گارتنر می گوید رهبران امنیتی به طور فزاینده ای فروشندگان را ادغام می کنند


به گفته گارتنر، رهبران امنیت فناوری اطلاعات به طور فزاینده ای تعداد فروشندگانی را که از آنها محصولات خریداری می کنند، کاهش می دهند.

شرکت تحقیقات بازار روز سه‌شنبه گفت که ۷۵ درصد از سازمان‌هایی که اخیراً مورد بررسی قرار گرفته، گفته‌اند که استراتژی تلفیق فروشنده‌های امنیتی را دارند. در مقایسه، تنها 29 درصد از شرکت‌کنندگانی که در سال 2022 مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند که تعداد شرکت‌های امنیتی را که از آنها خرید می‌کنند کاهش می‌دهند.

پنجاه و هفت درصد از پاسخ دهندگان گفتند که سازمان آنها برای نیازهای امنیتی خود با کمتر از 10 فروشنده کار می کنند.

چرا ادغام فروشنده؟ زیرا شرکت ها فکر نمی کنند که بیشترین بهره را از محصولات خود می برند.

رهبران امنیت و مدیریت ریسک به طور فزاینده ای از ناکارآمدی های عملیاتی و عدم ادغام یک پشته امنیتی ناهمگن ناراضی هستند.” جان واتس، سازمان بهداشت جهانی در برنامه حفاظت از زیرساخت های تحقیقاتی گارتنر کار می کند. در نتیجه، آنها در حال تجمیع تعداد فروشندگان امنیتی مورد استفاده خود هستند.”

این نظرسنجی آنلاین در ماه های مارس و آوریل در میان 418 پاسخ دهنده از آمریکای شمالی، آسیا-اقیانوسیه و اروپا-خاورمیانه انجام شد. هدف آن این بود که تلاش‌ها و اولویت‌های یکپارچه‌سازی فروشنده‌های امنیتی سازمان‌ها و محرک‌ها و مزایای یکپارچه‌سازی را تعیین کنید.

گارتنر گفت این نظرسنجی نشان داد که سازمان‌ها می‌خواهند فروشندگان امنیتی خود را برای کاهش پیچیدگی و بهبود وضعیت ریسک، ادغام کنند، نه صرفه‌جویی در بودجه یا بهبود تدارکات. شصت و پنج درصد از سازمان های مورد بررسی انتظار دارند که وضعیت ریسک کلی خود را بهبود بخشند و تنها 29 درصد از پاسخ دهندگان انتظار کاهش هزینه برای صدور مجوز را دارند.

حتما بخوانید:
دریافتشده در ۶ مه ۲۰۱۱

واتس گفت: «بهینه سازی هزینه نباید محرک اصلی تجمیع فروشنده باشد. سازمان‌هایی که به دنبال بهینه‌سازی هزینه‌ها هستند، باید محصولات، مجوزها و ویژگی‌ها را کاهش دهند یا در نهایت درباره قراردادها مذاکره کنند.

سازمان‌هایی که ادغام فروشنده‌های امنیتی را دنبال نکرده‌اند، می‌گویند که دو مانع اصلی برای یکپارچه‌سازی، محدودیت‌های زمانی و داشتن یک مشارکت فروشنده است که بسیار سفت و سخت است.

گزارش نظرسنجی اضافه می‌کند که فرآیندهای تدارکات طولانی یا درخواست‌های پیشنهادی، پیشنهادات تلفیقی مانند XDR برای نقاط پایانی و لبه سرویس دسترسی ایمن (SASE) برای اتصال لبه و امنیت با یکپارچه‌سازی در باطن را ممکن می‌سازد. این نظرسنجی نشان داد که 41.5 درصد از پاسخ دهندگان قصد دارند تا پایان سال جاری SASE را در سازمان خود بپذیرند، در حالی که 54.5 درصد از سازمان ها برنامه هایی برای استفاده از XDR تا پایان سال 2022 دارند.

دیونیزیو زومرل، معاون و تحلیلگر گارتنر می گوید: «رهبران مدیریت امنیت و ریسک باید XDR و SASE را به عنوان گزینه های قانع کننده ای برای شروع سفر ادغام خود در نظر بگیرند. SASE دسترسی ایمن سازمانی را فراهم می کند، در حالی که XDR بر روی شناسایی و پاسخ به تهدیدات از طریق افزایش دید در شبکه ها، ابر، نقاط پایانی و سایر اجزا تمرکز می کند.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید