پروژه بونسای سنگ بنای TCS جدید، ابتکار مایکروسافت


خدمات مشاوره تاتا (TCS) همکاری خود را با شرکت مایکروسافت راه اندازی کرده است. که شاهد توسعه راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای کنترل‌های صنعتی در Project Bonsai، یک پلت‌فرم هوش مصنوعی کم‌کد موجود در Microsoft Azure Cloud خواهد بود.

TCS گفت که قصد دارد “راه حل های مستقلی ایجاد کند که بتواند در زمان واقعی حس کند و پاسخ دهد و تجهیزات و فرآیندها را بهینه کند.” این سازمان اضافه کرد که ترکیب آنها به سازمان ها کمک می کند تا تولید خود را مدرن کنند، زمان خرابی و اتلاف مواد را کاهش دهند، کیفیت و توان عملیاتی را بهبود بخشند و ایمنی کارکنان را افزایش دهند.

مایکروسافت برکلی، کالیفرنیا را خریداری کرد. استارت آپ بونسای چهار سال پیش. در آن زمان گفته شد که این شرکت “رویکرد جدیدی را با استفاده از آموزش ماشینی توسعه داده است که مکانیک های سطح پایین یادگیری ماشین را انتزاعی می کند، به طوری که متخصصان موضوع، صرف نظر از استعداد هوش مصنوعی، می توانند سیستم های مستقل را برای انجام وظایف مشخص کرده و آموزش دهند.”

دو سال بعد، در کنفرانس توسعه دهندگان BUILD، مایکروسافت اعلام کرد که Project Bonsai در پیش نمایش عمومی است و از آن زمان، تعداد زیادی از شرکت ها از زیمنس گرفته تا AnyLogic به این پلتفرم متعهد شده اند.

مارک هاموند، معاون و مدیر کل سیستم‌های خودمختار مایکروسافت، پیش‌بینی کرد که «هوش مصنوعی و فناوری‌های مستقل نحوه انجام تجارت سازمان‌ها را تغییر می‌دهند و به حل برخی از بزرگترین چالش‌های صنعت، چه بهینه‌سازی تولید یا مدیریت انرژی و آب و هوا کمک می‌کنند. “

حتما بخوانید:
کرم لایه بردار قوی برای لک صورت چه مارکی خوبه بگیرم؟

TCS که قبلاً یک پیشنهاد بهینه سازی انبار را با استفاده از Project Bonsai توسعه داده است، گفت که پیشنهادات خود را در زمینه های زیر ایجاد خواهد کرد:

  • بهینه سازی بازده تولید: ارائه توصیه های بهینه به اپراتورها در زمینه هایی مانند کالیبراسیون ماشین، بهینه سازی فرآیند و کنترل های صنعتی.
  • پردازش شیمیایی: به حداکثر رساندن تولید و به حداقل رساندن اتلاف و هزینه انرژی از طریق انتقال بهینه بین انواع محصول، کنترل فرآیند یا کالیبراسیون ماشین.
  • بهینه سازی لجستیک و زنجیره تامین: اختلالات را به حداقل برسانید و تجربه مشتری را بهبود بخشید.
  • مدیریت انرژی: به صورت پویا پارامترهای محیطی را در یک ساختمان مدیریت کنید تا مصرف انرژی را بهینه کنید و طول عمر تجهیزات را به حداکثر برسانید.

سیوا گانسان، رئیس جهانی واحد تجاری مایکروسافت TCS، گفت که ابتکارات توسعه “به مشتریان کمک می کند تا تحولات فناوری تولید خود را تسریع بخشند. راه‌حل‌های کنترل خودکار مبتنی بر هوش مصنوعی به آن‌ها کمک می‌کند تا فرآیندهای صنعتی پیچیده و پویا را بهتر کنترل کنند، بار کارشناسان انسانی را کاهش دهند و اهداف بهینه‌سازی متعدد و متضاد را مدیریت کنند.»

TCS گفت که پیشنهادات جدید پس از آماده شدن، در Pace Ports، شبکه مرکز تحقیقات و نوآوری آن واقع در تورنتو، نیویورک، پیتسبورگ، آمستردام و توکیو به نمایش گذاشته خواهد شد و ششمین برنامه در اواخر این ماه در پاریس افتتاح خواهد شد.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید