هشتگ پرطرفدار 17 ژانویه- دانشگاه ها روش تدریس خود را تغییر می دهند، تویوتا اتومبیل های قدیمی را به مدل های سازگار با محیط زیست تبدیل می کند و هوش مصنوعی با آتش سوزی های جنگلی مقابله می کند.


با ظهور هوش مصنوعی، دانشگاه‌ها روش تدریس خود را تغییر می‌دهند، تویوتا ماشین‌های قدیمی‌تر را به مدل‌های سازگار با محیط زیست تبدیل می‌کند و آزمایش موفقیت‌آمیز نشان می‌دهد که هوش مصنوعی با آتش‌سوزی‌های جنگلی مقابله می‌کند.

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. به Hashtag Trending خوش آمدید. سه شنبه 17 ژانویه است و من میزبان شما هستم، آشی پاما.

نیویورک تایمز گزارش داد، با افزایش محبوبیت ابزار هوش مصنوعی ChatGPT، دانشگاه ها مجبور به بازسازی برخی دوره ها و اقدامات پیشگیرانه هستند. اساتید دانشگاه در سراسر کشور در پاسخ به ChatGPT، کلاس‌های درس را بازسازی می‌کنند که باعث تغییر بالقوه عظیمی در آموزش و یادگیری می‌شود. برخی از اساتید در حال طراحی مجدد دوره های خود هستند و تغییراتی ایجاد می کنند که شامل امتحانات شفاهی بیشتر، کار گروهی و ارزیابی های دست نویس به جای آزمون های تایپ شده است. تاکنون، سیستم‌های مدارس دولتی نیویورک و سیاتل این ابزار را در شبکه‌ها و دستگاه‌های Wi-Fi مدارس برای جلوگیری از تقلب ممنوع کرده‌اند، حتی اگر دانش‌آموزان می‌توانند به راحتی حفره‌هایی برای دسترسی به ChatGPT پیدا کنند.

منبع: مجله نیویورک تایمز

پس از انتقادها نسبت به تردید در تولید خودروهای برقی، تویوتا اعلام کرده است که خودروهای قدیمی را به مدل های سازگار با محیط زیست تبدیل می کند. به گزارش بیزینس اینسایدر، مدیرعامل تویوتا طی سخنانی در یک رویداد صنعتی در توکیو گفت که این خودروساز فناوری‌های پایدار مانند سلول‌های سوختی و موتورهای الکتریکی را با خودروهای قدیمی‌تر تعویض خواهد کرد. تویوتا به دلیل هزینه های بالا و تقاضای کم تمایلی به تولید خودروهای برقی نداشته است. در عوض، این شرکت جایگزین های هیبریدی تولید کرد که با بنزین و برق کار می کردند. علیرغم تردید در پذیرش خودروهای برقی، این شرکت همچنان در دسامبر 2021 هدف خود را برای فروش 3.5 میلیون خودروی برقی در سال تا سال 2030 تعیین کرد.

حتما بخوانید:
پیستون چیست و طرز کار آن چگونه است؟

منبع: بیزینس اینسایدر

در ژانویه 2022، مجمع جهانی اقتصاد طرح FireAID را برای رسیدگی به افزایش شدید فراوانی و شدت آتش‌سوزی‌های جنگلی راه‌اندازی کرد. این پروژه نقشه برداری خطر آتش سوزی و برنامه ریزی لجستیکی با استفاده از هوش مصنوعی که با موفقیت توسط هلدینگ Koç در منطقه اژه جنوبی و مدیترانه غربی ترکیه در سال 2022 آزمایش شد، پیش بینی آتش سوزی جنگلی را با ترکیب مجموعه داده های ایستا و هواشناسی بهبود بخشید و زمان پاسخ و خطر را برای آتش نشانان کاهش داد. با توجه به موفقیت آن، این رویکرد برای استفاده گسترده تر مقیاس بندی شده است.

منبع: مجمع جهانی اقتصاد

به گفته جیمز ویتبولز، پروفسور علوم سیاسی در دانشگاه ویندزور، دوره های سواد اطلاعاتی می تواند به ما در درک سوگیری های تاییدیه و مبارزه با اطلاعات نادرست کمک کند. طبق گزارش The Conversation، ما تمایل داریم به دنبال منابع خبری بگردیم که باورهای ما را تأیید می کند و با سیاست ما هماهنگ است. دوره‌ای که توسط Wittebols تدریس می‌شود توضیح می‌دهد که همان پدیده‌ای که ما را به قضاوت ضعیفی در مورد اخبار قابل اعتماد تبدیل می‌کند، می‌تواند برای ما تبدیل به مصرف‌کنندگان بهتر و انتقادی‌تر اخبار و اطلاعات شود. دانش آموزان می آموزند که اخبار را بر اساس ویژگی های یک خبر ارزیابی کنند: منابع متعدد، متخاصم، استفاده از آمار و داده هایی که در آن منابع نام برده شده و می توان به طور مستقل به آنها دسترسی پیدا کرد، انواع تبلیغات موجود و اینکه آیا به داستان مرتبط است یا خیر. .

حتما بخوانید:
Sun Life AWS را به عنوان ارائه دهنده فناوری ابری خود انتخاب می کند

منبع: گفتگو

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. Hashtag Trending بخشی از شبکه پادکست ITWC است. ما را به جلسات توجیهی Alexa Flash خود یا جلسات توجیهی روزانه Google Home خود اضافه کنید. حتما برای ما ثبت نام کنید سیم IT روزانه خبرنامه برای دریافت تمام اخبار مهم به طور مستقیم در صندوق پستی خود هر روز. همچنین، قسمت بعدی Hashtag Tendances، قسمت هفتگی پرطرفدار هشتگ ما به زبان فرانسوی را که هر پنجشنبه صبح پخش می‌شود، تماشا کنید. اگر پیشنهاد یا نکته ای دارید، در نظرات یا از طریق ایمیل با ما در میان بگذارید. ممنون که گوش دادید، من آشی پاما هستم.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید