QueerTech Qonference 2022: هارسهاج دهمی 17 ساله به شکاف های آموزشی در بخش فناوری می پردازد


در دومین روز از کنفرانس QueerTech در تورنتو هفته گذشته، Harshaj Dhami، محقق 17 ساله یادگیری ماشین و بنیانگذار Codespire، و Andy Saldaña، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران QueerTech، در مورد سفر Dhami در جهان صحبت کردند. دنیای فناوری، و چگونگی ایجاد فناوری برای رفع شکاف‌های دسترسی به آموزش.

Codespire یک آموزش غیرانتفاعی است که به جوانان محروم ارائه می کند. دهمی پس از اینکه فهمید تنها دختری نیست که در آموزش علوم کامپیوتر و رباتیک کنار گذاشته شده است، گفت، او می‌خواهد کاری برای جامعه خود انجام دهد.

او گفت: «بسیاری از دانش‌آموزان هستند که در موقعیت‌های چالش‌برانگیزتری قرار دارند، که اساساً به دلیل برچسب‌هایی که جامعه روی آنها گذاشته است، این دسترسی را ندارند.

Codespire با مشارکت سازمان‌های جوانان موجود و پناهگاه‌های بی‌خانمان‌های جوانان برای ارائه آموزش، حضوری و آنلاین، از طریق کارگاه‌هایی که برنامه‌نویسی، طراحی دیجیتال و سواد دیجیتال را پوشش می‌دهند، کار می‌کند.

این شرکت با Boys and Girls Club Canada، بزرگترین برنامه بعد از مدرسه در کانادا، و همچنین Canada Learning Code، بزرگترین سازمان حمایت از کدنویسی در این کشور، همکاری کرده است. کدسپایر تاکنون به بیش از 15000 جوان رسیده است.

Dhami خاطرنشان کرد که Codespire در ابتدا بر روی کدنویسی و برنامه نویسی تمرکز داشت، اما پس از بازدید از جوامع آسیب پذیر و مشاهده نیاز به مهارت های دیگر، این برنامه تکامل یافته است.

“در اولین کارگاه آموزشی با Youth Without Shelter که یک پناهگاه بی خانمان برای جوانان در Etobicoke است، متوجه شدم که دانش آموزان حتی نمی دانند چگونه از Google Docs استفاده کنند. و این برای من یک شوک بود، زیرا این مقاله جدید است. و این دانش آموزان کاغذ آینده را نمی دانستند.»

حتما بخوانید:
روند هشتگ - بسته بندی سامسونگ ؛ بازار خطرناک در سانفرانسیسکو در معرض خطر است. چه کسی در کانادا اجاره می دهد؟

او افزود که Codespire به دنبال میزبانی رویدادی برای دانش‌آموزان در ماه دسامبر است که به آنها امکان می‌دهد شخصاً بیایند و فناوری‌های مختلف را در حین صحبت با متخصصان صنعت بررسی کنند.

به غیر از Codespire، Dhami در پروژه های دیگری نیز سرمایه گذاری کرده است.

حدود یک سال پیش، زمانی که DMZ، مرکز رشد کسب‌وکار دانشگاه متروپولیتن تورنتو برای استارت‌آپ‌های فناوری در مراحل اولیه، میزبان هکاتونی به نام Hack Against Hate، یک مسابقه ملی چهار روزه بود که در آن از کانادایی‌های 15 تا 29 ساله دعوت شد تا نمونه اولیه یک دیجیتال را ایجاد کنند. راه حلی که جرایم ناشی از نفرت را متوقف می کند، دهمی می خواست جنایات ناشی از نفرت را که بر جوامع LGBTQ+ تأثیر گذاشته است، بررسی کند.

من هرگز به رژه غرور نرفته بودم، عمدتاً به این دلیل که از نفرتی که ممکن است در رژه‌های پراید رخ دهد می‌ترسم، و متوجه شدم که داستان‌های زیادی از جنایات ناشی از نفرت اتفاق می‌افتد، و این برای من بسیار تکان دهنده بود. چگونه یک فضای امن برای این جامعه می تواند اینقدر ناامن باشد؟» او گفت.

Dhami و شریک تجاری او، سامانتا اویانگ، ابزاری به نام Pridtect ایجاد کردند تا از افرادی که در رژه غرور شرکت می کنند محافظت کنند و به آنها کمک کنند احساس امنیت کنند. Dhami نمونه اولیه برنامه ای را ساخت که از نقشه برداری منطقه امن و سیگنال دهی خطر استفاده می کند. همچنین جمعیت مناطقی که رژه ها در آن برگزار می شد را بررسی کرد. او و شریک زندگی اش متوجه شدند که در جایی که جمعیت بیشتری وجود دارد، شیوع بیشتری از جنایات ناشی از نفرت وجود دارد.

حتما بخوانید:
هشتگ روند ، 15 ژوئن 2021 - جهش بیت کوین بیش از 20 درصد ؛ مشکلات رزرو واکسن برای دوز دوم ؛ کارمندان مایکروسافت در مراکز داده می خوابیدند

Dhami و شریک او در نهایت یکی از تیم هایی بودند که برنده Hackathon شدند. در آینده، او به دنبال شریک شدن با یک پراید رژه برای توسعه بیشتر این ابزار است. او علاقه زیادی به دسترسی به فناوری و آموزش برای همه جوامع دارد و به دنبال انجام این کار از طریق کار و پروژه های خود است.

“من واقعاً با تمرکز کل این کنفرانس بر دسترسی به فناوری طنین انداز هستم، اما این یک موضوع بسیار بزرگ است… ما در حال انجام همه این پیشرفت های جالب در فناوری هستیم، اما این فقط در خدمت افزایش این شکاف بین کسانی است که این کار را انجام نمی دهند. داشتن آن و ثروتمندان و ثروتمندان…چگونه اطمینان حاصل کنیم که تک تک افراد روی زمین می توانند کیفیت زندگی یکسانی داشته باشند و نقطه شروع یکسانی داشته باشند، که دانستن موانع اجتماعی آنها بسیار دشوار است و سپس چگونه می توانیم آنها را بدست آوریم. برای دسترسی به وسایل نقلیه خودران، رمزارز، فناوری بلاک چین و مواردی از این دست.»

The post QueerTech Qonference 2022: هارسهاج دهمی 17 ساله به شکاف های آموزشی در بخش فناوری می پردازد اولین بار در ITBusiness.ca ظاهر شد.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید