پنج موضوع ارتباط از راه دور که باید در سال 2021 مورد توجه قرار گیرند

[ad_1]

انتقال به کار از راه دور در سال 2020 اهمیت زیرساخت جامع شبکه را برجسته کرد. در طول سال ، استفاده از داده در هر دو شبکه پهن باند و تلفن همراه به شدت افزایش یافت. در کنار نیروی کار ، بخش آموزش نیز یک مدل از راه دور را برای تکمیل یادگیری شخصی در نظر گرفته است. ثبات و عملکرد ستون فقرات ارتباطی کانادا شاهد استفاده و کنترل بی سابقه ای بوده است.

انتظار می رود در سال 2021 ، کانادایی ها واکسن COVID-19 را همراه با امید به زندگی بدون فاصله اجتماعی و انسداد دائمی دریافت کنند. با این وجود ، زیرساخت های ارتباطی همچنان یک موضوع اساسی در توسعه ملی خواهند بود.

حراج طیف 5G با باند متوسط

گسترش 5G در کانادا سال 2020 هیجان انگیز بود. خدمات 600 مگاهرتز به شبکه اضافه شدند و خدمات سریعتر غیر استاندارد 5G با استفاده از پهنای باند 2500 مگاهرتز باعث بهبود پهنای باند برای کانادایی ها با تلفن های مجهز به 5G شدند.

با رواج بیشتر سیگنال های 5G ، تلفن های 5G نیز رواج پیدا می کنند. Google Pixel 5 ، سری Samsung Galaxy و LG Velvet مشابه را مشاهده کردیم که با مودم های 5G وارد کانادا می شوند. علاوه بر این ، سه شرکت بزرگ حق بیمه برنامه های 5G خود را لغو کرده اند.

اخبار بزرگتری از سال 2021 منتشر می شود ، زیرا حراج طیف 5G در باند میانی در ژوئن 2021 برگزار می شود. با فرکانس بالاتر از بیشتر باندهای 4G فعلی ، خدمات تلفن همراه ارائه شده در باند 3 500 مگاهرتز ، باید عملکرد قابل توجهی بالاتر از برنامه های 5G موجود را ارائه دهد.

مجوزهای طیف به شدت مورد مناقشه قرار خواهند گرفت ، زیرا آنها عمدتا به مناطق متراکم شهری که بیشترین درآمد را برای مخابرات ایجاد می کند ، خدمت خواهند کرد. اگرچه ممکن است مصرف کنندگان برای دیدن سرویس های فعال شده روی فرکانس های جدید مجبور باشند تا سال 2022 منتظر بمانند ، این یک قدم به تحقق کامل رویای 5G نزدیک است.

شرکت های بزرگ حمل و نقل بزرگ تلاش می کنند تا جایی که ممکن است مجوز بگیرند ، اما اپراتورهای کوچکتر نیز فرصت رقابت خواهند داشت. در مناطقی که طیف کافی وجود دارد ، 50 مگاهرتز توسط کانادا برای نوآوری ، علوم و توسعه اقتصادی (ISED) در نظر گرفته شده است تا اپراتورهای کوچکتر بتوانند پیشنهاد دهند.

پس از 3500 مگاهرتز ، حراج هایی برای پهنای باند بالا برگزار می شود که به mmWave نیز معروف است ، در اینجا داده ها به سرعت دیوانه می شوند ، اما کانادا هنوز از داشتن 5G همه جا فاصله دارد. پس از ورود mmWave ، 5G مستقل ، که یک زیرساخت 5G از رابط به باطن است ، همراه با شبکه های مستقل 5G با ویژگی های جالب و جذاب جدید ، مانند شبکه ، وارد بازار خواهد شد.

پیامدهای صندوق باند پهن

دولت کانادا از افزایش صندوق باند پهن در پایان سال جاری خبر داد. این امداد طبق برنامه Get Connected کانادا برنامه ریزی شده است ، اما نیاز فوری به افزایش ارتباط برای مناطق روستایی به طور مختصر توسط همه گیری COVID-19 و کار در خانه نشان داده شده است.

افزایش صندوق باند پهن جهانی در پایان سال گذشته با هدف از بین بردن شکاف بیشتر بین باند پهن بین مناطق روستایی و شهری است. با افزایش جدید 750 میلیون دلاری ، صندوق پهنای باند جهانی هم اکنون بالغ بر 1.75 میلیارد دلار است. علاوه بر این ، اینترنت ماهواره ای نیز علاقه خاصی به خود جلب کرده است ، دولت هزینه ظرفیت را به یک قیمت عمده فروشی مناسب برای ارائه دهندگان خدمات کاهش داده است.

کانادا در مورد توسعه شبکه بیکار نمی نشیند ، بلکه بین اولین حفاری و سرویس نهایی مدت زمان زیادی طول می کشد. به همین دلیل کانادا روی شفافیت متمرکز شد و متعهد شد که گزارش پیشرفت سالانه پروژه را منتشر کند. این باید مقداری از اضطراب در مورد آنچه بدون شک انتظار بی پایان احساس می کند را کاهش دهد.

کانادا همچنین متعهد شده است که عوارض مربوط به توده های قرمز را کاهش دهد

دور اول پروژه ها در حال انجام است. در 17 دسامبر ، دولت کانادا اولین پروژه با بودجه UBF را اعلام کرد ، سرمایه گذاری 1 میلیون دلاری برای اینترنت نتاگو برای تأمین اینترنت پرسرعت به 7200 شهرستان خدمت نکرده در آلبرتا. پروژه های مشابه با پیشرفت در سال جدید اعلام خواهند شد.

متصل:

کانادا 750 میلیون دلار برای توسعه زیرساخت های شبکه هزینه خواهد کرد

5G برای فعال کردن کاربردهای جدید ، اما بازگشت به انتظارات صورتی

برج های 5G در حال حاضر در مناطق شهری واقع شده اند و مناطق روستایی می توانند از فرکانس های پایین استفاده کنند. علاوه بر این ، اپراتورهای اصلی در کانادا شروع به معرفی backhaul 5G خود می کنند ، بخشی که داده ها را بین برج های سلول و سرورها مدیریت می کند. هنگامی که اجرای backhaul به پایان رسید ، شبکه 5G همانطور که می دانیم به صورت مستقل آماده خواهد بود ، برای ورود به سیستم فرکانس های جدید رادیویی 5G و فناوری های مدیریت شبکه کاملاً آماده است.

انتظار داشته باشید بیشتر گوشی های عرضه شده در سال آینده ، حتی گوشی های متوسط ​​تا پایین ، از 5G پشتیبانی کنند. شبکه نسل بعدی نیز می تواند به سلامت از راه دور کمک کند. طبق گزارش Deloitte ، 43٪ از بازدیدهای اولیه مدیکر از ایالات متحده در آوریل 2020 از راه دور انجام شده است که جهش ناگهانی 1٪ در ماه مشابه سال گذشته است. این گزارش پیش بینی می کند که پنج درصد از کل ویزیت های پزشک در سال 2021 مجازی باشد. بعلاوه ، همان گزارش پیش بینی می کند که درآمد حاصل از هدست های XR در بخش های آموزشی و اقتصادی نسبت به سال 2019 دو برابر شود.

روس ارنست ، معاون اجرایی Blancco ، یک شرکت امنیت داده ، گفت: “مورد استفاده از رانندگی 5G یک کار از راه دور خواهد بود.” “ما تقریباً یک سال است که به یک بیماری همه گیر نزدیک می شویم و با عادت کارمندان به کار از راه دور ، نیروی کار در این شرکت به طرز چشمگیری تغییر کرده است. این امر منجر به نیاز به پهنای باند بیشتر می شود ، زیرا شبکه های خانگی معمولی تحت فشار هستند و اتصالات LTE به سختی مدیریت یک جلسه بزرگنمایی را مدیریت می کنند. 5G برای سناریوهای عملکرد از راه دور با کیفیت بالاتر ، پهنای باند سریع را در سراسر دستگاه تلفن همراه شما فراهم می کند. “

اما در حالی که اپراتورها همچنان به اصلاح شبکه های 5G خود ادامه می دهند ، برنامه های آینده نگرانه – مانند جراحی از راه دور و وسایل نقلیه خودمختار – به زودی وارد بازار نمی شوند. بروس لنکستر ، مدیر عامل شرکت ویلسون الکترونیک ، گفت که کانادا سال آینده هنوز در حال گذار است و استفاده های جدید وعده داده شده به غیر از سرعت های 5G سریعتر را نخواهد دید.

لنكستر گفت: “ساخت زیرساخت ها به زمان نیاز دارد.” – می توانید موارد آزمایشی را در مرکز شهر تورنتو ، مونترال یا ونکوور داشته باشید ، جایی که مکان مناسب است ، اما در مقیاس بسیار کمی خواهد بود ، زیرا ساخت این موارد زمان بر است. ما نمی دانیم کدام شرکت حامل در مناقصه برنده خواهد شد و آنها باید این مبلغ را در وجوه خود قرار دهند. پس از برنده شدن در مناقصه ، آنها مجبور به خرید تجهیزات زیرساختی و اجرای آن هستند. “

Wi-Fi 6 و 6E

در طی اجلاس مخابراتی کانادا در نوامبر گذشته ، ناودیپ بینز ، وزیر نوآوری ، علوم و صنایع ، از مشورت در مورد باز کردن طیف 6 گیگاهرتز برای Wi-Fi خبر داد.

در اکثر انتقال های بی سیم تجاری از فرکانس بی سیم 2.4 گیگاهرتز استفاده می شود که به کانال ها تقسیم می شوند. اما همانطور که کاربردهای بیشتری باعث می شود ، کاهش طیف موجود باعث ازدحام شبکه و ایجاد تداخل بین دستگاه ها شده است. این یک مشکل بزرگ در مناطق متراکم شهری مانند مجتمع های مسکونی در مرکز و عرصه های بزرگ است.

استاندارد Wi-Fi 6 برای رفع این مشکل ایجاد شده است. با عملکرد 2.4 گیگاهرتز سنتی و همچنین پهنای باند بالاتر از 5 گیگاهرتز ، کانال های بیشتری برای کاهش همپوشانی اضافه می کند. تجهیزات Wi-Fi 6 نیز از نظر انرژی کمتری دارند و می توانند دستگاه های بسته بندی شده کاملاً بهتر را اداره کنند. گرچه هنوز اکثریت نیست ، اما به سرعت قوت می گیرد. در سال 2020 ، امکانات Wi-Fi 6 16٪ از کل سخت افزار Wi-Fi را تشکیل می دهد.

اما این صنعت در حال حاضر به آینده نگاه می کند که سرنوشت شلوغ مشابه Wi-Fi 6 را رقم بزند. به همین ترتیب ، کانادا و سایر کشورهای جهان کانال های Wi-Fi بیشتری اختصاص داده اند که فرکانس عملکرد Wi-Fi 6 را به فضای 6GHz افزایش می دهد. فرکانس و کانال های بالاتر نیز به معنای عملکرد بالاتر تا 10 گیگابیت بر ثانیه هستند. این استاندارد جدید Wi-Fi 6E نام دارد.

با این حال ، برخی از هشدارها وجود دارد. با کار با فرکانس بالاتر ، Wi-Fi 6E در 6GHz حتی برای نفوذ به دیواره ها مشکل بیشتری خواهد داشت. و اگرچه تجهیزات Wi-Fi 6E با طیف 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز سازگار خواهد بود ، اما فقط این امکان را دارد که با طیف 6 گیگاهرتز کار کند. سخت افزار قدیمی ارسال نمی شود.

هواوی

تجارت و سیاست در هم تنیده بین صنایع و فناوری از این قاعده مستثنی نیستند. هواوی بین تنش های سیاسی بین ایالات متحده و چین مورد انتقاد قرار گرفته است. اما آیا بعد از اینکه جو بایدن جایگزین دونالد ترامپ در کاخ سفید شد ، آیا هواوی و ZTE از لیست نهادهای آمریکایی حذف می شوند؟

از آنجا که Huawei در سال 2019 در لیست سایت ها قرار گرفته است ، استفاده از فناوری آمریکایی از جمله شرکت های نیمه هادی که از فناوری آمریکایی استفاده می کنند ، چه در ایالات متحده و چه در خارج از کشور ، ممنوع شده است. علاوه بر ایالات متحده ، Huawei همچنین از دسترسی به شبکه های 5G در فرانسه ، انگلستان و نیوزیلند و استرالیا محروم شده است. از دست دادن دسترسی به گوگل به این معنی است که Huawei باید سیستم عامل Harmony ، سیستم عامل مخصوص تلفن های هوشمند خود را توسعه دهد. گفته می شود ، بدون سرویس های Google Play ، تلفن های هوشمند هواوی به سختی می توانند در بازارهای خارج از چین علاقه مند شوند.

گزارش اخیر استرند مشاوره موارد زیر را پیشنهاد می کند:

“بعید است جو بایدن سیاست های هواوی و ZTE را تغییر دهد. نتیجه گیری اینکه هواوی یک تهدید امنیتی است ، از طرف تعدادی از آژانس های دولتی ایالات متحده در شاخه های مختلف دولت ناشی می شود. بسیاری از تحلیل گرانی که تحقیق را توسعه می دهند ، کارمندان شغلی هستند که در چندین دولت خدمت کرده اند. به این ترتیب ، سیاست فقط می تواند به عنوان دو حزب باشد. “

در حقیقت ، این گزارش مطابق با اعتقادات سایر نشریات است و می گوید که بایدن رویکرد سختگیرانه تعیین شده از سوی دولت ترامپ را در سالهای اخیر ادامه خواهد داد.

با وجود موج های سیاسی ناشی از اقتصادهای قدرتمند ، هواوی می خواهد به رقابت در کانادا ادامه دهد.

“بر روی … ما [Huawei] کشور: تعهد کامل به بازار کانادا ، “گفت: رادک کراسنی ، مدیر بازاریابی Huawei کانادا ، در مصاحبه قبلی با IT World Canada. “من حتی می گویم که ما در حال گسترش نمونه کارها و رشد تجارت خود در بازار کانادا هستیم.”

[ad_2]

منبع: night-sky.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme