گوگل موتور جستجوی خود را به روز می کند تا طعمه کلیک را کاهش دهد


گوگل تغییراتی در رتبه بندی موتورهای جستجوی خود ایجاد خواهد کرد تا محتوای اصلی را در مقایسه با مقالات صرفاً بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو که در اطلاع رسانی و کلیک کردن ناکام هستند، تبلیغ کند.

گوگل بر بازار موتورهای جستجو تسلط دارد. طبق آمار Statista، 83.84 درصد از سهم بازار موتورهای جستجوی جهانی در ژوئیه 2022 را به خود اختصاص داده است و نایب قهرمان، Bing، با 8.88 درصد، کمتر است. همانطور که توسط Similarweb گزارش شده است، تنها در ژوئن 2022 به 86.5 میلیارد بازدید رسیده است.

این تغییر از هفته آینده برای کاربران انگلیسی در سراسر جهان اعمال خواهد شد. استقرار کامل ممکن است تا دو هفته طول بکشد و معیارهای رتبه بندی جدید در سراسر سایت را معرفی خواهد کرد. غول جستجو می گوید این به روز رسانی به ویژه بر نتایج مربوط به آموزش آنلاین، سرگرمی، خرید و محتوای مرتبط با فناوری تأثیر می گذارد.

برای آماده شدن برای این تغییر، گوگل پیشنهاد کرد که سازندگان بر محتوای اول تمرکز کنند و از تولید محتوایی که صرفاً برای رتبه بندی موتورهای جستجو بهینه شده است خودداری کنند. در برخی موارد، یک محتوا در حال حاضر می تواند در صفحه جستجوی گوگل رتبه بالایی داشته باشد، اگر بتواند تعدادی از معیارهای آن را برآورده کند، حتی اگر کیفیت آن ضعیف و بی اطلاع باشد. گوگل می گوید حذف این نوع محتوای غیر مفید نیز می تواند به افزایش رتبه سایت کمک کند.

در یک پست وبلاگ، این شرکت توضیح داد که این بخشی از تلاش گسترده‌تر برای ارائه محتوایی است که مردم انتظار دارند. سال گذشته، این شرکت الگوریتم‌های رتبه‌بندی جستجوی خود را با «هزاران به‌روزرسانی» بر اساس آزمایش‌های کیفیت، اصلاح کرد. لیست کامل توصیه ها را می توانید در وبلاگ Google بیابید.

حتما بخوانید:
هشتگ روند ، 20 مه 2021 - بیت کوین در حال نزول است. مونترال ممکن است مکان جدیدی برای کارگران فنی باشد. آمازون در حال تمدید ممنوعیت ابزارهای شناسایی چهره برای استفاده پلیس است

سال گذشته، این شرکت به طور خاص بررسی های محصول را هدف قرار داد، بخشی مملو از محتوای ضعیف. در آوریل 2021، این شرکت رتبه‌بندی جستجوی خود را به‌روزرسانی کرد تا بررسی‌های محصول با کیفیت بالا و قابل اعتماد را به‌جای بررسی‌هایی که محتوای کم‌عمق، بازگردانده شده یا انتخاب شده ارائه می‌دهند، بهتر تبلیغ کند.

چند نکته کلیدی از به روز رسانی قبلی شامل نوشتن بررسی از دیدگاه کاربر، از جمله تجزیه و تحلیل کمی، و توضیح تفاوت بین محصول مورد بررسی و رقبای آن است. لیست کامل دستورالعمل های به روز رسانی سال گذشته در وبلاگ گوگل قرار گرفت.

IT World Canada برای نظرات با Google تماس گرفته است و پس از دریافت پاسخ، مقاله را به روز می کند.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید