Opensignal مشکل “بدون سیگنال” و فرصت اتصال ماهواره ای تلفن هوشمند را ارزیابی می کند


شرکت تجزیه و تحلیل تلفن همراه مستقر در بریتانیا، Opensignal بیش از 100 بازار جهانی و زمانی را که کاربران آنها بدون سیگنال سلولی سپری می‌کنند، برای ارزیابی شکاف‌ها در اتصال و بازار بالقوه اتصال ماهواره‌ای گوشی‌های هوشمند تجزیه و تحلیل کرد.

Opensignal 10 بازار را در هر منطقه فهرست می کند که در آن کاربران بیشترین نسبت زمان بدون سیگنال را تجربه کرده اند، و پنج بازار در هر منطقه که بهترین تجربه و زمان کمی را بدون سیگنال داشتند. نسبت کمتری از زمان بدون سیگنال تلفن همراه تجربه بهتری برای کاربران است.

این گزارش نشان می‌دهد که ارائه‌دهندگان خدمات اتصال ماهواره‌ای به احتمال زیاد کاربران در بازارهای ثروتمندتر، به ویژه کاربران در اقتصادهای پیشرو G7 را هدف قرار خواهند داد، زیرا این کاربران به احتمال زیاد می‌توانند هزینه‌های تعرفه اضافی بپردازند. با این حال، زمان «بدون سیگنال» نیز در این بازارها کمتر است.

Opensignal خاطرنشان می کند که میانگین ملی زمان “بدون سیگنال” در کانادا در مقایسه با بازارهای نوظهور به طور قابل توجهی کمتر است، اما تفاوت های زیادی در بین استان ها وجود دارد، با 1.26 درصد در آلبرتا تا 2.2 درصد در بریتیش کلمبیا. بنابراین، مسافران و ساکنان هر دو می توانند از اتصال ماهواره ای تلفن هوشمند بهره مند شوند، Opensignal اضافه می کند.

تحقیقات Opensignal در مورد درصد زمانی که کاربران بدون سیگنال تلفن همراه در کانادا می گذرانند.

بازارهای نوظهور زمان «بدون سیگنال» بالاتری دارند اما تولید ناخالص داخلی کمتری دارند که سرمایه گذاری ماهواره ای را محدود می کند. Opensignal تأیید می کند که مداخله دولت اغلب در تلاش های تجاری مورد نیاز است. بنابراین، شرکت‌ها باید روش‌های دیگری را برای پر کردن شکاف‌های پوشش در بازارهای نوظهور ارزیابی کنند، برای مثال، با تعیین اینکه آیا اپراتورها باید تلاش‌های سلول کوچک را به طور جداگانه یا از طریق یک مدل میزبان خنثی به کار گیرند.

حتما بخوانید:
هشتگ محبوب - Coinbase عمومی می شود؛ غرش سلطنتی تیتانیوم فنی ؛ مقابله با خستگی مقیاس پذیر

این گزارش همچنین این سوال را مطرح می کند که آیا رگولاتورها باید مداخله کنند تا رومینگ ملی را در مناطق روستایی اجباری کنند، زمانی که یک اپراتور تلفن همراه سرویس دارد، اما دیگران در حال حاضر این خدمات را ندارند.به احتمال زیاد این تجربه بهتری نسبت به اتصال ماهواره ای خواهد داشت، اما به همان اندازه چالش اتصال را به تنهایی حل نمی کند.» این گزارش نشان می دهد.

تا حالا اپل و هواوی اتصال ماهواره ای را اجرا کرده اند، اما فقط برای پیام های اضطراری. این به این دلیل است که سرویس پیام کوتاه (SMS) از مقدار کمی داده استفاده می‌کند و پیام‌ها می‌توانند در طول پنجره کوتاهی که دستگاه تلفن همراه می‌تواند ماهواره را ببیند، از بین برود، در حالی که سایر سرویس‌ها به دریافت سیگنال پیوسته نیاز دارند. علاوه بر این، باتری کم گوشی های هوشمند ظرفیت آنها را برای ارائه خدمات ماهواره ای گسترده محدود می کند.

تعدادی از شرکت‌های دیگر، از جمله کوالکام، اریکسون و تالس، آزمایش اتصال ماهواره‌ای را به عنوان بخشی از کار توسعه 5G Release 17 آغاز کرده‌اند. بولیت اعلام کرد که در اوایل سال 2023 یک گوشی هوشمند با قابلیت اتصال ماهواره ای به بازار عرضه می کند، در حالی که Starlink متعلق به ایلان ماسک قراردادی با T-Mobile US را اعلام کرده است.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید