گوگل 12000 شغل را کاهش می دهد | تجارت فناوری اطلاعات


ساندار پیچای، مدیر اجرایی آلفابت، شرکت مادر گوگل، در بیانیه ای و در ایمیلی به کارکنان آسیب دیده مستقر در ایالات متحده اعلام کرد که این شرکت تقریباً 12000 شغل یا شش درصد از نیروی کار خود را تعدیل خواهد کرد.

پیچای گفت که فرآیند اطلاع رسانی به کارمندان آسیب دیده از کشورهای دیگر به دلیل قوانین و شیوه های محلی طولانی تر خواهد بود.

این دور اخراج‌ها به ده‌ها هزار کاهش شغلی که اخیراً توسط مایکروسافت، آمازون، متا و توییتر اعلام شده است اضافه می‌کند. حداقل 48000 شغل توسط شرکت های بزرگ فناوری از ابتدای سال جاری کاهش یافته است.

پیچای همان دلایلی را تکرار کرد که سایر شرکت‌ها برای از بین بردن تعداد کارمندان گوگل: روزهای سخت اقتصادی، نیروی کار در حال افزایش در طول همه‌گیری که «واقعیتی متفاوت با واقعیت» دارد. [Google] چهره‌های امروزی» و شرط‌بندی‌های بزرگ روی هوش مصنوعی که «انتخاب‌های سخت» را می‌طلبد.

پیچای گفت: «ما بررسی دقیقی را در زمینه‌ها و عملکردهای محصول انجام داده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم که افراد و نقش‌های ما با بالاترین اولویت‌های ما به عنوان یک شرکت همسو هستند. «نقش‌هایی که ما حذف می‌کنیم، منعکس‌کننده نتیجه آن بررسی است. آنها در سراسر Alphabet، حوزه های محصول، عملکردها، سطوح و مناطق را کاهش می دهند.

کارمندان آسیب دیده در ایالات متحده یک دوره اعلان کامل (حداقل 60 روز)، یک بسته اخراج با شروع 16 هفته حقوق به اضافه دو هفته برای هر سال اضافی در Google، پاداش های 2022، و زمان تعطیلات باقی مانده، شش ماه مراقبت های بهداشتی، موقعیت شغلی دریافت خواهند کرد. خدمات و پشتیبانی مهاجرت

حتما بخوانید:
امنیت سایبری امروز ، 12 مارس 2021 - اطلاعات بیشتری درباره آسیب پذیری های Exchange Server ، استفاده از پیام های ایمن و هشدار اسباب بازی های جنسی توسط گروه های جنایی مسدود شده است

به گفته این شرکت، کارمندان خارج از ایالات متحده مطابق با رویه های محلی حمایت خواهند شد.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید