5 اعلامیه برتر اپل در WWDC 2021


کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل با ارائه گزارش اصلی دو ساعته در مورد برخی از نوآوری های جدید نرم افزار آغاز به کار کرد. یادداشت اصلی پر از جزئیات مربوط به iOS 15 ، macOS Monterey و iPad OS 15 بود. ما پنج مورد از بهترین ویژگی هایی را که کاربران پس از راه اندازی پاییز امسال انتظار دارند ، انتخاب کرده ایم.

SharePlay

اپل تعدادی از ویژگی ها را برای FaceTime اعلام کرده است که جلسات مجازی را لذت بخش و معنادارتر می کند. SharePlay ، قابلیتی که به کاربر امکان می دهد رسانه خود را با سایر شرکت کنندگان در کنفرانس به اشتراک بگذارد ، قابلیت های برنامه را گسترش می دهد.

پس از فعال شدن ، SharePlay به کاربران امکان می دهد رسانه خود را از برنامه های پخش ویدئو و حتی موسیقی برای همه شرکت کنندگان به اشتراک بگذارند. به این ترتیب ، دوستان و خانواده ای که از نظر اجتماعی فاصله دارند ، می توانند بدون پایان گفتگو یا استفاده از وسیله دیگری ، در کنار هم از رسانه لذت ببرند.

ویژگی Apple SharePlay در عمل.
Apple Share Play به شرکت کنندگان FaceTime اجازه می دهد تا همان فیلم را تماشا کنند تا از یک تجربه تئاتر مجازی تقلید کنند. منبع: اپل.

SharePlay در ابتدا با Apple TV و Apple Music و شرکایی از جمله Disney ، WarnerMedia ، MasterClass ، Paramount ، Hulu ، HBO Max ، ESPN + ، Twitch و TikTok کار خواهد کرد. همچنین کاربران می توانند برای تماشای صفحه نمایش بزرگ به اپل تی وی مراجعه کنند.

هنگامی که موسیقی را به اشتراک می گذارید ، SharePlay از کنترل های پخش رسانه مشترک و یک صف موسیقی مشترک پشتیبانی می کند. SharePlay همچنین برای این لحظه های پشتیبانی فنی فی البداهه از اشتراک گذاری صفحه نمایش در زمان واقعی پشتیبانی می کند.

با این حال ، پرتاب اولیه فقط آغاز کار است. حداقل Netflix و Spotify بخشی از مشارکت Apple SharePlay نیستند. اپل همچنین SharePlay API را منتشر کرده است تا به توسعه دهندگان اجازه دهد ویژگی های مشترک پیشرفته را در برنامه های خود بگنجانند.

علاوه بر اشتراک گذاری ساده رسانه ، توسعه دهندگان می توانند ویژگی های مشترک مانند طراحی و ویرایش را از طریق SharePlay API فعال کنند.

FaceTime در Android و Windows

در حالی که اکثر برنامه های از راه دور تلفنی از چندین سیستم عامل و سیستم عامل پشتیبانی می کنند ، FaceTime اپل همیشه منحصر به اپل بوده است. البته هم روی آیفون و هم مک کار کرد اما در جای دیگری وجود نداشت.

حتما بخوانید:
روند هشتگ 7 سپتامبر 2021 - اسکنرهای رزومه کارکنان خوب را رد می کنند. AI نمی تواند اسناد ثبت اختراع را ثبت کند. آلمان می خواهد عمر گوشی های هوشمند را افزایش دهد

این مورد دیگر در نسخه های آینده iOS ، iPad و macOS وجود ندارد. با استفاده از آنها ، کاربران Android و Windows می توانند از طریق مرورگر خود به مکالمات FaceTime بپیوندند.

اگرچه این خبر خوبی است ، اما هنوز مشخص نیست که آیا نسخه های مرورگر از ویژگی های تازه اعلام شده مانند SharePlay پشتیبانی می کنند یا خیر.

تعمیرات اساسی پیام ها

Messaging ، برنامه پیام رسانی پیش فرض اپل ، در نحوه سازماندهی تماس ها بازنگری اساسی خواهد کرد.

ابتدا پیام ها همه موارد به اشتراک گذاشته شده با کاربر را در بخش جدید با شما به اشتراک گذاشته شده گروه بندی می کنند. این شامل پیوندهای وب ، عکس ، موسیقی و ویدئو خواهد بود. فرستنده محتوا را سازماندهی می کند یا کاربر می تواند پیام هایی را انتخاب کند که بیشترین ارتباط را با وی دارند.

نحوه اشتراک گذاری با شما موارد رسانه ای را گروه بندی می کند.
تصاویر و سایر رسانه های به اشتراک گذاشته شده در Messages با هم گروه می شوند. منبع: اپل.

علاوه بر این ، بسته به تعداد به اشتراک گذاشته شده در یک بار ، Messages چندین عکس را به صورت کلاژ یا پشته جمع می کند. پیام های به اشتراک گذاشته شده از طریق Messages نیز به طور خودکار در برنامه Photos ظاهر می شوند ، که از جستجوی موضوع و مکان پشتیبانی می کند.

iCloud + انتقال خصوصی و مخفی کردن ایمیل من

iCloud یک لایه اشتراک برتر به نام iCloud + با ویژگی های خصوصی و حریم خصوصی پیشرفته دریافت می کند.

iCloud + برای کاربرانی که می خواهند حضور آنلاین خود را بهتر پنهان کنند ، Private Relay را به ارمغان می آورد. در اصل یک سرویس VPN است که ترافیک را از Safari رمزگذاری کرده و از طریق دو رله اینترنتی برای پنهان کردن اطلاعات شخصی و مبدا ترافیک ارسال می کند. اپل می گوید این سرویس هیچ گونه اطلاعات شخصی را ثبت نمی کند. با این حال ، محدودیت هایی نیز وجود دارد ، زیرا اپل تأیید کرده است که Private Relay در چین ، که VPN های شخصی را به شدت محدود کرده است ، در دسترس کاربران نخواهد بود.

iCloud + همچنین دو ویژگی ایمیل عالی ارائه می دهد: ایمیل من را مخفی کنید و دامنه های ایمیل سفارشی.

حتما بخوانید:
راهنمای خرید و مشخصات فنی پکیج بوتان

ایمیل من را مخفی کنید به کاربران امکان می دهد آدرس های ایمیل تصادفی ایجاد کنند که پیام ها را به یک صندوق پستی شخصی منتقل می کنند – برای ثبت نام در وب سایت های تصادفی بدون گرفتن آدرس ایمیل اصلی مفید است. آدرسهای ایجاد شده را می توانید در هر زمان حذف کنید.

اگرچه سرویس های ایمیل موقت زیادی وجود دارد ، امروزه بیشتر سایت ها آدرس های تولید شده از طریق آنها را مسدود می کنند. راه حل اپل نام دامنه iCloud Mail را حفظ می کند. تشخیص نام مستعار از آدرس ایمیل واقعی برای سایت ها بسیار دشوارتر است.

در مورد نام دامنه ، مشترکان iCloud Mail قادر به ایجاد یک نام دامنه سفارشی هستند که می تواند با سایر کاربران iCloud Mail به اشتراک گذاشته شود.

بهبود حریم خصوصی

اپل همچنین حریم خصوصی خود را فراتر از ویژگی های حریم خصوصی + iCloud افزایش داده است. محافظت از حریم خصوصی نامه بزرگ است. پس از فعال شدن ، برنامه Mail می تواند آدرس IP کاربر را پنهان کند تا از حدس فرستنده برای موقعیت گیرنده جلوگیری کند. آژانس های تبلیغاتی و هرزنامه ها از تکنیک های نامرئی برای نظارت بر کاربر استفاده می کنند ، مانند جاسازی کد در یک پیکسل نامرئی که هنگام باز شدن نامه به شما اطلاع می دهد. محافظت از حریم خصوصی نامه می تواند آن را نیز ناامید کند.

نمونه عکس گزارش حریم خصوصی اپل که در iOS 15 ارائه می شود.
گزارش حریم خصوصی چگونگی دسترسی برنامه ها به سنسورهای حساس را لیست می کند. منبع: اپل.

علاوه بر این ، نسخه آینده iOS شامل گزارش جدیدی درباره حریم خصوصی برنامه خواهد بود. در داخل ، کاربران می توانند دریابند که برنامه ها چقدر به سنسورهای حساس مانند میکروفون دسترسی دارند و آیا به دامنه های خارجی متصل می شوند. همچنین ، با گزینه اضافه شده برای به اشتراک گذاری فقط مکان فعلی ، کاربر می تواند انتخاب کند که مکان خود را فقط یک بار به اشتراک بگذارد ، و پس از آن پیگیری مداوم ، یک عکس فوری از مکان خود ارسال کند.

آنها کی می رسند؟

این ویژگی ها با iOS 15 ، iPad OS 15 و macOS Monterey راه اندازی می شوند. انتظار می رود هر سه سیستم عامل جدید در پاییز امسال راه اندازی شوند.

لیست کامل پیام ها در وب سایت اپل موجود است.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید