Hootsuite 30 درصد از کارکنان خود را اخراج می کند


Hootsuite Inc. دیروز اعلام کرد که 30 درصد از کارکنان خود را به دلیل تجدید ساختار جهانی اخراج خواهد کرد.

کسب‌وکار رسانه‌های اجتماعی تعداد دقیق کارکنانی که قرار است اخراج شوند یا چه چیزی باعث کاهش مشاغل شده است را فاش نکرد. طبق تحقیقات BIV، Hootsuite حدود 500 کارگر در بریتیش کلمبیا و بیش از 1200 کارگر در سراسر جهان استخدام می کند. یعنی حدود 350 نفر بیکار خواهند شد. مشخص نیست که چه تعداد در ونکوور مستقیماً تحت تأثیر این کاهش مشاغل قرار دارند.

تام کایزر، مدیر اجرایی Hootsuite، روز سه شنبه گفت: «امروز روز سختی در Hootsuite است… متأسفانه این بدان معناست که ما با برخی از افراد خود خداحافظی می کنیم.

او افزود که این حرکت به شرکت کمک می‌کند تا با استراتژی‌هایی که می‌تواند آن را موفق کند، خود را دوباره تنظیم کند. او خاطرنشان کرد که Hootsuite نیاز به تمرکز مجدد دارد، بنابراین می تواند کارایی، رشد و پایداری مالی را افزایش دهد.

او گفت: «امروز تمرکز ما بر روی افرادمان است، هم کسانی که ما را ترک می‌کنند و هم آن‌هایی که می‌مانند، و اطمینان حاصل می‌کنیم که مشتریانمان همچنان حمایت‌های مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند.

اخیراً چندین شرکت فناوری دیگر اقدامات مشابهی انجام داده اند و بخشی از کارکنان خود را اخراج کرده اند.

قابل توجه ترین Shopify بود که 10 درصد از کارکنان خود را در اواخر جولای کاهش داد. Wealthsimple همچنین نیروی کار خود را 13 درصد کاهش داد و Clearco، یک پلت فرم سرمایه گذاری تجارت الکترونیک، تعداد کارکنان خود را 25 درصد کاهش داد.

حتما بخوانید:
شرکت آکام آتا (سهامی خاص)

طبق گزارش CTV، داده‌های Layoffs.fyi نشان داد که ۴۹۳ استارت‌آپ در سراسر جهان حدود ۶۷۵۶۲ کارمند را در سال ۲۰۲۲ اخراج کرده‌اند.


منبع: night-sky.ir