هشتگ پرطرفدار 20 ژوئیه – ترس از نظارت بیش از حد ؛ چین به هک متهم شده است. کمبود تراشه تلفن های هوشمند را تحت تأثیر قرار داده است


تحقیقات اخیر برخی از حقایق نگران کننده در مورد نظارت بر غیرنظامیان را فاش کرده است ، دولت بایدن چین را مسئول هک ایمیل اخیر می داند و ادامه کمبود تراشه جهانی تلفن های هوشمند را تحت تأثیر قرار داده است.

این همه اخبار فناوری است که هم اکنون در حال روند است ، به هشتگ پرطرفدار خوش آمدید! سه شنبه 20 ژوئیه است و من میزبان تو ، تام لی هستم.

تحقیق توسط یک گروه گزارش دهنده معروف به داستانهای ممنوع سازنده نرم افزارهای جاسوسی NSO Group را هشدار داد. بر اساس گزارشی از گاردین ، ​​یکی از 17 سازمان خبری که گروه تحقیق را دربرمی گیرد ، نرم افزار جاسوسی Pegasus گروه NSO توسط مشتریان آنها برای جاسوسی بالقوه از روزنامه نگاران ، مدافعان حقوق بشر و حتی سران کشورها استفاده می شود. یکی از نام های برجسته ای که گاردین به آن توجه کرده است ، کارمن آریستگی ، روزنامه نگاری است که پس از افشای فساد در دوره نخست وزیری سابق مکزیک ، به همراه همکاران و حتی اعضای خانواده مورد حمله قرار گرفت. گاردین می گوید که امیدوار است بتواند گفتگو در مورد صنعت جاسوس افزار بر اساس تقاضا و تأثیر آن بر غیرنظامیان روزمره را در روزهای آینده گزارش کند و از دیگران تحت تأثیر این نشت گزارش دهد.

AP گزارش داد كه دولت آمریكا به همراه چندین متحد خود این كار را انجام می دهند مقصر دانستن چین در مارس 2021 هک کردن سرورهای Microsoft Exchange. دولت همچنین چین را به کار با مجرمان در زمینه باج افزار و سایر “عملیات سایبری” غیرقانونی متهم می کند. این گزارش می گوید ، مجازات روز دوشنبه به احتمال زیاد تنش ها را تشدید می کند ، زیرا کیفرخواست فقط چند روز پس از انتشار دو اخطار جداگانه از سوی ایالات متحده به تجارت ایالات متحده صادر شده است. این هشدارها مربوط به سرکوب چین علیه مسلمانان اویغور (اویغور) و همچنین سرکوب جنبش آزادی در هنگ کنگ بود. از آنجا که اتحادیه اروپا و انگلیس نیز این اقدامات را محكوم كردند ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین با رد “اتهامات بی اساس” این ادعا را انكار كرد و گفت: “چین” به شدت با حملات سایبری و سرقت های اینترنتی در همه اشكال مخالف است و با آنها مبارزه می كند “.

حتما بخوانید:
مراقبت کردن از چشم ها هنگام رانندگى

سرانجام ، بر اساس گزارشی در وال استریت ژورنال ، کمبود جهانی تراشه در جهان همچنان بر صنعت گوشی های هوشمند تأثیر می گذارد. گزارش شده است که در حالی که صنعت برای اولین بار در سالهای گذشته آماده افزایش قیمت است ، تحویل به میزان قابل توجهی کند شده است. علاوه بر این ، شرکت هایی مانند سامسونگ مجبور بودند تولید خود را کاهش دهند و نسخه های آینده را کند کنند. طبق گزارش وال استریت ژورنال ، در بیشتر سال 2021 ، سازندگان گوشی های هوشمند به دلیل تمایل این صنعت به خرید قطعات اصلی تا شش ماه قبل ، از توقف خودرو جلوگیری کرده اند. در چند هفته گذشته ، سهام شروع به کاهش چشمگیر کرده و باعث ایجاد مشکل در صنعت شده است. وال استریت ژورنال خاطرنشان می کند با توجه به موقعیتی که در پردرآمدترین بازار تلفن های هوشمند در جهان دارد انتظار نمی رود که این کمبود به همان اندازه بر ایالات متحده تأثیر بگذارد ، اما مشخص نیست که چه تاثیری در بازار کانادا خواهد گذاشت.

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال حاضر است. هشتگ روند بخشی از شبکه ITWC Podcast است. ما را به جلسات خلاصه الکسا فلش یا جلسات روزانه Google Home اضافه کنید. فراموش نکنید که برای دریافت اخبار مهم هر روز مستقیماً در صندوق ورودی خود ، برای خبرنامه Daily News Wire ثبت نام کنید. همچنین ، قسمت بعدی هشتگ Tendances ، قسمت هفتگی محبوب هشتگ ما را به زبان فرانسه ، که هر جمعه ساعت 3 بعد از ظهر می افتد ، بگیرید. با تشکر برای شنیدن ، من تام لی هستم.

حتما بخوانید:
لباس بچگانه لایک {یک حرفه ای} با The help از اینها 5 نکته




منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید