هشتگ پرطرفدار 26 ژانویه – کارگران آمازون اعتصاب کردند، کیف پول سامسونگ، شاتر استوک از هوش مصنوعی استقبال کرد


کارگران آمازون در اولین اعتصاب خود در بریتانیا، کیف‌پول سامسونگ در هشت بازار جدید از جمله کانادا در دسترس قرار گرفت و شاتر استوک پس از مشارکت با OpenAI، جعبه ابزار هوش مصنوعی مولد را عرضه کرد.

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. به Hashtag Trending خوش آمدید. پنج شنبه 26 ژانویه است و من میزبان شما هستم، آشی پاما.

کارگران آمازون اولین اعتصاب خود را در بریتانیا در انبار این غول تجارت الکترونیک در کاونتری انگلستان برگزار کردند. کارکنان شاکی هستند که از افزایش دستمزد کمتر از تورم و شرایط سخت کاری ناراضی هستند. اتحادیه GMB، به نمایندگی از کارگران، گفت که حدود 300 کارمند از انبار کاونتری آمازون خارج شدند و افزایش حقوق 5 درصدی را به 10.50 پوند در ساعت محکوم کردند. کارگران به بی‌بی‌سی گفتند که دائما تحت نظر هستند، حتی زمانی که به توالت می‌روند و برای «زمان بیکاری» که فقط چند دقیقه طول می‌کشد سرزنش می‌شوند. یکی دیگر از کارگران گفت که با روبات ها بهتر از کارگران رفتار می شود. سخنگوی آمازون به بی‌بی‌سی گفت که سیستمی دارد که «عملکرد عالی را تشخیص می‌دهد» و عملکرد تنها زمانی اندازه‌گیری می‌شود که یک کارمند در ایستگاه خود باشد و برای انجام کار خود وارد سیستم شود.

منبع: CNBC و بی بی سی

سامسونگ الکترونیکس امروز اعلام کرد که کیف پول سامسونگ در هشت بازار جدید از جمله استرالیا، برزیل، کانادا، هنگ کنگ، هند، مالزی، سنگاپور و تایوان از اواخر ژانویه در دسترس خواهد بود. Samsung Wallet یک برنامه امن و همه جا در تلفن های Galaxy برای سازماندهی و استفاده از ملزومات روزانه است. این شرکت می‌گوید که برای محافظت بهتر از داده‌های مشتری با ذخیره آن‌ها در یک محیط امن برای کمک به محافظت از آن در برابر بدافزارها و سایر تهدیدات احتمالی، فراتر رفته است.

حتما بخوانید:
چیزهایی که دوست ندارید در مورد لباس بچگانه و چیزهایی که دوست خواهید داشت

منبع: اتاق خبر سامسونگ

Shutterstock پس از مشارکت خود با OpenAI، یک جعبه ابزار هوش مصنوعی برای ایجاد تصاویر بر اساس دستورات متنی راه اندازی کرده است. Shutterstock به OpenAI اجازه داد تا از کتابخانه های خود برای آموزش و تغذیه الگوریتم پلتفرم تولید تصویر خود، Dall-E 2 استفاده کند. اکنون، مشتریان پلت فرم طراحی آنلاین Creative Flow Shutterstock می توانند تصاویری را بر اساس پیام های متنی ایجاد کنند که توسط OpenAI و Dall طراحی شده است. -E 2. جالب توجه است که Shutterstock می گوید که تصاویر بلافاصله پس از ساخته شدن “آماده صدور مجوز هستند”. به گفته TechCrunch، این بدان معنی است که Shutterstock به دنبال استفاده از هوش مصنوعی است و خود را در مقابل رقیب Getty قرار می دهد که در حال حاضر درگیر شکایتی علیه Stability AI است که گفته می شود از تصاویر Getty برای آموزش هوش مصنوعی خود بدون مجوز مناسب استفاده کرده است.

منبع: TechCrunch

Data Center Knowledge گزارش داد که اینتل برنامه های خود را برای ساخت Mega Lab تحقیقات و طراحی اورگان، یک مرکز 200000 فوت مربعی که برای آزمایش نوآوری های خنک کننده مرکز داده طراحی شده بود، لغو کرده است. این سازنده تراشه گفت که در حال بررسی مقرون به صرفه ترین گزینه های املاک و مستغلات است زیرا به نظر می رسد در سال 2023 هزینه های خود را 3 میلیارد دلار کاهش دهد. عقب نشینی از طرح های مرکز داده در حال حاضر این رقم را حذف کرده است، یعنی 700 میلیون دلار برای آزمایشگاه در سال 2022 اعلام شده است. فیسبوک همچنین ساخت مراکز داده در اروپا را لغو کرد اما دلیل آن را تغییرات در هوش مصنوعی عنوان کرد. این لغو مرکز داده نشان دهنده موانع دیگری در تلاش اینتل برای از بین بردن تسلط رقیب AMD در فضای تراشه مرکز داده است.

حتما بخوانید:
هشتگ روند ، 29 ژوئن 2021 - قوانین گفتار نفرت کانادایی ؛ وضعیت سهام توت سیاه هوش مصنوعی بازی خواستگاران خواستگاری

منبع: دانش مرکز داده

Vice گزارش داد، یک مطالعه جدید نشان می دهد که دانشمندان روبات هایی ساخته اند که می توانند بین حالت جامد و مایع تغییر شکل دهند و آنها را قادر به انجام کارهایی مانند پریدن، بالا رفتن و حتی بیرون ریختن از قفس کنند. شکل و حرکات ماشین ها توسط میدان های مغناطیسی کنترل می شود. رویکردی که ممکن است منجر به فناوری‌های زیست پزشکی و مهندسی جدید، مانند تحویل داروی هدفمند، مونتاژ مدار، یا ایجاد پیچ‌های جهانی شود. قدرت تغییر شکل پویا ربات ها همچنین می تواند برای انجام بسیاری از عملکردها، به ویژه در پزشکی زیستی، از جمله رساندن دارو به اندام های خاص، یا استخراج اشیاء خطرناک از بدن، سازگار شود. قابلیت جابه‌جایی بین حالت جامد و مایع نیز می‌تواند برای دسترسی به هر فضای محدود یا صعب العبور مفید باشد.

منبع: معاون

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. Hashtag Trending بخشی از شبکه پادکست ITWC است. ما را به جلسات توجیهی Alexa Flash خود یا جلسات توجیهی روزانه Google Home خود اضافه کنید. حتما برای ما ثبت نام کنید سیم IT روزانه خبرنامه برای دریافت تمام اخبار مهم به طور مستقیم در صندوق پستی خود هر روز. همچنین، قسمت بعدی Hashtag Tendances، قسمت هفتگی پرطرفدار هشتگ ما به زبان فرانسوی را که هر پنجشنبه صبح پخش می‌شود، تماشا کنید. اگر پیشنهاد یا نکته ای دارید، در نظرات یا از طریق ایمیل با ما در میان بگذارید. ممنون که گوش دادید، من آشی پاما هستم.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید