کاهش وزن با قهوه

قهوه یک نوع نوشیدنی است که امروزه در کشورهای مختلف رواج پیدا کرده است . قهوه را هم می توان به تنهایی و بدون ترکیب با مواد دیگر تهیه و آماده کرد و میل کرد ، هم می توان آن را با موادی چون شیر ، شکر ، خامه و … ترکیب کرد و از آن نوشیدنی های خوشمزه ای چون آیس کافی و … تهیه و آماده کرد . ( اما این نوشیدنی های حاوی شیر و شکر و … موجب افزایش وزن افراد می شود )

قهوه را می توان درفصول گرم تابستان به صورت سرد تهیه کرد و سپس میل کرد و هم می توان آن را در زمستان به صورت داغ نوشید و از نوشیدن آن لذت برد .

برای تهیه و آماده سازی قهوه به وسایل مختلفی چون موکاپات ، فرنچ پرس ، اسپرسو ساز و … نیاز است . بعضی از این وسایل گران قیمت می باشند و دارای وزن بیشتری هستند . از این رو برای کافه ها و … بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و افراد برای نوشیدن قهوه مورد نیاز خود می توانند به کافی شاپ ها بروند و قهوه مورد علاقه خود را سفارش دهند و پس از پرداخت هزینه و آماده شدن قهوه ، آن را میل کنند و از آن لذت ببرند .

اما افرادی که زمان کافی برای رفتن به کافه ها و … را برای نوشیدن قهوه مورد دلخواه خود ندارند می توانند وسایل ساده ای را که برای قهوه سازی نیاز می باشد را خریداری کرده و خود در منزل یا محل کار به تهیه قهوه مورد علاقه خود بپردازند .

قهوه تهیه شده در این روش با کم ترین هزینه و در کوتاه ترین زمان انجام می شود . با استفاده از این روش می توان از قهوه برای پذیرایی از مهمانان خود نیز استفاده کرد .

قهوه دارای خواص زیادی برای بدن می باشد . خواصی چون :

 1. جلوگیری از خواب آلودگی افراد
 2. کاهش استرس
 3. افزایش تمرکز
 4. کاهش ابتلا به دیابت

امروزه تعداد زیادی از افراد به دلیل کاهش تحرک کافی ، مصرف بیش از حد قند و شکر و … دارای افزایش وزن می باشند و این افزایش وزن باعث می شود که در انجام کارهای روزمره دچار مشکل و … شوند . این افراد به توصیه پزشکان یا با تصیم گیری خود ، اقدام به کاهش وزن می کنند .

برای کاهش وزن علاوه بر رژیم غذایی مناسب ( بهتر است افراد برای اطلاع از یک رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن خود به یک متخصص تغذیه مراجعه کنند و خودسرانه رژیم غذایی برای خود تعیین نکنند ) و ورزش و تحرک کافی ، می توان از مواد مفیدی که در کاهش وزن موثر می باشند نیز استفاده کنند و کاهش وزن را به صورت سریع تری در خود حس کنند .

یکی از نوشیدنی هایی که در کاهش وزن موثر می باشد ، قهوه می باشد . قهوه با فزایش سوخت و ساز بدن ، کاهش اشتها و کاهش جذب کالری و … موجب کاهش وزن در افراد می شود .

قهوه دارای طعم تلخی می باشد . افراد عادی برای از بین بردن طعم تلخ قهوه از شکر استفاده می کنند ، اما افرادی که به قصد کاهش وزن از قهوه استفاده می کنند ( همچنین افراد دارای قند خون بالا ) ، نباید از شکر و … برای شیرین شدن قهوه خود استفلاده کنند .

کاهش وزن با قهوه زمانی موثر است که قهوه تهیه شده دارای خواص و ویژگی های زیر باشد :

 1. باید در تهیه و آماده کردن قهوه برای کاهش وزن از آب تصفیه شده استفاده شود .
 2. از شکر و خامه و … که بر افزایش وزن موثر می باشند نه کاهش وزن ، نباید در قهوه استفاده شود .
 3. قهوه ای که به منظور کاهش وزن تهیه می کنید باید دارای کافئین بیشتری باشد . ( اما باید توجه کرد که در مصرف کافئین نباید زیاده روی کرد . زیرا مصرف بیش از حد کافئین نه تنها در کاهش وزن و … موثر نیست بلکه عوارض زیادی برای بدن به دنبال دارد . )
 4. می توان از قهوه سبز برای کاهش وزن استفاده کرد .
 5. قهوه اسپرسو نیز به دلیل غلیظ و تلخ بودن برای کاهش وزن موثر می باشد .
 6. از قهوه های آماده و فوری که در بسته بندی های مختلف در فروشگاه ها و … وجود دارند نباید برای کاهش وزن استفاده کرد .
 7. باید هنگام خرید قهوه به درصد کافئین و … موجود در قهوه مورد نظر توجه کرد .
 8. بهتر است قهوه مورد نیاز خود را از مراکز و فروشگاه های معتبر خریداری کرد .

کاهش وزن با قهوه بیشتر زمانی موثر است که قهوه را اندکی قبل از وعده های غذایی مصرف کرد ( اما بهتر است قهوه به صورت ناشتا مصرف نشود ، زیرا موجب افزایش اسید معده و … در افراد می شود ) تا قهوه با کاهش اشتها افراد ، مانع خوردن بیش از حد مواد غذایی در افراد شود و در صورت مصرف مواد غذایی به مقدار زیاد ، با افزایش سوخت و ساز بدن مانع جذب کالری زیاد در بدن آن ها شود .

کاهش وزن با قهوه را زمانی می توان به صورت قابل توجهی موثر دید که ، قهوه را نیم ساعت قبل از فعالیت های ورزشی مصرف کرد . بعد از نوشیدن قهوه می توان فعالیت های بدنی را انجام داد و با کمکی که قهوه به افزایش سوخت و ساز و سوزاندن چربی بدن می کند ، بهتر می توان کاهش وزن را در خود احساس کرد .

کاهش وزن با قهوه ، به گونه ای صورت می گیرد که فرد با نوشیدن قهوه می تواند به دفع مواد سمی و … بدن خود کمک کند و از این رو مانع افزایش وزن و ابتلا به سایر بیماری ها می شود .

کاهش وزن با قهوه به تنهایی صورت نمی گیرد و افراد باید از رژیم غذایی و … مناسب با وزن و … خود ، برای کاهش وزن کمک بگیرند تا کاهش وزن در آن ها به صورت اصولی صورت بگیرد .

 

ایندکسر