Hashtag Trending 13 آگوست-بیل خریدهای درون برنامه ای غول فناوری را متوقف می کند. ناشران فیس بوک را به پذیرش محتوا متهم می کنند. نقش کانادا در کمبود تراشه


سناتورهای آمریکایی لایحه ای را برای جلوگیری از کنترل اپل و گوگل در خریدهای درون برنامه ای معرفی می کنند ، سه ناشر استرالیایی فیس بوک را متهم می کنند که محتوای آنها را به طور ناعادلانه حذف کرده است و آیا کانادا می تواند کمبود تراشه را جبران کند؟

اینها همه اخبار فنی هستند که در حال حاضر در جریان هستند ، به هشتگ ترند خوش آمدید! جمعه 13 آگوست است و من میزبان شما ، جوری نگین شکر هستم.

لایحه سنا مانع از کنترل کامل اپل و گوگل بر پرداخت های فناوری این برنامه می شود

گروهی از سناتورهای دو حزبی با هدف تغییر شیوه کار بازارهای برنامه در ایالات متحده ، قانونی وضع کرده اند. قانون پیشنهادی با هدف “جلوگیری از توسعه فروشگاه های برنامه در اثر معایب” انجام می شود. به نظر می رسد این قانون که به نام قانون برنامه های باز برنامه کاربردی (Open Application Markets Act) نامیده می شود ، حاوی پیشنهادهایی است که گروه هایی مانند ائتلاف عدالت برنامه ها در نبردهای خود علیه اپل و گوگل برای آن مبارزه کرده اند. طبق مقاله ای از Engadget ، این گروه به طور کامل از قوانین پیشنهادی حمایت می کند. به نظر می رسد از همه مفاد مندرج در لایحه ، یکی از موارد مهم به طور خاص به اپل اختصاص داده شده است و صاحبان پلتفرم ها را مجبور می کند تا به کاربران اجازه دهند نرم افزارها را بارگذاری کرده و فروشگاه های برنامه شخص ثالث را نصب کنند.

سه ناشر استرالیایی فیس بوک را متهم می کنند که محتوای خود را به طور ناعادلانه از فناوری گرفته است

سه ناشر استرالیایی که بر محتوای سبک زندگی تمرکز می کنند ، می گویند که فیس بوک از مقاله های خود برای سرویس خبری تازه راه اندازی شده خود پس از خودداری از مذاکره در مورد قرارداد مجوز استفاده کرده است. به گزارش رویترز ، ناشران همچنین گفتند که قانون جدید سختگیرانه اینترنت این کشور از آنها محافظت نمی کند. امسال استرالیا قانونی را تصویب کرد که باعث شد فیس بوک و گوگل با برخی از بزرگترین پست های جدید این کشور قرارداد امضا کنند. این معامله برای محافظت از ناشران طراحی شده است ، اما نشریات کوچکتر می گویند که Google و Facebook را از استفاده از محتوای خود برای کلیک و درآمد تبلیغاتی بدون پرداخت هزینه به ناشران منع نکرده است. در ماه فوریه ، سه ناشر برای مذاکره در مورد قرارداد انتشار به فیس بوک مراجعه کردند ، اما رد شد. ناشران می گویند که می خواهند مشکل را با فیس بوک حل کنند ، اما در صورت عدم موفقیت ، احتمالاً از دولت استرالیا کمک می خواهند.

حتما بخوانید:
سریع-ردیابی لباس بچگانه شما


سرانجام ، صنعت نیمه هادی ها که با مشکلات تأمین مواجه هستند ، می تواند فرصتی برای صنعت فناوری کانادا ایجاد کند. گلوب اند میل گزارش می دهد که کارشناسان از کانادا می خواهند با ایجاد ظرفیت در بخشهایی از صنعت نیمه هادی ها “خلاءها را پر کند”. رئیس شورای نیمه هادی های کانادا می گوید معتقد است این یک فرصت منحصر به فرد برای کانادا است تا بر جنبه های مختلف صنعت نیمه هادی ها مانند مهارت ها و استعدادها تمرکز کند. بر اساس این گزارش ، برخی از کارشناسان معتقدند که افزایش ظرفیت تولید کانادا می تواند راه حلی برای کمبود تراشه باشد. اما کلود ژان ، نایب رئیس اجرایی و مدیر کل شرکت تراشه های نیمه رسانا در کبک ، می گوید که این کار راحت تر از انجام دادن است و می گوید کانادا باید به دقت فکر کند که برای کمک به کجا می تواند پر کند.

اینها همه اخبار فنی هستند که در حال حاضر در جریان هستند. روند هشتگ بخشی از شبکه پادکست ITWC است. ما را به Alexa Flash Briefing یا به گزارش روزانه Google Home خود اضافه کنید. حتماً در خبرنامه Daily IT Wire ما ثبت نام کنید تا همه اخبار مهم را مستقیماً در صندوق ورودی خود هر روز دریافت کنید. قسمت بعدی Hashtag Tendances را بخوانید ، قسمت هفتگی ما در هشتگ Trending به زبان فرانسه ، که هر جمعه ساعت 3 بعد از ظهر پخش می شود. اگر پیشنهاد یا توصیه ای دارید ، لطفاً یک خط در نظرات یا ایمیل به یکی از نویسندگان ما ارسال کنید. با تشکر از شنیدن ، من جوری نگین شکر هستم.

حتما بخوانید:
سرمایه گذاری FedDev انتاریو برای توسعه 30 شرکت فناوری و حفظ 450 شغل در انتاریو جنوبی 2 میلیون دلار


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید