واکنش شدید تحلیلگر به اخباری که اوراکل «ماشین نظارت» دارد


Iris Akwetey، تحلیلگر ارشد تحقیقاتی در Info-Tech Research امروز گفت که مورد یک غول نرم افزاری که داده های شخصی را به شخص ثالث می فروشد، نگران کننده است.

Akwetey در پاسخ به اخبار مربوط به شکایت دسته جمعی که جمعه گذشته علیه Oracle Corp تنظیم شده بود، اظهار داشت که این شرکت اطلاعات شخصی دقیقی در مورد عادات خرید حدود پنج میلیارد مصرف کننده دارد.

او گفت: “Oracle، در بیشتر موارد، به عنوان یک پردازشگر داده برای سایر یا اکثر مشاغل (کنترل کننده های داده) عمل می کند. “(به وضوح ممکن است بخشی از قراردادهای آنها را نقض کند یا حتی از مسئولیت آنها به عنوان پردازشگر داده برای به اشتراک گذاشتن یا فروش ندادن داده های شخصی به اشخاص ثالث بدون اطلاع کنترل کننده داده یا رضایت موضوع داده ها سوء استفاده کند.”

آکویتی گفت که مقررات، ایجاب می کند که داده ها به طور بی نهایت ذخیره نشوند. هر دسته از داده ها (شخصی و حساس) دوره نگهداری خاص خود را دارد که باید رعایت شود. علاوه بر این، سازمان ها باید هر گونه داده را به محض رسیدن به هدف خود حذف کنند.

اوراکل باید از این اقدامات و عواقب نقض آگاه باشد. فروش اطلاعات شخصی میلیاردها نفر در عصر پیشرفت تکنولوژی امروزی بی دقتی و غیرقابل قبول است و قانونگذاران به احتمال زیاد از این کار قربانی خواهند شد.

لری الیسون، موسس و رئیس شرکت، در یک سخنرانی اصلی که شش سال پیش در سانفرانسیسکو ایراد کرد، آزادانه اعتراف کرد که این شرکت روند خرید میلیاردها مشتری را دنبال می کند.

او در سخنرانی در Oracle OpenWorld 2016 گفت: «البته یکی از معروف‌ترین برنامه‌های یادگیری ماشینی سعی در پیش‌بینی خرید از مصرف‌کنندگان دارد. و در اینجا، این واقعاً ترکیبی از زمان واقعی است که به تمام فعالیت‌های اجتماعی آن‌ها نگاه می‌کند، در زمان واقعی نگاه کردن به مکان‌هایی که آنها از جمله مکان‌های کوچک هستند.»

حتما بخوانید:
هشتگ Trending- 2 دسامبر- ارتش ایالات متحده قصد داشت میلیون ها دلار به استریمرهای Call of Duty بپردازد تا به Gen Z برسند، آمازون دستور قاضی فدرال را رد کرد و مهندس سابق شکایت تبعیض سنی علیه SpaceX را ارائه کرد.

الیسون سپس گفت که این “وکیل ها را می ترساند، آنها سر خود را تکان می دهند و دست های خود را روی چشمان خود می گذارند.”

او ادامه داد که از آنجایی که اوراکل «اطلاعات مصرف‌کنندگان را جمع‌آوری می‌کند، و شما آن را با مشخصات جمعیتی و رفتار خرید قبلی آن‌ها ترکیب می‌کنید، ما می‌توانیم کار بسیار خوبی برای پیش‌بینی اینکه آنها قصد خرید بعدی را دارند انجام دهیم.

اکنون، این داده های جمعیتی از کجا آمده است؟ این خریدهای گذشته از کجا می آید؟ خب، Oracle Data Cloud بزرگترین پایگاه داده است. دو پایگاه داده بزرگ وجود دارد که در صورت تمایل مصرف کنندگان را پیگیری می کنند و اطلاعات زیادی در مورد مصرف کنندگان دارند.

«یکی خیلی معروف است، اسمش فیسبوک است. دیگری کمتر شناخته شده است. این Data Cloud Oracle است. ما در واقع تعداد مصرف کنندگان بیشتری در ابر داده خود نسبت به مشتریان خود داریم. آنها داده های بسیار خوبی دارند، اشتباه نکنید، فیس بوک دارایی های داده ای باورنکردنی دارد، اما ما هم همینطور.”

و در ابر داده ما، بازاریابان می‌توانند مشتریان را هدف قرار دهند و کار بسیار بهتری را برای پیش‌بینی آنچه در آینده می‌خرند انجام دهند. من معتقدم پنج میلیارد مصرف کننده در نمودار هویت ما هستند – پنج میلیارد. چند نفر روی زمین هستند؟ هفت میلیارد – تنها دو میلیارد باقی مانده است.

طبق بیانیه ای که روز دوشنبه توسط شورای ایرلندی برای آزادی های مدنی (ICCL) مستقر در دوبلین منتشر شد، دکتر. جانی رایان، همکار ارشد این سازمان، یکی از سه نماینده کلاس در شکایتی است که جمعه گذشته در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا ثبت شد.

حتما بخوانید:
هشتگ محبوب 27 ژوئیه - سلب حقوق گمرکی برای وسایل نقلیه الکتریکی. ابزار گفتاری هوش مصنوعی برای انتشار اخبار جعلی؟ و تلسا فریب ماه را می خورد

بقیه مایکل کاتز-لاکاب، یک فعال حقوق خصوصی مستقر در ایالات متحده، و دکتر. جنیفر گلبک، استاد دانشگاه مریلند، که در یک سند دادگاه به عنوان متخصص در شبکه های اجتماعی، رسانه های اجتماعی، حریم خصوصی و امنیت در وب توصیف شده است.

در بیانیه آمده است: «اوراکل بخش مهمی از صنعت ردیابی و داده است. این سازمان ادعا کرده است که پرونده های دقیقی در مورد پنج میلیارد نفر جمع آوری کرده و سالانه 42.4 میلیارد دلار درآمد ایجاد می کند.

پرونده های اوراکل در مورد افراد شامل نام، آدرس منزل، ایمیل، خریدهای آنلاین و در دنیای واقعی، حرکات فیزیکی در دنیای واقعی، درآمد، علایق و دیدگاه های سیاسی و گزارش مفصلی از فعالیت های آنلاین است.

رایان افزود: “ما این اقدام را برای متوقف کردن دستگاه نظارت اوراکل انجام می دهیم.”

Akwetey گفت که GDPR اتحادیه اروپا، همراه با سایر مقررات حفظ حریم خصوصی در سراسر جهان مانند CPRA کالیفرنیا، از افراد موضوع داده می‌خواهد که در مورد نحوه استفاده از داده‌هایشان و اینکه کدام اشخاص ثالث به اطلاعات شخصی آنها در داخل یا بین‌المللی دسترسی خواهند داشت، رضایت داشته باشند.

«اگر هدف داده‌های جمع‌آوری‌شده در نقطه‌ای تغییر کند، اکثر مقررات نیز نیاز به رضایت دارند. هم کنترل کننده داده و هم پردازشگر داده (از طریق قراردادها) باید این الزامات را رعایت کنند.

«پردازنده‌های داده و کنترل‌کننده‌های داده نیز باید بدانند چه داده‌هایی در اختیار دارند، آیا این داده‌ها با هدفی که برای آن جمع‌آوری شده‌اند مرتبط است یا خیر، و آن داده‌ها در کجا ذخیره می‌شوند. تاکنون، تقریباً تمام مقررات از سازمانی خواسته است که داده‌ها را جمع‌آوری کند، استفاده از داده‌ها را برای جلوگیری از جمع‌آوری داده‌های اضافی پیش‌بینی کند.»


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید