن به مناطق مرده سلولی با T-Mobile همکاری کرده است. 26.

هدف این سرویس اتصال هر دستگاه مصرف کننده در هر نقطه از ایالات متحده بدون نیاز به تلفن های ماهواره ای حجیم است. T-Mobile می گوید که اکثریت قریب به اتفاق گوشی های هوشمند موجود در شبکه آن در حال حاضر سازگار خواهند بود.

این دو شرکت برای ایجاد یک شبکه جدید که با استفاده از ماهواره های مدار پایین زمینی Starlink در طیف باند میانی T-Mobile پخش می شود، شریک خواهند شد.

اعلام همکاری اسپیس ایکس و T-Mobile در تگزاس. سمت چپ: مایک سیورت، مدیر عامل T-Mobile. سمت راست: ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس. اعتبار تصویر: T-Mobile

در زمان راه‌اندازی، این سرویس از پیام‌های SMS و MMS پشتیبانی می‌کند و برنامه‌های آتی برای افزودن سرویس صوتی خواهد بود. این برنامه در پایان سال آینده پس از پرتاب ماهواره های برنامه ریزی شده اسپیس ایکس وارد فاز بتا خواهد شد.

T-Mobile در بیانیه مطبوعاتی خود اعلام کرد که بیش از نیم میلیون مایل مربع از ایالات متحده و “گستره های وسیع” مناطق اقیانوسی بدون سیگنال سلولی از هیچ ارائه دهنده ای است، که بیشتر به دلیل محدودیت های کاربری زمین، جغرافیا و اندازه آن است. کشور. و در حالی که تلفن های ماهواره ای تسکین دهنده هستند، اغلب پرهزینه و ناخوشایند هستند. علاوه بر قاره اصلی ایالات متحده، سرویس ماهواره ای جدید شامل آلاسکا و هاوایی نیز خواهد بود.

قرارداد غیر انحصاری است. ماسک همچنین از اپراتورهای جهانی دعوت کرد تا با SpaceX همکاری کنند تا در سراسر جهان پوشش ارائه کنند. قیمتی اعلام نشده است.

حتما بخوانید:
ارزیابی توان زیستی و آپوپتوزیس در اسپرمهای انسان تیمار شده با سدیم آرسنیت

به نظر می رسد مناسب است

به نظر می رسد که ورود SpaceX به فضای خدمات تلفن همراه با چندین سرویس اینترنت ماهواره ای تحت کمربند خود، تکامل طبیعی خدمات این شرکت باشد. صورت فلکی شبکه ماهواره ای استارلینک در حال حاضر بیش از 2300 ماهواره در مدار دارد که هرچه بیشتر به هدف 40000 مورد نظر خود نزدیک شده است. این سرویس توجه مایکروسافت و گوگل را به خود جلب کرده است که قراردادهایی را با SpaceX امضا کرده بودند تا منابع محاسباتی را برای ساخت شبکه های خود فراهم کنند.

تا مارس 2022، Starlink اعلام کرد که به نقطه عطف 250000 مشترک رسیده است. تنها یک ماه بعد، این شرکت بیش از 400000 مشترک را به کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده گزارش داد.

مطالب مرتبط: سرعت متوسط ​​دانلود Starlink در کانادا 58 درصد افزایش یافته است

اما گسترش آن بدون موانع نیست. در آگوست 2022، FCC بسته کمکی 885.5 میلیون دلاری به استارلینک را پس گرفت، که در ابتدا به این شرکت اعطا شده بود تا جوامع محروم در ایالات متحده را به هم متصل کند. FCC اشاره کرد که استارلینک “نتوانسته” توانایی اجرای وعده های خود را نشان دهد.

همکاری T-Mobile با SpaceX تنها دو ماه پس از اعلام Coverage Beyond که بخشی از ابتکار Un-carrier برای گسترش دامنه خدمات است، انجام شد. هدف Coverage Beyond ارائه Wi-Fi رایگان به کاربران T-Mobile است. و در همان روز با اعلام اسپیس ایکس، T-Mobile همکاری با سه شرکت را اعلام کرد که برنامه های واقعیت افزوده را در شبکه 5G خود می سازند.

حتما بخوانید:
فروشگاه ساز هیرو 🤠 ساخت فروشگاه اینترنتی آنلاین


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید