کاهش وزن ایده آل با قهوه – تنظیم وزن با قهوه های برند

کاهش وزن با قهوه

قهوه یک نوع نوشیدنی است که امروزه در کشورهای مختلف رواج پیدا کرده است . قهوه را هم می توان به تنهایی و بدون ترکیب با مواد دیگر تهیه و آماده کرد و میل کرد ، هم می توان آن را با موادی چون شیر ، شکر ، خامه و … ترکیب کرد و از آن نوشیدنی های خوشمزه ای چون آیس کافی و … تهیه و آماده کرد . ( اما این نوشیدنی های حاوی شیر و شکر و … موجب افزایش وزن افراد می شود )

قهوه را می توان درفصول گرم تابستان به صورت سرد تهیه کرد و سپس میل کرد و هم می توان آن را در زمستان به صورت داغ نوشید و از نوشیدن آن لذت برد .

برای تهیه و آماده سازی قهوه به وسایل مختلفی چون موکاپات ، فرنچ پرس ، اسپرسو ساز و … نیاز است . بعضی از این وسایل گران قیمت می باشند و دارای وزن بیشتری هستند . از این رو برای کافه ها و … بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و افراد برای نوشیدن قهوه مورد نیاز خود می توانند به کافی شاپ ها بروند و قهوه مورد علاقه خود را سفارش دهند و پس از پرداخت هزینه و آماده شدن قهوه ، آن را میل کنند و از آن لذت ببرند .

اما افرادی که زمان کافی برای رفتن به کافه ها و … را برای نوشیدن قهوه مورد دلخواه خود ندارند می توانند وسایل ساده ای را که برای قهوه سازی نیاز می باشد را خریداری کرده و خود در منزل یا محل کار به تهیه قهوه مورد علاقه خود بپردازند .

قهوه تهیه شده در این روش با کم ترین هزینه و در کوتاه ترین زمان انجام می شود . با استفاده از این روش می توان از قهوه برای پذیرایی از مهمانان خود نیز استفاده کرد .

قهوه دارای خواص زیادی برای بدن می باشد . خواصی چون :

 1. جلوگیری از خواب آلودگی افراد
 2. کاهش استرس
 3. افزایش تمرکز
 4. کاهش ابتلا به دیابت
حتما بخوانید:
گرفتن وکیل در کرج: بهترین وکیل خانواده؛ ملکی و کیفری - 2022

امروزه تعداد زیادی از افراد به دلیل کاهش تحرک کافی ، مصرف بیش از حد قند و شکر و … دارای افزایش وزن می باشند و این افزایش وزن باعث می شود که در انجام کارهای روزمره دچار مشکل و … شوند . این افراد به توصیه پزشکان یا با تصیم گیری خود ، اقدام به کاهش وزن می کنند .

برای کاهش وزن علاوه بر رژیم غذایی مناسب ( بهتر است افراد برای اطلاع از یک رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن خود به یک متخصص تغذیه مراجعه کنند و خودسرانه رژیم غذایی برای خود تعیین نکنند ) و ورزش و تحرک کافی ، می توان از مواد مفیدی که در کاهش وزن موثر می باشند نیز استفاده کنند و کاهش وزن را به صورت سریع تری در خود حس کنند .

یکی از نوشیدنی هایی که در کاهش وزن موثر می باشد ، قهوه می باشد . قهوه با فزایش سوخت و ساز بدن ، کاهش اشتها و کاهش جذب کالری و … موجب کاهش وزن در افراد می شود .

قهوه دارای طعم تلخی می باشد . افراد عادی برای از بین بردن طعم تلخ قهوه از شکر استفاده می کنند ، اما افرادی که به قصد کاهش وزن از قهوه استفاده می کنند ( همچنین افراد دارای قند خون بالا ) ، نباید از شکر و … برای شیرین شدن قهوه خود استفلاده کنند .

کاهش وزن با قهوه زمانی موثر است که قهوه تهیه شده دارای خواص و ویژگی های زیر باشد :

 1. باید در تهیه و آماده کردن قهوه برای کاهش وزن از آب تصفیه شده استفاده شود .
 2. از شکر و خامه و … که بر افزایش وزن موثر می باشند نه کاهش وزن ، نباید در قهوه استفاده شود .
 3. قهوه ای که به منظور کاهش وزن تهیه می کنید باید دارای کافئین بیشتری باشد . ( اما باید توجه کرد که در مصرف کافئین نباید زیاده روی کرد . زیرا مصرف بیش از حد کافئین نه تنها در کاهش وزن و … موثر نیست بلکه عوارض زیادی برای بدن به دنبال دارد . )
 4. می توان از قهوه سبز برای کاهش وزن استفاده کرد .
 5. قهوه اسپرسو نیز به دلیل غلیظ و تلخ بودن برای کاهش وزن موثر می باشد .
 6. از قهوه های آماده و فوری که در بسته بندی های مختلف در فروشگاه ها و … وجود دارند نباید برای کاهش وزن استفاده کرد .
 7. باید هنگام خرید قهوه به درصد کافئین و … موجود در قهوه مورد نظر توجه کرد .
 8. بهتر است قهوه مورد نیاز خود را از مراکز و فروشگاه های معتبر خریداری کرد .
حتما بخوانید:
IT Business LifeLabs برای بهبود خدمات بهداشت روان مجازی در انتاریو به Telus Health پیوست ITBusiness.ca

کاهش وزن با قهوه بیشتر زمانی موثر است که قهوه را اندکی قبل از وعده های غذایی مصرف کرد ( اما بهتر است قهوه به صورت ناشتا مصرف نشود ، زیرا موجب افزایش اسید معده و … در افراد می شود ) تا قهوه با کاهش اشتها افراد ، مانع خوردن بیش از حد مواد غذایی در افراد شود و در صورت مصرف مواد غذایی به مقدار زیاد ، با افزایش سوخت و ساز بدن مانع جذب کالری زیاد در بدن آن ها شود .

کاهش وزن با قهوه را زمانی می توان به صورت قابل توجهی موثر دید که ، قهوه را نیم ساعت قبل از فعالیت های ورزشی مصرف کرد . بعد از نوشیدن قهوه می توان فعالیت های بدنی را انجام داد و با کمکی که قهوه به افزایش سوخت و ساز و سوزاندن چربی بدن می کند ، بهتر می توان کاهش وزن را در خود احساس کرد .

کاهش وزن با قهوه ، به گونه ای صورت می گیرد که فرد با نوشیدن قهوه می تواند به دفع مواد سمی و … بدن خود کمک کند و از این رو مانع افزایش وزن و ابتلا به سایر بیماری ها می شود .

کاهش وزن با قهوه به تنهایی صورت نمی گیرد و افراد باید از رژیم غذایی و … مناسب با وزن و … خود ، برای کاهش وزن کمک بگیرند تا کاهش وزن در آن ها به صورت اصولی صورت بگیرد .