گوگل 391 میلیون دلار برای گمراه کردن کاربران اندروید در زمینه ردیابی موقعیت مکانی پرداخت می کند


گوگل موافقت کرده است که 391.5 میلیون دلار آمریکا بپردازد و در توافق با 40 ایالت ایالات متحده، در مورد شیوه‌های حفظ حریم خصوصی و داده‌های خود با مصرف‌کنندگان جلوتر باشد.

این قرارداد که روز دوشنبه اعلام شد، پس از آن صورت گرفت که دادستان کل ایالت ها دریافتند که گوگل حداقل از سال 2014 با گمراه کردن مصرف کنندگان در مورد شیوه های ردیابی موقعیت مکانی در اندروید و سایر سرویس های گوگل، قوانین ایالتی برای حمایت از مصرف کننده را نقض کرده است.

ایالت ها می گویند که گوگل باعث سردرگمی کاربران در مورد محدوده تنظیمات تاریخچه موقعیت مکانی اندروید شده است. در حالی که سابقه موقعیت مکانی به طور پیش‌فرض خاموش است، کاربران متوجه نبودند که یک تنظیم فعالیت وب و برنامه جداگانه وجود دارد، به طور پیش‌فرض روشن است و اطلاعات مکان را جمع‌آوری کرده‌اند که به Google ارسال شده است.

به عنوان بخشی از توافق Google موافقت کرد

  • برای نشان دادن اطلاعات اضافی به کاربران هر زمان که تنظیمات حساب مربوط به موقعیت مکانی را “روشن” یا “خاموش” کنند.
  • برای غیرقابل اجتناب کردن اطلاعات کلیدی در مورد ردیابی موقعیت مکانی برای کاربران (یعنی پنهان نشدن). و
  • برای دادن اطلاعات دقیق به کاربران در مورد انواع داده‌های موقعیت مکانی که Google جمع‌آوری می‌کند و نحوه استفاده از آن در صفحه وب پیشرفته «فناوری‌های مکان».

تسویه حساب همچنین استفاده و ذخیره‌سازی Google از انواع خاصی از اطلاعات مکان را محدود می‌کند و به کنترل‌های حساب Google نیاز دارد تا کاربرپسندتر باشد.

در اوایل سال جاری، Google کنترل‌های Web & App Activity را برای کاربران پولی Google Workspace تغییر داد. این ویژگی اکنون به دو تنظیم تقسیم می‌شود، یکی هنوز «فعالیت وب و برنامه» و دیگری «سابقه جستجو» نامیده می‌شود. با این حال، طبق گزارش‌های خبری، گوگل از این تقسیم تنظیمات برای فعال کردن مجدد برخی از ویژگی‌های ردیابی، حتی اگر کاربران قبلاً انصراف داده بودند، استفاده کرد. تسویه حساب به این معنی است که گوگل باید در مورد آنچه که تنظیماتش انجام می دهد شفاف تر باشد.

حتما بخوانید:
مدل عینک آفتابی زنانه : ۵۰ مدل عینک آفتابی زنانه برای روزهای آفتابی و داغ

مطالب مرتبط: برنامه تیم هورتونز برای ردیابی موقعیت مکانی مورد انتقاد قرار گرفت

دانا نسل، دادستان کل میشیگان در بیانیه‌ای گفت: «گوگل بیشتر درآمد خود را از استفاده از داده‌های شخصی افرادی که در مرورگرهایش جستجو می‌کنند و از برنامه‌های آن استفاده می‌کنند به دست می‌آورد». «دسترسی آنلاین این شرکت به آن امکان می‌دهد بدون اطلاع یا اجازه مصرف‌کننده، مشتریان را هدف قرار دهد. با این حال، الزامات شفافیت این تسویه حساب تضمین می‌کند که Google نه تنها کاربران را از نحوه استفاده از داده‌های موقعیت مکانی خود آگاه می‌کند، بلکه همچنین نحوه تغییر تنظیمات حساب خود را در صورت غیرفعال کردن تنظیمات حساب مربوط به موقعیت مکانی، حذف داده‌های جمع‌آوری‌شده و همچنین نحوه تغییر تنظیمات حساب خود را نیز تضمین می‌کند. محدودیت های حفظ داده را تعیین کنید.

ایالت ها می گویند داده های موقعیت مکانی بخش کلیدی کسب و کار تبلیغات دیجیتال گوگل است. Google از داده‌های شخصی و رفتاری که جمع‌آوری می‌کند برای ایجاد نمایه‌های کاربر دقیق و هدف‌یابی تبلیغات از طرف مشتریان تبلیغاتی خود استفاده می‌کند. داده های مکان یکی از حساس ترین و ارزشمندترین اطلاعات شخصی است که Google جمع آوری می کند. حتی تعداد محدودی از داده‌های موقعیت مکانی می‌توانند هویت و روال یک فرد را فاش کنند و می‌توان از آنها برای استنباط جزئیات شخصی استفاده کرد.

پستی که گوگل برای گمراه کردن کاربران اندروید در زمینه ردیابی موقعیت مکانی 391 میلیون دلار پرداخت می کند اولین بار در ITBusiness.ca ظاهر شد.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید