هشتگ پرطرفدار 31 آگوست – کوالکام خوب حذف شد. Lastpass هک شد. فروش ثبت اختراع بلک بری قطع شد


کوالکام خود را از جریمه 1 میلیارد دلاری نجات داد، Lastpass دوباره هک شد و فروش پتنت بلک بری ضعیف شده است.

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است، به Hashtag Trending خوش آمدید. چهارشنبه 31 آگوست است و من میزبان شما سمیرا بالسارا هستم.

به نظر می رسد که کوالکام مجبور نیست یک میلیارد دلار جریمه به اتحادیه اروپا بپردازد. در دادگاه، شرکت با موفقیت استدلال کرد که جریمه و محاکمه به طور غیرقانونی اعمال شده است. این جریمه در ابتدا به این دلیل تعیین شد که کمیسیون اروپا معتقد بود که کوالکام، تامین‌کننده لوازم الکترونیکی گوشی‌های هوشمند، از تاکتیک‌های ضدانحصاری برای تضمین قرارداد انحصاری با اپل استفاده کرده و رقبای کوچک‌تر را کنار گذاشته است. کوالکام در درخواست تجدیدنظر خود استدلال کرد که مشخص نیست که اپل از این معامله آسیب دیده است. دادگاه عمومی اروپا موافقت کرد که محاکمه اولیه دارای بی نظمی های رویه ای بود که بر حق دفاع کوالکام تأثیر گذاشت.

Lastpass چندین حادثه امنیتی داشته است و هر بار که اتفاق می افتد به همان اندازه ترسناک است. اخیراً یک بار دیگر مدیریت رمز عبور نقض شده است. به گفته مدیر عامل Lastpass، هکرها موفق شدند کد منبع آن را از طریق یک حساب توسعه دهنده در معرض خطر سرقت کنند. آنها همچنین برخی از اطلاعات فنی اختصاصی LastPass را گرفتند. ZDNet گزارش می دهد که LastPass حدود 20 میلیون مشتری دارد. خوشبختانه، به نظر نمی رسید که این نقض روی مخازن رمز عبور کاربران تأثیر بگذارد. اما اینکه آیا هکرها می توانند از اطلاعات سرقت شده برای افشای اطلاعات شخصی سوء استفاده کنند یا خیر، حدس هر کسی است.

حتما بخوانید:
سقف شیبدار در دماوند

فروش حق اختراع بلک بری به آب های خشن رسیده است. گلوب اند میل گزارش داد که این معامله اکنون پس از اینکه یکی از سرمایه گذاران اصلی تراکنش را رها کرد، در حال سقوط است. سرمایه‌دار، Third Eye Capital، بخشی از سرمایه‌گذارانی بود که نوآوری‌های IP Catapult را راه‌اندازی کرد، که قرار بود پتنت‌های بلک بری را به دست آورد. این معامله برای اولین بار در ژانویه 2022 اعلام شد، اما زمانی که ژوئن به پایان رسید، بلک بری از انتظار خسته شد و قرارداد انحصاری خود را با Catapult منتشر کرد و یک بار دیگر آن را در بلوک حراج قرار داد.

یک دانش آموز 17 ساله یک راه حل هوش مصنوعی ایجاد کرده است که فیل ها و شکارچیان غیرقانونی را در زمان واقعی ردیابی می کند. این راه حل که ElSa نام دارد، از نرم افزار یادگیری ماشینی استفاده می کند که الگوهای حرکتی در فیلم های مادون قرمز حرارتی انسان و فیل را تجزیه و تحلیل می کند. آنیکا پوری، خالق جوان این سیستم، گفت که این سیستم چهار برابر دقیق تر از بهترین سیستم موجود امروزی است. نسبتاً ارزان است، بیش از حد. نمونه اولیه ElSa از یک دوربین حرارتی 250 دلاری و یک آیفون 6 برای تولید استنتاج‌های واقعی و مبتنی بر حرکت برای شناسایی انسان‌ها و فیل‌ها استفاده می‌کند. پوری برای اختراع خود برنده جایزه 10000 دلاری پگی اسکریپس برای ارتباطات علمی شد.

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. Hashtag Trending بخشی از شبکه پادکست ITWC است. ما را به جلسات توجیهی Alexa Flash خود یا جلسات توجیهی روزانه Google Home خود اضافه کنید. حتما برای ما ثبت نام کنید سیم IT روزانه خبرنامه برای دریافت تمام اخبار مهم به طور مستقیم در صندوق پستی خود هر روز. همچنین، قسمت بعدی Hashtag Tendances، قسمت هفتگی پرطرفدار هشتگ ما به زبان فرانسوی را که هر پنجشنبه صبح پخش می‌شود، تماشا کنید. اگر پیشنهاد یا نکته ای دارید، در نظرات یا از طریق ایمیل با ما در میان بگذارید. ممنون که گوش دادید، من سمیرا بالسارا هستم.

حتما بخوانید:
شروع فروش مرسدس GLC - قیمت ها از 57632 یورو


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید