یک شرکت تورنتو به کوبایی ها کمک می کند تا به سیستم عامل های رسانه های اجتماعی دسترسی پیدا کنند


چه زمانی کوبا دسترسی به رسانه های اجتماعی و سیستم عامل های پیام رسانی ، از جمله فیس بوک ، توییتر و واتس اپ را در اوایل ماه جاری محدود کرد ، به دنبال بزرگترین اعتراضات ضد دولتی در دهه های گذشته ، یک ابزار رایگان برای دور زدن سانسور اینترنت توسط تورنتو سایفون به کمک آمد.

کیت مک منامان ، تحلیلگر استراتژیک در سایفون گفت: از زمان شروع قطعی ها ، شرکت نرم افزار سیستم شاهد افزایش چشمگیر ترافیک بوده است که در مجموع 2.89 میلیون کاربر منحصر به فرد از کوبا از 12 تا 18 ژوئیه به شبکه آن متصل شده اند. IT World Canada.

“ما یک پایگاه کاربری طولانی مدت در کوبا داریم ، اما سرکوب اخیر برنامه های ارتباطی پرکاربرد (WhatsApp ، تلگرام و سیگنال) و سیستم عامل های رسانه های اجتماعی (فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام) به طور موثر سانسور اینترنت را به جریان اصلی وارد می کند و بی سابقه را تشویق می کند استفاده از ابزارهای دور زدن. “، او گفت.

استفاده از سایفون به یک روز بیش از 1.4 میلیون کاربر منحصر به فرد در روز از این جزیره رسیده است ، رقمی که تقریباً از هر 5 کاربر اینترنت در کوبا یک نفر را نشان می دهد. علاوه بر این ، از 10 ژوئیه ، هنگامی که اعتراضات آغاز شد ، سایفون می گوید که وی در حال حاضر بیش از 1 PB (1024 TB) داده را از کاربران کوبایی منتقل کرده است.

سایفون همچنین یک راه حل محبوب ضد سانسور برای کاربران اینترنت در چین و ایران است ، جایی که کنترل اطلاعات با درجه پیچیدگی فنی بالایی انجام می شود.

حتما بخوانید:
ادغام راجرز-شاو دوباره مسدود شد زیرا دفتر رقابت موقتاً تصمیم دادگاه را از دادگاه تجدید نظر دریافت کرد.

“آنچه در این کشورها و کوبا مشترک است ، 1) سطح بالایی از تمرکز شبکه ، که امکان طبقه بندی دقیق تر و فیلتر کردن ترافیک عبوری از پورتال بین المللی را فراهم می کند ، و 2) توانایی محدود کردن چشم انداز ابزارهایی که می تواند باشد مک ممنامن توضیح داد: در این شبکه ها ، مانند VPN ها ، که برای شرایط منظم شبکه طراحی می شوند و معمولاً برای دور زدن سانسور طراحی نمی شوند ، به راحتی توسط یک دشمن با انگیزه مسدود یا تشدید می شوند. ” “به همین دلیل ازدحام ترافیک و پروتکل های شبکه قابل اطمینان تری که توسط سایفون استفاده می شود می توانند این نوع محیط مسدود کننده را حفظ کنند.”

به گفته مک منامن ، بزرگترین چالش برای یک ابزار رایگان مانند سایفون پایداری است. شناخته شده است که وقایع عمده سانسور مانند آنچه در کوبا اتفاق می افتد باعث افزایش خود به خودی استفاده از شبکه می شود ، که پیش بینی و ارائه هزینه های عملیاتی و داده ای دشوار است ، که چالشی برای پشتیبانی طولانی مدت است. به عنوان مثال ، سانسور شدید پس از کودتا در میانمار در ماه فوریه ، اوج شش میلیون کاربر منحصر به فرد روزانه را به شبکه سایفون رساند و این شرکت همچنان از 4.5 میلیون کاربر روزانه پشتیبانی می کند.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید