کاربرد های ورق سیاه در صنعت و معرفی انواع آن

نمای فلزی ساختمان حیاتی می باشد چون فرصتی به جهت تأکید بر طراحی است. اهمیت ابتکار اختراع های تازه در مواد، ایده ها و طراحی، نمای فلزی ساختمان می تواند فرصت های متعددی را برای ساختمان ها گشوده کند. کرتین وال نوعی نما است که یک بنا جداگانه است که به ساختمان متصل شده است.

  • علاوه بر آن، امکان جوشکاری و اتصال آنان نیز مضاعف دارای است.
  • برای دستیابی به هدف ها ذکر شده، تمرکز بر طراحی و ارائه موادی که به ملازم مصالح ساختمانی سنتی نظیر بتن و تیراهن، سیمان و فولاد در ساختمان به فعالیت می روند، یک ضرورت محسوب می‌شود.
  • به همین ادله در سوله ها و ساختمان سازی استفاده زیادی از آن ها می‌شود.
  • ما در این جا قصد داریم به طور مفصل همین موردها را برای شما بیان کنیم.
  • در ادامه مواردی از رایج‌ ترین کاربردهای ورق پانچ را برای شما بازگو می‌کنیم.

همچنین از مقاومت ضربه ای هم اندازه ۸ برابر نمونه کریلیک آن اهمیت ضخامت یکسان ، برخوردار است. همین ورق نوعی ورق واضح می باشد که اهمیت خواص فیزیکی، مکانیکی، الکتریکی و گرمایی است. همین ورق مزایای بسیاری همچون سبکی، بهینه سازی انرژی و صرفه اقتصادی را دارا می باشد. به همین دلیل، کابینت‌های به کار رفته در آن نیز بایستی بالاترین کیفیت را داشته باشند.

شکل ظاهری

ورق هاردوکس از انواع ورق فولادی میباشد که به استدلال عنصرها موجود در آن دربرابر سایش و نیروهای مکانیکی پهناور مقاوم می‎باشد. همین ورق حساس وجود این که سختی بالایی دارد، انعطاف پذیری خوبی داشته و جوش‌پذیری آن قابل دقت می‌باشد. کاربرد ورق هاردوکس در کمپانی های سنگ و ماسه شرکت های ایجاد بیل مکانیکی یا بدنه تانکر می‎باشد. ورق هاردوکس در واقع نوعی ورق ضدسایش است که غالبا در بازار فولاد اساسی نام ورق هاردوکس آن را شناسایی میکنند. یکی از از مواد نخستین مورد به کارگیری در ساخت ورق سیاه، شمش‌های فولادی گرید St33 تا St52 هستند، هر چه این عدد کمتر باشد به این معنا میباشد که ورق از کربن کمتری برخوردار بوده و به‌اصطلاح نرم‌تر است.
قیمت ورق سیاه صنعتی اندکی نسبت به بلک پلیت‌های بی آلایش بالاتر است. یکی از مهم ترین اشکال پلیت ها که در موردها متفاوتی کاربرد دارند، ورق های سیاه بی آلایش هستند. همین صفحه ها عمدتا زیر استاندارد St37 ساخته می شوند و در بازار آهن آلات کلیدی اسم ورق St37 هم شناخته می شوند. در ساخت این جور به نقل از صفحات از کربن کمتری نسبت به ورق های صنعتی استفاده می‌شود. به همین عامل انعطاف‌پذیری بیشتری داشته و به ورق نرمه نیز آوازه دارند. این خصوصیت باعث شده تا این پلیت‌ها شکل‌پذیری بالایی هم داشته باشند و اکثر در مواردی که ضروری هست ورق انعطاف پذیری خوبی داشته باشد، بکار گرفته شوند.
دسته‌بندی نشده
معمولاً همین ورق‌ها اصلی ضخامتی بین 0/3 تا 0/8 ساخت می شوند و به فروش می‌رسند. این ورق‌ها به صورت موج‌دار، رنگی و روی اندود ساخت شده‌اند و مقاومت بالای آنان در برابر شکستگی و وزن زیر ان‌ها منجر می‌گردد تا ورق شادولاین حمل و نقل آسان‌تری داشته باشد. فراموش نکنید که حیاتی وجود رنگ کاری و گالوانیزاسیون، همچنان وزن همین ورق‌ها نسبتاً تحت است. از ورق‌های شادولاین می‌توان در ایجاد سقف‌های شیروانی، پارکینگ‌ها، سایبان‌ها، کارگاه‌ها، پارتیشن‌بندی سالن‌ها و کارخانه‌ها، ساخت دیوارها و سقف‌های کاذب و اتاقک‌های از پیش ساخته شده یاری گرفت. همینطور نمای پانچ متال به کمتر آلودگی صوتی محیط هم امداد می کند . برش و ایجاد طرح های ورق فلزی پانچ متال دارای دستگاه برش Computer Numerical Control مخفف به CNC انجام می شود .ورق های پانچ متال از کامپوزیت آلومینیوم و آلومینیوم سالید و همینطور فولاد ساخته می شود .

حتما بخوانید:
برای خرید کفش، بعدازظهرها مراجعه کنید

کارخانه میلگرد هیربد

یکی از کاربردهای همین مدل ورق‌ها در ساختمان سازی جهت نماسازی است. نمای ورق پانچ شده یکی از صنعت های نو و نوین ساختمانی به شمار می‌آید. این نوع نما از ترمال، پروفیل آلومینیومی زیپ پانل، اسپیسر امگا و کلیپس تشکیل شده است. ورق گالوانیزه به دو رخ کلی رول فرم و فابریک در کارخانه تولید می شود. ورق آهن گالوانیزه هم توسط کارگاه های اهل ایران از قبیل کارگاه هفت الماس، کارخانه شهرکرد، کارخانه کاشان و نیز به وسیله کارخانه های وارداتی نظیر چین ساخت و عرضه می شود. ارزش ورق گالوانیزه هر کارگاه اهمیت دیگری مختلف است و عواملی نظیر میزان مرغوب بودن و ضخامت ورق و همچنین مقدار موجودی بازار نقش به سزایی در گزینش قیمت آنها دارد.
ورق های اسیدشویی از ضخامت ۱٫۵ میلی متر تا ۶ میلی متر تولید می شود. ورق اسیدشویی به طور معمول به دو صورت رول و شیت (فابریک و برشی) ایجاد می شوند. رول ها معمولا در دو عرض ۱۰۰ سانتی متر و ۱۲۵ سانتی متر آهن هایپر تولید می شود. از آنجایی که ورق رنگی تنها به رخ رول ساخت می شود و استاندارد این رول ها دارای عرض ۱۰۰ سانتی متر و ۱۲۵ سانتی متر می باشد بایستی که ابعاد را بر پایه همین مشخصات درخواست داد.

کاربرد ورق فلزی در صنعت (۱۰ صنعت مهم)

وظیفه حساس بال تیر تحمل نیروهای خمشی میباشد و فلنج بالا در تیر ورق وظیفه تحمل نیروهای فشاری را بر عهده دارد و فلنج پایین مقاومت در برابر نیروهای کششی را بر عهده دارد. در تیر ورق ،ورقی که به رخ عمودی قرار گرفته میباشد ، جان تیر گفته می شود. ارتفاع و ضخامت جان تیر متناسب حیاتی مقدار باری که بر بر روی بنا وارد می گردد ، تعیین می شود. یک عدد از وظایف حساس جان تیر آن هست که نیروها و بارهای وارد شده بر بر روی فلنج را به تیتر نیروی برشی حمل می کند. در همین سطح از ابزار ترازو گیری مثل ضخامت سنج اولتراسونیک به کارگیری می شود همین ابزار کمک می کند تا ضخامت ورق فلزی آسان خیس و سرعت بالا تر میزان گیری شود. جهت استعلام ارزش آهن مشهد و گونه های مقاطع آهنی و فولادی حساس آهن رسان در اینستاگرامتماس بگیرید.

خرید ناودانی حساس بها مناسب

با اعتنا به بها آهن صنعت ساخت‌وساز به گونه های مختلف مقاطع فولادی در سایزها و انواع متعدد احتیاج دارد. ورق‌های سیاه در تولید انواع بنا مانند استادیوم‌های ورزشی، فرودگاه‌ها، ساختمان، انبارها، ایستگاه‌های راه‌آهن و ایستگاه‌های وسایل نقلیه به کارگیری می‌شوند. ورق های گالوانیزه رنگی در ضخامت های نازک، به صورت رول فرم در عرض های استاندارد ۱۰۰ و ۱۲۵ سانتی متری ساخت می شوند. ورق آهنی رنگی نوعی ورق گالوانیزه میباشد که بدلیل این که جنس ورق اساس آن گالوانیزه است، به آن ورق رنگی گالوانیزه نیز گفته می شود. فولاد های گالوانیزه پوششی از زینک اکسید دارا‌هستند که در برابر عامل ها محیطی از ورق محافظت می کند. بها ورق روغنی بسته به سوله ساخت کننده و مقدار تقاضای بازار به جهت آن متاع مختلف است.

حتما بخوانید:
Coffee Briefing 6 سپتامبر 2022-YouTube به عنوان دومین برند با رشد سریع انتخاب شد. جوایز مهندس آینده آمازون برندگان را اعلام می کند. IGM با مایکروسافت همکاری می کند. و بیشتر

چرا به نورد گرم ورق سیاه میگویند

از رایج‌ترین اشکال ورق‌های سیاه تولیدشده در کشور، می ‌توان به ورق سیاه St37 و St52 اشاره نمود. ورق گرم یا این که سیاه که در اثر مراحل نورد گرم تولید می شود در صنایع زیادی کاربرد دارااست و احتمال دارد یکی از مهم‌ترین آن ها ساختمان سازی باشد. ورق پانچ شده فلزی یک فرآیند فوق العاده مرسوم در ایجاد نمای فلزی طرح دارد که در تولید کالاهای بی شماری گزینه استعمال قرار می گیرد.

کاربرد ورق های پلکسی گلاس در ساختمان

امکان ایجاد آن به ادله تکنولوژی بالایی که در ساخت همین سیستم نیاز میباشد در درون مرزوبوم وجود نداشته و این محصولات وارداتی می باشند. در مقایسه با اشکال نماهای فلزی ساختمان ، نمای کامپوزیت ترویج بیشتری در مرز و بوم داراست .استفاده ازپانل کامپوزیت آلومینیوم در نمای ساختمانی دارای صرفه اقتصادی می باشد . ورق های آلومینیوم به دلیل وزن سبک و رخ پذیری و مزیت های دوچندان دیگر ، در صنعت ساختمان آیتم با واقع شده میباشد .

انواع ورق فلزی

ورق فولادی به فلزی اطلاق می گردد که سطحی صاف خیس از آهن، فولاد و یا فلزات دیگر دارااست و بوسیله نورد گرم شمش فولادی و یا این که بیلت ایجاد می گردد. در ادامه به باز‌نگری انواع ورق های فولادی می پردازیم و خواهید دید که ورق های ساختمانی و ورق های صنعتی هم پایین تیم ورق های فلزی هستند. بیشترین کاربرد ورق‌های رنگی در ساختمان‌سازی، به تولید و کارگزاری شیروانی ساختمان مربوط می‌شود. پارس فلز ورق های سیاه حساس کیفیت کارخانجات مختلف را حیاتی قیمت های متنوع و مطلوب به مشتریان خویش ارائه می کند.

برای ساختمان‌های زیر ۴ طبقه نیازی به مجری نیست

امروزه نسبتاً هر مقطعی که برای فولاد کربنی وجود داشته باشد به جهت فولاد زنگ نزن هم یافت می شود. گریدهای متفاوتی از ورق استیل در تولید و ساز آیتم استعمال قرار می گیرد که بسته به دسته وضعیت جغرافیایی، شرایط آب و هوایی گزینش فولاد زنگ نزن مطلوب رخ می گیرد. تقاضای متعددی برای مقاطع سازه ای از جنس ورق استیل و اصلی مقاومت به خوردگی بالا وجود دارد. همچنین کاربردهای صنعتی زیادی وجود دارد که در آنان مسائل مربوط به خوردگی می بایست حل شود؛ یک‌سری از این موردها عبارتند از اجاق های صنعتی، سوله های نمک زدایی، دکل های دریایی. کلیدی توسعه فولادهای زنگ نزن کمکربن، جوشکاری استنلس استیل های آستنیتی به ویژه ورق استیل ۳۰۴ و ۳۱۶، ساده و ﺁسان انجام میشود.

ورق سرد و 6 کاربرد کلیدی آن در صنعت و ساختمان سازی

مرحله اول پوشش ‌دهی اصلی نام back coat یا پوشش زیرین شناخته می‌ شود. مرحله دوم هم کلیدی اسم top coat یا پوشش رویی از آن یاد می‌ گردد. ضخامت پوشش یا این که همان رنگ در سطح نخستین ما در میان 7 تا 15 میکرون است. در مورد ضخامت رنگ در سطح دوم نیز، همین مقدار در حدود 20 الی 25 میکرون است. صنعت کشاورزی یک عدد دیگر از بخش‌هایی هست که در آن، از ورق فولادی گالوانیزه‌ استعمال زیادی می‌شود. همین فن به ابزارها و موادی نیاز داراست که در برابر خوردگی و اکسیداسیون مقاومت بالایی داشته‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید