ژنیکوماستی یا بزرگ شدن پستان در مردان – کلینیک بیماری های پستان دکتر یزدان خواه

4. بیمار می بایست به مدت 2 هفته قبل از انجام جراحی ، از مصرف برخی از داروها از قبیل بروفن و آسپرین که منجر به ایجاد اختلال در انعقاد خون می شوند؛ اجتناب نماید. کسانی که به هیچ عنوان سیگار و یامواد مخدر مصرف نمی کنند. قابلیت پوشیدن لباسهای تنگتر و متناسبتر: مردان مبتلا به ژنیکوماستی اغلب لباسهای گشاد میپوشند تا این مشکل را مخفی کنند. این داروها میتوانند لخته شدن خون پس از جراحی را با مشکل مواجه کنند. این مشکل باعث میشود که سینه مردان به جای ان که صاف و مردانه باشد، بیشتر شبیه سینه زنها باشد. در واقع چربی اضافه می تواند موجب بیشتر شدن سطح استروژن گردد. اگر ذخایر چربی اضافه در سینهها وجود داشته باشد اما رشد غدهای زیاد نباشد، ممکن است لیپوساکشن روش ایدهآلی برای شما باشد. با اینکه راههای مختلفی برای کوچک کردن یا بزرگ کردن سینهها وجود دارد، اما هیچکدام به اندازهی عمل جراحی اثربخش نخواهند بود. برخی پزشکان بر این عقیده نیستند که یک روش واحد برای جراحیهای زیبایی وجود دارد و جراحی کوچک کردن سینه مردان نیز از این قاعده مستثنی نیست. روشهای مختلفی برای کوچک کردن سینه مردان وجود دارند از جمله: عمل جراحی و لیپوساکشن.

با این حال بسیاری از جراحان پلاستیک سعی بر این دارند هزینه های قابل قبولی را برای بیماران مشخص کنند تا فرد به راحتی عمل مورد نظر را انجام دهد. به همین دلیل بسیاری از مردان مسن سعی میکنند، با جایگزین کردن هورمون تستوسترون به درمان خود بپردازند. با انجام این جراحی، سینهی مرد صافتر و تراشیدهتر شده و جلوهی بهتری پیدا میکند. پزشک پیش از جراحی سابقهی پزشکی بیمار را بررسی میکند. در هفتههای پیش از جراحی، بیمار باید از مصرف داروهای رقیق کنندهی خون مانند آسپرین یا ایبوپروفن پرهیز کند. در حین مشاورههای پیش از جراحی، پزشک با بررسیهای کامل تعیین میکند که کدام روش به بهترین شکل نیازهای شما را برآورده کرده و بهترین ظاهر مردانه ژنیکوماستی گرگان را نتیجه میدهد. جراح در جلسات مشاوره قبل از عمل این موضوع را برای شما شفاف میکند و تصویری کلی از نتیجه عمل به شما خواهد داد. طی این جراحی، چربی ناخواسته از سینهها برداشته میشود، در نتیجه سینهها کوچکتر، سفتتر و جذابتر خواهند شد. افزایش قابلیت ورزش و انجام فعالیتهای روزانه: با از بین بردن بافت اضافه، انجام فعالیتهای فیزیکی راحتتر و آسانتر میشود، بویژه برای مردانی که مبتلا به ژنیکوماستی پیشرفته هستند. با انجام تمرینات ورزشی و مصرف مکمل های عضله ساز می توانید کاهش بافت چربی آب شده سینه را با افزایش بافت عضله جبران کنید.

حتما بخوانید:
شرکت های فناوری در حال ایجاد همکاری برای ایجاد یک برنامه بانکداری دیجیتال برای جوامع محلی هستند

اگر تازه شروع کرده اید، تمرینات خود را به بخش های قابل مدیریت تقسیم کنید. دریافت کرده اند. و برای 13 نفر نیز هیچ داروئی تجویز نشد. سپردن خودتان برای درمان این بیماری به دست فوق تخصص جراحی پستان جزو اولین اصل رهایی شما از بند این عارضه است. بزرگ شدن خوش خیم پستان ( ژنیکوماستی) در دوره بلوغ تقریبا در 65% درصد پسران رخ میدهد. بعضي از مردان تنها به دليل چاقي داراي پستانهاي برآمده هستند اما در وضعيت بزرگي پستان كه به دليل بزرگ شدن بافت غدد پستان رخ ميدهد، چاقي موثر نيست. بازگشت ژنیکوماستی بعد از عمل: اگر بیمار نوسان وزن بعد از جراحی در او رخ دهد و سایر سلول های بدن که چربی در آن تجمع پیدا می کند طبیعتا رشد بیشتری پیدا کند. چنین روش هایی مخصوصاً در مورد زنانی که به تازگی زایمان کرده اند، افرادی که قادر به کاهش وزن از طریق رژیم و ورزش نیستند و همچنین برای افرادی که به سرعت وزن زیادی را از دست داده اند، مناسب است. با اینکه ورزش میتواند موثر باشد، اما اغلب پوست دچار افتادگی شده و در این شرایط جراحی کوچک کردن سینه توصیه میشود.

هدف فرد از انجام جراحی و شرایط عمومی بدن برای عمل ژنیکوماستی مورد بررسی قرار می گیرد. برای اینکه بیمار برای جراحی آماده شود ، از بیهوشی عمومی استفاده می شود. همراه بیمار باید شخص دیگری باشد تا پس از عمل وی را تا خانه همراهی کند و حداقل روز اول پس از جراحی نزد وی بماند. پزشک و بیمار همچنین نوع بیهوشی مورد استفاده و جزئیات رژيم قبل از عمل را مورد بحث قرار میدهند. بیمار باید سیگار کشیدن را حداقل دو هفته قبل از عمل متوقف کند. اگر بیمار درد داشته باشد، باید از داروهای ضد درد مانند استامینوفن استفاده کند. همچنین ویتامینها و مکملها یا سایر داروهای مصرفی بیمار را یادداشت کرده و سوالاتی دربارهی میزان نوشیدن الکل، سیگار کشیدن و یا سابقهی انجام عمل جراحی در ناحیهی سینه را از وی میپرسد. انواع خاصی از داروهای ضد اضطراب، مانند دیازپام. سیگار کشیدن مانند مصرف الکل موجب سخت شدن بهبودی پس از جراحی میگردد. دورهی بهبودی نسبتاً کوتاه: بیشتر بیماران میتوانند ظرف هفت روز پس از جراحی به کار خود بازگردند و پس از چند هفته فعالیتهای ملایم را از سر بگیرند.

حتما بخوانید:
اتوبار بلوار تعاون, باربری بلوار تعاون