هشتگ پرطرفدار 6 ژانویه – نیویورک ChatGPT را ممنوع کرد، آمازون 18000 کارگر را اخراج کرد و رمزگذاری را با رایانه‌های کوانتومی شکست.


شهر نیویورک ChatGPT را ممنوع می کند، آمازون 18000 کارگر را اخراج می کند و محققان چینی راهی برای شکستن رمزگذاری آنلاین با رایانه های کوانتومی پیدا می کنند.

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. به Hashtag Trending خوش آمدید. روز جمعه 6 ژانویه است و من میزبان شما هستم، آشی پاما.

طبق گزارش Vice، اداره آموزش شهر نیویورک دسترسی به چت ربات یادگیری ماشینی، ChatGPT را در شبکه‌ها و دستگاه‌های مدارس به دلیل نگرانی در مورد تأثیرات منفی بر یادگیری دانش‌آموزان ممنوع کرده است. با این حال، مدارس فردی می توانند برای مطالعه هوش مصنوعی یا آموزش مرتبط با فناوری، درخواست دسترسی به ChatGPT کنند. یک سخنگوی همچنین گفت که در حالی که ChatGPT ممکن است پاسخ های سریع و آسان به سوالات ارائه دهد، تفکر انتقادی یا مهارت های حل مسئله را ارائه نمی دهد. همچنین نگرانی هایی در مورد ایمنی و صحت محتوا و همچنین خطرات سرقت ادبی هوش مصنوعی مطرح شده است.

منبع: معاون

به گزارش بیزینس اینسایدر، آمازون 18000 کارگر خود را اخراج می کند، که بیش از آنچه در ابتدا انتظار می رفت و بزرگترین کاهشی است که این شرکت تاکنون انجام داده است. بخش هایی که گفته می شود تحت تاثیر قرار گرفته اند عبارتند از فروشگاه های آمازون و تجربه افراد و راه حل های فناوری. اندی جاسی، مدیر عامل شرکت، دلایل اخراج کارکنان، شرایط نامطمئن اقتصادی و استخدام سریع در چند سال گذشته را ذکر کرد. این شرکت اواخر سال گذشته اعلام کرد 10000 کارگر خود را اخراج می کند، اما این تعداد از آن زمان افزایش یافته است و طبق گزارش وال استریت ژورنال، آمازون بقیه کاهش ها را در هفته آینده انجام خواهد داد. به گزارش ژورنال، این بزرگترین گروه اخراج در یک شرکت بزرگ فناوری در ماه های اخیر است.

حتما بخوانید:
تشک بادی - خرید آنلاین و بهترین قیمت تشک بادی

منبع: بیزینس اینسایدر

طبق گزارش فایننشال تایمز، محققان چینی ادعا می‌کنند که سال‌ها قبل از اینکه انتظار می‌رفت این فناوری تهدیدی باشد، راهی برای شکستن رمزگذاری آنلاین با محاسبات کوانتومی پیدا کرده‌اند. بر اساس ادعای 24 محقق از تعدادی از نهادهای دانشگاهی و آزمایشگاه های دولتی، این روش می تواند برای شکستن الگوریتم RSA که زیربنای اکثر رمزگذاری آنلاین با استفاده از یک ماشین کوانتومی تنها با 372 بیت کوانتومی است، استفاده شود. کارشناسان دیگر، به نقل از فایننشال تایمز، گفتند که اگرچه تئوری بیان شده در مقاله تحقیقاتی درست به نظر می رسد، تلاش برای به کارگیری آن در عمل می تواند فراتر از دسترس فناوری کوانتومی امروزی باشد.

منبع: فایننشال تایمز

دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYDFS) در حل و فصلی که کوین بیس را ملزم به تقویت امنیت خود کرد، گفت که پلت فرم مبادله ارزهای دیجیتال در برابر پولشویی، قاچاق مواد مخدر و کلاهبرداری آسیب پذیر است. رگولاتورهای مالی اضافه کردند که کوین بیس در غربالگری مشتریان جدید و بررسی تراکنش های موجود در صرافی برای اطمینان از مطابقت آنها با قوانین بانکداری دولتی، امنیت سایبری و سایر قوانین ضعیف عمل کرده است. بر اساس این تسویه، این شرکت 50 میلیون دلار جریمه پرداخت خواهد کرد و موافقت کرد 50 دلار دیگر هزینه کند. سی بی اس نیوز گزارش داد که طی دو سال آینده برای رفع کاستی های شناسایی شده توسط آژانس.

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. Hashtag Trending بخشی از شبکه پادکست ITWC است. ما را به جلسات توجیهی Alexa Flash خود یا جلسات توجیهی روزانه Google Home خود اضافه کنید. حتما برای ما ثبت نام کنید سیم IT روزانه خبرنامه برای دریافت تمام اخبار مهم به طور مستقیم در صندوق پستی خود هر روز. همچنین، قسمت بعدی Hashtag Tendances، قسمت هفتگی پرطرفدار هشتگ ما به زبان فرانسوی را که هر پنجشنبه صبح پخش می‌شود، تماشا کنید. اگر پیشنهاد یا نکته ای دارید، در نظرات یا از طریق ایمیل با ما در میان بگذارید. ممنون که گوش دادید، من آشی پاما هستم.

حتما بخوانید:
دیسک و صفحه خود را با این نکات مستقیم-peasy متحول کنید


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید