هشتگ پرطرفدار 25 ژانویه – وزارت دادگستری علیه گوگل شکایت کرد، مایکروسافت در حال بررسی عدم پشتیبانی آفیس است و چین در صادرات تشخیص چهره پیشتاز است.


وزارت دادگستری ایالات متحده یک شکایت ضد انحصار علیه تجارت تبلیغاتی گوگل تنظیم می کند، مایکروسافت به دنبال یافتن تعداد مایکروسافت آفیس پشتیبانی نشده نصب شده روی رایانه های شخصی ویندوز است و چین در صادرات فناوری تشخیص چهره پیشتاز است.

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. به Hashtag Trending خوش آمدید. چهارشنبه 25 ژانویه است. و من میزبان شما هستم، آشی پاما

وزارت دادگستری ایالات متحده دومین شکایت ضد انحصاری خود را علیه گوگل در مدت کمی بیش از دو سال تنظیم کرده است و این بار به دنبال شکستن تجارت تبلیغاتی خود است. CNBC توضیح داد که تجارت تبلیغاتی گوگل منتقدان را به خود جلب کرده است، زیرا این پلتفرم در چندین طرف بازار کار می کند – خرید، فروش و تبادل تبلیغات. این شرکت مدتها است که تسلط خود بر بازار تبلیغات آنلاین را انکار کرده است و به سهم بازار رقبا از جمله فیس بوک متا اشاره کرده است. آخرین شکایت شکایت قبلی وزارتخانه، که در اکتبر 2020 در دولت ترامپ تنظیم شد، گوگل را متهم کرد که از قدرت انحصاری ادعایی خود برای قطع رقابت برای جستجوی اینترنتی از طریق توافقنامه های انحصاری استفاده می کند. انتظار می رود این پرونده در ماه سپتامبر به دادگاه کشیده شود.

منبع: اخبار CNBC

رجیستر نوشت، مایکروسافت قصد دارد با فشار دادن یک وصله از طریق مایکروسافت به‌روزرسانی، تعداد نسخه‌های خارج از پشتیبانی آفیس را در رایانه‌های شخصی ویندوزی نصب کند. این به روز رسانی که در یک پست پشتیبانی به طور بی سر و صدا ذکر شده است، نسخه های آفیس 2007 و 2010 را هدف قرار می دهد که چندین سال از سرویس خارج شده اند. آفیس 2013 نیز به دلیل از دست دادن پشتیبانی در آوریل آینده درخواست شده است. مایکروسافت گفت: «این به‌روزرسانی یک بار به‌صورت بی‌صدا و بدون نصب چیزی بر روی دستگاه کاربر اجرا می‌شود.» پس از آن دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه دانلود و نصب به‌روزرسانی ارائه می‌شود که مایکروسافت گفت برای اطمینان از آلوده نشدن آن به بدافزار، اسکن شده است. عیب‌یاب نمایش یا پنهان کردن به‌روزرسانی‌های مایکروسافت برای ویندوز 10 و 11 می‌تواند برای غیرفعال کردن نصب ناخواسته‌ها استفاده شود، اما عواقب پیش‌بینی نشده آن ناشناخته است.

حتما بخوانید:
درد اسباب بازی

منبع: ثبت نام

طبق گزارش دانشگاهیان هاروارد و MIT، چین بزرگترین فروشنده تشخیص چهره در جهان است. این گزارش نشان می‌دهد که شرکت‌های چینی 201 قرارداد صادراتی شناسایی چهره را به خود اختصاص داده‌اند و پس از آن شرکت‌های آمریکایی با 128 معامله قرار دارند. چین همچنین در زمینه هوش مصنوعی به طور کلی پیشتاز است و 250 معامله از مجموع 1636 معامله صادراتی شامل نوعی هوش مصنوعی است. دومین صادرکننده بزرگ آمریکا با 215 معامله هوش مصنوعی بود. این گزارش استدلال می‌کند که این صادرات ممکن است دولت‌های دیگر را قادر سازد نظارت بیشتری انجام دهند و به طور بالقوه به حقوق بشر شهروندان آسیب برساند. در سال‌های اخیر قانون‌گذاران و روسای جمهور ایالات متحده نسبت به برتری چین در فناوری هوش مصنوعی نسبت به ایالات متحده ابراز نگرانی کرده‌اند. Wired گزارش داد که به نظر می رسد این گزارش شواهد محکمی را ارائه می دهد که نشان می دهد این تغییر قبلاً رخ داده است.

منبع: سیمی

اسپیس ایکس استارلینک با بنیاد ملی علوم ایالات متحده (NSF) برای کاهش آلودگی نوری ناشی از شبکه ماهواره‌ای آن و تداخل با مشاهدات نجومی زمینی، قرارداد هماهنگی امضا کرده است. این توافق توسط FCC بایدن اجرا شد که تا زمانی که چنین توافقی منعقد نشود، مجوز پرتاب 30000 ماهواره استارلینک را نمی دهد. به عنوان بخشی از این توافق، استارلینک گفت که به کار خود ادامه خواهد داد تا ماهواره‌های خود را تا قدر هفتم کم کند و آنها را با چشم غیرمسلح نامرئی کند و تأثیر آنها بر ابزارهای حساس نجومی را کاهش دهد، اما از بین نرود. این توافق داوطلبانه است، زیرا فراتر از الزامات FCC برای چنین توافقی، هیچ قانون یا سیاستی وجود ندارد که SpaceX یا سایر اپراتورهای ماهواره را ملزم به کاهش اثرات صورت فلکی خود بر نجوم کند.

حتما بخوانید:
سه در واقع روشن روش‌ها به اسباب بازی Higher این کار را به سادگی انجام دادید

منبع: اخبار فضایی

بر اساس گزارش LiveMint، پس از اخراج گسترده کارکنان در گوگل، مایکروسافت و آمازون در هفته گذشته، نزدیک به 80000 متخصص فناوری اطلاعات هندی با ویزای H-1B و L1 اکنون بیکار هستند و در تلاش برای یافتن راه حل هایی برای ماندن در ایالات متحده هستند. کارگرانی که این ویزاهای غیرمهاجرتی دارند اکنون باید در مدت زمان معین چند ماهه کار جدیدی پیدا کنند یا وضعیت ویزای خود را تغییر دهند. کسانی که ویزای H-1B دارند باید ظرف 60 روز شغل جدیدی پیدا کنند یا به هند برگردند. انجمن جهانی متخصصان فناوری هند (GITPRO) و بنیاد مطالعات هند و دیاسپورای هندی (FIDS) تلاشی را در سطح جامعه برای تلاش و کمک به این متخصصان فناوری اطلاعات با ایجاد ارتباط بین جویندگان کار به ارجاع دهندگان کار آغاز کردند. آنها همچنین به دنبال تأثیرگذاری بر سیاستگذاران و تصمیم گیرندگان خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) هستند.

منبع: LiveMint

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. Hashtag Trending بخشی از شبکه پادکست ITWC است. ما را به جلسات توجیهی Alexa Flash خود یا جلسات توجیهی روزانه Google Home خود اضافه کنید. حتما برای ما ثبت نام کنید سیم IT روزانه خبرنامه برای دریافت تمام اخبار مهم به طور مستقیم در صندوق پستی خود هر روز. همچنین، قسمت بعدی Hashtag Tendances، قسمت هفتگی پرطرفدار هشتگ ما به زبان فرانسوی را که هر پنجشنبه صبح پخش می‌شود، تماشا کنید. اگر پیشنهاد یا نکته ای دارید، در نظرات یا از طریق ایمیل با ما در میان بگذارید. ممنون که گوش دادید، من آشی پاما هستم.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید