گارتنر پیش‌بینی می‌کند که هزینه‌های کاربران نهایی ابر عمومی در سراسر جهان در سال 2023 به حدود 600 میلیارد دلار برسد.


آخرین پیش‌بینی گارتنر نشان می‌دهد که انتظار می‌رود هزینه‌های کاربر نهایی در سراسر جهان برای خدمات ابری عمومی با رشد 20.7 درصدی به 591.8 میلیارد دلار در سال 2023 برسد که از 490.3 میلیارد دلار در سال 2022 بیشتر است. این بالاتر از پیش‌بینی رشد 18.8 درصدی برای سال 2022 است.

سید ناگ، معاون تحلیلگر گارتنر، گفت: فشارهای تورمی کنونی و شرایط کلان اقتصادی بر مخارج ابری اثر فشاری و کششی دارد. رایانش ابری به دلیل ماهیت چابک، الاستیک و مقیاس پذیر خود، به عنوان سنگر ایمنی و نوآوری باقی خواهد ماند و از رشد در زمان های نامشخص حمایت می کند.

ناگ افزود که در حالی که هزینه های ابری در حال رشد است، سازمان ها فقط می توانند آنچه را که دارند خرج کنند. او گفت اگر بودجه کلی فناوری اطلاعات کاهش یابد، حتی ممکن است هزینه ها کاهش یابد، زیرا ابر همچنان بخش اصلی هزینه های فناوری اطلاعات و رشد متناسب بودجه است.

پیش‌بینی می‌شود که زیرساخت به‌عنوان یک سرویس (IaaS) بالاترین رشد هزینه‌های کاربر نهایی را در سال 2023 با 29.8 درصد تجربه کند.

علاوه بر این، گارتنر انتظار دارد که خدمات زیرساخت برنامه های ابری، با نام پلتفرم به عنوان سرویس (PaaS) و نرم افزار به عنوان یک سرویس (SaaS) بیشترین تأثیرات تورم را ببینند.

این به دلیل دو عامل اصلی است: چالش های کارکنان، و تمرکز بر حفاظت از حاشیه. با این حال، هر دو بخش همچنان شاهد رشد مداوم خواهند بود و گارتنر رشد 23.2 درصدی را برای PaaS و 16.8 درصدی را برای SaaS در سال آینده پیش بینی کرده است.

حتما بخوانید:
خرید دوج کوین Dogecoin - فروش دوج کوین DOGE - بیت 24

پیش‌بینی هزینه‌های کاربر نهایی خدمات ابر عمومی در سراسر جهان (میلیون‌ها دلار آمریکا)

منبع: گارتنر

ناگ گفت: «برای توسعه برنامه‌های کاربردی مدرن SaaS به کارکنان با دستمزد بالاتر و ماهرتر نیاز است، بنابراین سازمان‌ها با کاهش استخدام برای کنترل هزینه‌ها با چالش مواجه خواهند شد. اما از آنجایی که PaaS می تواند تولید کد کارآمدتر و خودکار را برای برنامه های SaaS تسهیل کند، در نتیجه میزان مصرف PaaS افزایش خواهد یافت.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید