کمیسرهای حریم خصوصی می گویند ، Clearview AI با فناوری تشخیص چهره ، حقوق حریم خصوصی کانادایی ها را نقض می کند


چهار عضو کمیسیون حفظ حریم خصوصی کانادا ، شرکت بحث برانگیز تشخیص چهره Clearview AI را محکوم کردند.

این شرکت نرم افزاری توسط سازمان های اجرای قانون در سراسر جهان – از جمله تورنتو – مورد استفاده قرار می گیرد که به آنها امکان می دهد مظنونان احتمالی را با پایگاه داده گسترده Massview ردیابی کنند. کمیسیونرها در گزارشی که صبح امروز منتشر شد گفتند ، اما برداشتن میلیاردها کانادایی از اینترنت از طریق Clearview یک نظارت گسترده و نقض آشکار حقوق حریم خصوصی آنها است.

دانیل تریر ، کمیسر حفظ حریم خصوصی فدرال ، نوشت: “آنچه Clearview انجام می دهد نظارت گسترده است و این غیرقانونی است.” وی افزود: “برای میلیونها نفر كه هرگز در هر جنایتی درگیر نخواهند شد ، كاملاً غیرقابل قبول است كه مدام در نیروی پلیس باشند. با این حال ، این شرکت با استناد به الزام طبق قانون محرمانه فدرال مبنی بر متعادل کردن تجارت با حقوق محرمانه بودن ، به استدلال مناسب بودن اهداف خود ادامه می دهد. نمایندگان مجلس در حال بررسی هستند [the proposed] لایحه C-11 ممکن است بخواهد از طریق این لایحه پیام واضحی ارسال کند که وقتی بین اهداف تجاری و محافظت از حریم خصوصی تعارضی وجود دارد ، حقوق حریم خصوصی کانادایی ها باید اولویت داشته باشد. “

یک تحقیق مشترک توسط دفتر کمیسر حفظ حریم خصوصی کانادا ، کمیسیون دسترسی کبک به اطلاعات ، دفتر کمیسیونر اطلاعات و رازداری برای بریتیش کلمبیا و دفتر کمیساریای اطلاعات و محرمانه بودن آلبرتا به این نتیجه رسید که مرکز نیویورک شرکت فناوری قوانین حریم خصوصی فدرال و استانی را نقض کرده است.

در یک خبر خبری ، آنها گفتند که فناوری Clearview AI به سازمان های اجرای قانون و تجارت اجازه می دهد عکس افراد ناشناس را با بیش از سه میلیارد تصویر با بانک اطلاعات این شرکت مطابقت دهند. این تصاویر شامل بزرگسالان و کودکان برای اهداف تحقیق بدون اطلاع و رضایت آنها است. کمیشنران دریافتند که این امر خطر صدمه قابل توجهی را برای افرادی ایجاد می کند که اکثر آنها هرگز در یک جرم مشارکت نداشته و نخواهند داشت.

علاوه بر این ، گزارش یادآور می شود که Clearview اطلاعات شخصی را برای اهداف نامناسب برای کانادایی ها جمع آوری ، استفاده و افشا کرده است که با رضایت نمی توان آنها را مناسب دانست.

هنگامی که یافته های تحقیق ارائه شد ، Clearview ادعا می کند که:

  • قوانین حریم خصوصی کانادا در مورد عملکرد این شرکت اعمال نمی شود زیرا این شرکت هیچ “ارتباط واقعی و اساسی” با کانادا ندارد.
  • چون اطلاعات در دسترس عموم بود ، رضایت لازم نبود.
  • اشخاصی که تصاویر خود را در وب سایت های حذف شده ارسال یا مجاز به انتشار داده اند ، از لحاظ حریم خصوصی قابل توجیه نقض آزادی بیان این شرکت نیستند.
  • با توجه به مزایای بالقوه قابل توجه خدمات Clearview به اجرای قانون و امنیت ملی و این واقعیت که بعید است صدمه قابل توجهی به افراد وارد شود ، متعادل سازی حقوق حریم خصوصی Clearview و نیازهای تجاری کاملاً مناسب اهداف مناسب شرکت است.
  • Clearview نمی تواند مسئول ارائه خدمات به مجری قانون یا نهاد دیگری باشد که متعاقباً در ارزیابی خود از شخص تحت تحقیق اشتباه کرده است.

چهار کمیسر این استدلال ها را رد کردند.

“آنها به ویژه نگران بودند که این سازمان تشخیص ندهد که جمع آوری اطلاعات بیومتریک توسط میلیاردها نفر ، بدون رضایت صریح ، انتظار منطقی از حریم خصوصی را نقض می کند و این شرکت معتقد است که منافع تجاری آن بیش از حقوق محرمانه بودن است.” .

Clearview AI و RCMP

در مورد کاربرد قانون کانادا ، کمیسرها خاطرنشان کردند که Clearview AI تصاویر تعداد ناشناخته ای از کانادایی ها را جمع آوری می کند و خدمات خود را فعالانه به سازمان های اجرای قانون در کانادا ارائه می دهد. RCMP مشتری پولی شد. در مجموع 48 سازمان اجرای قانون و سایر سازمان ها در سراسر کشور مدتی است که از این برنامه استفاده می کنند.

اندکی پس از آغاز تحقیقات ، Clearview موافقت کرد خدمات خود را در کانادا متوقف کند. وی ارائه حساب های آزمایشی به سازمان های کانادایی را متوقف کرد و خدمات تنها مشترک کانادایی خود را قطع کرد ، RCMP ، در ژوئیه سال 2020

حتما بخوانید:
انتاریو از سرمایه گذاری 2.5 میلیون دلاری در دستگاه ردیابی تماس پوشیدنی خبر می دهد

متصل:

کادیلاک فیرویو 5 میلیون تصویر از خریداران را بدون رضایت مناسب جمع آوری کرده است

مقامات حریم خصوصی توصیه کرده اند که Clearview ارائه خدمات تشخیص چهره به مشتریان کانادایی را متوقف کند. جمع آوری تصاویر چهره ها در کانادا را متوقف کنید. و تمام تصاویر رو در رو و ردیف های بیومتریک قبلاً جمع آوری شده را در کانادا حذف کنید.

با این حال ، کمیسرها می گویند Clearview با یافته های تحقیق موافق نیست و “آمادگی را برای پیروی از سایر توصیه ها نشان نمی دهد.

کمیساریا در پایان گفت: “اگر Clearview به ادامه رد ادامه دهد ، چهار مقام دیگر اقدامات دیگری را که در قوانین مربوطه آنها پیش بینی شده است انجام می دهند تا Clearview را با قوانین کانادا مطابقت دهند”.

گزارش کامل خاطرنشان می کند ، Clearview ، مخالف با یافته ها ، ادعا می کند هیچ آسیبی به افرادی که در فعالیت های آن شرکت دارند ، نیست. “از نظر ما ، موقعیت Clearview به رسمیت نمی شناسد: (من) موارد بی شماری که در آنها تصادفات نادرست یا نادرست اعمال می شود منجر به آسیب رساندن به شهرت شود و (ii) اساساً ، نقض حقوق حریم خصوصی و آسیب گسترده به همه اعضای عمومی که توسط Clearview بر اساس خراش و پردازش بی رویه تصاویر شخصی خود تحت نظارت دائمی جمعی قرار می گیرند. “

در یک کنفرانس خبری ، تررین گفت که این شرکت در حال از بین بردن تصاویر به صورت آنلاین است ، حتی اگر نمی دانست چند کانادایی 3 میلیارد تصویر در پایگاه داده خود دارند. وی اذعان کرد ، این مسئله در خواستار حذف تصاویر کانادایی ایجاد می شود. Clearview AI به چهار کمیسیونر گفت که “آماده خواهد بود تا با بهترین تلاش و بدون تعصب ، گام هایی را برای تلاش برای محدود کردن جمع آوری و توزیع تصاویری که می تواند به عنوان کانادایی تشخیص دهد ، بردارد.”

این گزارش ناتوانی کمیسر حریم خصوصی فدرال در امر سفارش Clearview AI برای حذف تصاویر را برجسته می کند. این قانون حفظ حریم خصوصی ، که شامل شرکت های تجاری ، قانون اطلاعات شخصی و اسناد الکترونیکی (PIPEDA) است ، حق ثبت سفارش برای تررین را ندارد. با این حال ، او می تواند برای صدور قرار انطباق به دادگاه فدرال مراجعه کند و تریین به خبرنگاران گفت که این تصمیم را بررسی می کند. C-11 پیشنهادی به کمیسر فدرال اختیار خرید می دهد.

سه کمیسر استانی در زمینه حفظ حریم خصوصی قدرت ثبت سفارش را دارند و این سه نفر به خبرنگاران گفتند که گزینه های خود را بررسی می کنند.

در بیانیه ای ، داگ میچل ، وکیل Clearview AI ، گفت که فناوری این شرکت در حال حاضر در کانادا موجود نیست و در کانادا کار نمی کند. این شرکت اظهار داشت که اطلاعات عمومی که از اینترنت جمع می کند “به صراحت تحت PIPEDA مجاز است”.

وی گفت: “دادگاه تجدیدنظر فدرال قبلاً در چارچوب حریم خصوصی صادر كرده است كه اطلاعات موجود در دسترس عموم دقیقاً همان چیزی است كه می گوید:” به طور كلی برای شهروندان قابل دسترسی یا در دسترس ” “هیچ دلیلی برای استفاده از استاندارد دیگری در اینجا وجود ندارد. Clearview AI یک موتور جستجو است که داده های عمومی را همانطور که شرکت های بزرگتر از جمله گوگل مجاز به فعالیت در کانادا هستند جمع آوری می کند. “

موضع کمیشنرها در بیانیه ای توسط مایکل مک ایوی ، کمیساریای اطلاعات و حریم خصوصی BC ، به خبرنگاران منعکس شد ، وی گفت: “وقتی اطلاعاتم را در فیس بوک یا سیستم عامل دیگری ارسال می کنم ، این کار را با هدف خاصی انجام می دهم و آنچه در اینجا اتفاق می افتد.” این شرکتها از این هدف غفلت کرده و بدون اختیار این اطلاعات را برای استفاده تجاری گرفته اند.

کمیسیونرها همچنین خاطرنشان می کنند که فیس بوک ، گوگل ، توییتر ، یوتیوب و لینکدین نامه هایی به Clearview AI ارسال کرده اند که از آنها می خواهد دست به خراش تصاویر از سایت های خود بزنند. به گفته آنها ، این نقض شرایط خدمات مشتری آنها است. Clearview AI می گوید حق وی در پاک کردن داده ها طبق مقررات قانون اساسی ایالات متحده در مورد آزادی بیان قانونی است.

حتما بخوانید:
مواد عایق الکتریکی و طبقه بندی آنها. مواد عایق الکتریکی الیافی - جامعه - 2022

در همین حال ، تحقیقات کمیساریای حریم خصوصی کانادا در مورد استفاده از فناوری تشخیص چهره Clearview AI RCMP ادامه دارد.

براساس این گزارش ، یکی از اعتراض های Clearview AI این است که هیچ یک از کمیسرهای حفظ حریم خصوصی صلاحیت تحقیق در مورد این شرکت را ندارند ، زیرا به عنوان یک شرکت آمریکایی در اینجا پیوند واضحی وجود ندارد. کمیسیون ها موافق نبودند و خاطرنشان کردند که “این شرکت خدمات خود را به سازمان های کانادایی از طریق مطالب تبلیغاتی ، توصیه های متخصصان اجرای قانون کانادا و ارائه و پرونده های خاص آژانس به سازمان های کانادایی عرضه می کند. علاوه بر این ، Clearview کانادا را به عنوان بخشی از بازار اصلی خود در بیانیه های مطبوعاتی اعلام کرده است. “

در بیانیه ای ، دایان پویتراس ، رئیس کمیسیون اطلاعات کبک ، گفت که “مجموعه گسترده میلیون ها تصویر Clearview بدون رضایت یا دانش افراد برای اهداف خدمات بازاریابی تشخیص چهره ، مطابق با قانون حریم خصوصی یا بیومتریک کبک نیست. . موضع Clearview مبنی بر انطباق آن با قوانینی که در مورد آن اعمال می شود ، بر لزوم نظارت بیشتر بر استفاده از این فناوری و همچنین ارائه ابزارهای بازدارندگی اضافی برای تنظیم کنندگان نظیر موارد پیشنهادی در [Quebec’s] بیل 64. “

جیل کلیتون ، کمیسر اطلاعات و حریم خصوصی آلبرتا ، گفت که مشکلات قابل توجهی در دقت ، تصمیم گیری خودکار ، تناسب و اخلاق با گسترش استفاده از فناوری تشخیص چهره باقی مانده است. “تحقیقات Clearview نشان می دهد که در سراسر کانادا ما نیاز به بحث در مورد موارد قابل قبول و تنظیم تشخیص چهره داریم. این آیین نامه نه تنها به حفظ حقوق محرمانه کمک می کند ، بلکه امنیت بسیار ضروری را برای همه سازمان هایی که قصد استفاده یا توسعه این فناوری را دارند فراهم می کند. “

مک ایوی گفت: “تحقیقات ما مقدار زیادی از اطلاعات شخصی را که بدون اطلاع و رضایت مردم جمع آوری شده است ، نشان می دهد.” “این غیر قابل قبول و عمیقا نگران کننده است که یک شرکت یک پایگاه داده غول پیکر با داده های بیومتریک ما ایجاد کند و آن را برای سود بدون فروش ماهیت تهاجمی آن بفروشد. نتایج کار ما همچنین به لزوم تقویت قوانین حفظ حریم خصوصی برای محافظت صحیح از مردم اشاره دارد.

در یک ایمیل ، وکیل حفظ حریم خصوصی باری سوکمان از مک کارتی تتراول گفت که یافته های این گزارش تعجب آور نیست. سابقه قبلی وجود داشته است که در آن دادگاه های کانادا و دفتر کمیساریای حریم خصوصی قانون استفاده از حریم خصوصی ما را با استفاده از آزمون اصطلاحاً رابطه اساسی ضروری اعمال کرده اند. وی افزود اگرچه در PIPEDA برای جمع آوری اطلاعات شخصی به عنوان عکس بدون رضایت در برخی شرایط معافیت وجود دارد ، اما جای تعجب نیست که کمیساریان حریم خصوصی متوجه شدند که این استثنا در Clearview اعمال نمی شود.

به طور جداگانه ، دفتر کمیساریای فدرال ، به همراه همتایان استانی خود ، در حال تدوین دستورالعمل هایی برای استفاده از فناوری تشخیص چهره برای آژانس های اجرای قانون است. انتظار می رود رهنمودهای مشاوره در بهار منتشر شود.

علیرغم طرفداران طرفداران حریم خصوصی ، کمیسیونرهای حفظ حریم خصوصی در سراسر جهان با ایده فناوری مخالف نیستند. در اکتبر سال 2020 ، کمیسرهای حفظ حریم خصوصی جهانی قطعنامه ای را تصویب کردند که تشخیص می دهد این می تواند برای امنیت و امنیت عمومی مفید باشد. با این حال ، این قطعنامه همچنین ادعا می کند که تشخیص چهره می تواند حفاظت از داده ها ، حریم خصوصی و حقوق بشر را نقض کند ، زیرا بسیار سرزده است. این امر همچنین امکان نظارت گسترده را فراهم می کند ، که می تواند منجر به نتایج نادرست شود. در این قطعنامه آمده است كه سازمانها باید اطمینان حاصل كنند كه وقتی هدف معقولانه با وسایل كمتر نفوذی قابل دستیابی است ، نمی توان از فناوری تشخیص چهره استفاده كرد.

در حال توسعه …


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma