هشتگ Trending 5 ژانویه – GPTZero برای مبارزه با سرقت ادبی هوش مصنوعی. تأیید سن برای دسترسی به پورن؛ اسکالپرها در تلاش برای فروش پردازنده گرافیکی RTX4080 هستند


دانش‌آموزی اپلیکیشنی برای شناسایی مقالات نوشته شده توسط ChatGPT می‌سازد، قانون لوئیزیانا کاربران را ملزم می‌کند که برای دسترسی به پورن، تأیید سن را انجام دهند، و اسکالپرها برای فروش پردازنده‌های گرافیکی RTX 4080 تلاش می‌کنند.

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. به Hashtag Trending خوش آمدید. پنج شنبه 14 دی ماه است و من میزبان شما سمیرا بالسارا هستم.

به گزارش Business Insider، ادوارد تیان، دانشجوی پرینستون GPTZero را ساخته است، اپلیکیشنی که هدف آن تعیین اینکه آیا مقالات با برنامه های هوش مصنوعی مانند ChatGPT نوشته شده اند یا خیر. GPTZero متن را بر اساس “گیج و شکاف” خود نمره می دهد – با اشاره به پیچیدگی و نحوه نگارش تصادفی آن. در یک نمایش توییتری، تیان تجزیه و تحلیل برنامه از مقاله نیویورکر و نامه ای که توسط ChatGPT نوشته شده بود را مقایسه کرد. به درستی تشخیص داد که آنها به ترتیب توسط یک انسان و هوش مصنوعی نوشته شده اند. تیان گفت که می‌خواهد GPTZero را پس از افزایش سرقت ادبی هوش مصنوعی بسازد. اپلیکیشن تیان به قدری محبوب شد که وب سایت میزبان اپلیکیشن به دلیل ترافیک بالا از کار افتاد اما همچنان برای استفاده در صفحه استریم لیت تیان در دسترس است.

منبع: بیزینس اینسایدر

PCMag گزارش داد که قانون لوئیزیانا اکنون کاربران را ملزم می کند قبل از دسترسی به پورن، تأیید سن را انجام دهند. وب‌سایت‌هایی که حاوی بیش از 33 درصد یا بیشتر محتوای مستهجن هستند، مسئول بررسی سن کاربران خود با استفاده از یک فرم شناسایی دولتی هستند. قانون جدید، HB 142 – سال گذشته توسط نماینده معرفی شد. لوری شلگل به دنبال این است که افراد زیر 18 سال را از تماشای فیلم های مستهجن باز دارد و وب سایت هایی را که به راحتی آن را عرضه می کنند، مسئول نگه دارد. با این حال، کاربران می توانند از VPN برای پنهان کردن مکان خود و استفاده از شناسه جعلی استفاده کنند، در حالی که وب سایت ها می توانند درصد محتوا را تحت محدودیت قانونی کاهش دهند. این ایده که چند سال پیش در بریتانیا معرفی شد، در نهایت به دلیل نگرانی های حفظ حریم خصوصی و حفاظت از داده ها لغو شد.

حتما بخوانید:
چیست اسباب بازی و روش کار می‌کند؟

منبع: PCMag

Videocardz گزارش داد که اسکالپرها برای فروش مجدد پردازنده‌های گرافیکی RTX 4080 مشکل دارند. RTX 4080، یک پردازنده گرافیکی گران‌قیمت و گران‌قیمت، پس از راه‌اندازی خود تلاش زیادی برای جذب علاقه‌مندان به بازی و NVIDIA داشت. حتی پس از راه اندازی آن چیزی مقرون به صرفه تر ظاهر نشد، و در عوض NVIDIA مدل ارزان تر 899 دلاری RTX 4080 12 گیگابایتی را لغو کرد و هر دو پردازنده گرافیکی RTX 40 موجود را در محدوده قیمتی 1200 دلاری به جای گذاشت. این امر برای اسکالپرهایی که اکنون با انتخاب واحدهای پردازش گرافیکی به قیمت خرده فروشی پیشنهادی سازنده یا تحویل آن به خرده‌فروش و متحمل هزینه‌های حمل و نقل و ذخیره‌سازی مجدد، نتیجه نداده است. Videocardz گفت که مشکل اسکالپرها برای بازگرداندن کارت به حدی بزرگ شده است که برخی از خرده فروشان اکنون گزینه درخواست بازپرداخت را حذف می کنند.

منبع: ویدوکاردز

رندال رید، یک مرد سیاهپوست 28 ساله، متهم به سرقت کیف های 10000 دلاری شانل و لویی ویتون شد و در حومه نیواورلئان دستگیر شد، در حالی که با مادرش برای شام شکرگزاری می رفت. صحنه جنایت در لوئیزیانا، سه ایالت و هفت ساعت فاصله بود. تنها چیزی که برای دستگیری پلیس و حبس کردن رید در زندان به مدت یک هفته لازم بود، یک ابزار تشخیص چهره بود که به اشتباه رید را به عنوان مظنون شناسایی می کرد. Gizmodo توضیح داد که اگرچه این فناوری مفید است، اما کامل نیست یا دستگیری را توجیه نمی کند. بر اساس مطالعات متعدد، این فناوری به ویژه هنگام شناسایی افراد رنگین پوست نادرست است. افسران پلیس این واقعیت را تصدیق می کنند اما قوانین کمی برای استفاده از این فناوری وجود دارد.

حتما بخوانید:
جنگ کالیفرنیا علیه آزادی اینترنت

منبع: Gizmodo

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. Hashtag Trending بخشی از شبکه پادکست ITWC است. ما را به جلسات توجیهی Alexa Flash خود یا جلسات توجیهی روزانه Google Home خود اضافه کنید. حتما برای ما ثبت نام کنید سیم IT روزانه خبرنامه برای دریافت تمام اخبار مهم به طور مستقیم در صندوق پستی خود هر روز. همچنین، قسمت بعدی Hashtag Tendances، قسمت هفتگی پرطرفدار هشتگ ما به زبان فرانسوی را که هر پنجشنبه صبح پخش می‌شود، تماشا کنید. اگر پیشنهاد یا نکته ای دارید، در نظرات یا از طریق ایمیل با ما در میان بگذارید. ممنون که گوش دادید، من سمیرا بالسارا هستم.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید