هشتگ پرطرفدار 16 ژانویه – شکایت دسته جمعی علیه هوش مصنوعی پایدار ثبت شد، نرم افزار جاسوسی سرقت زمان را فاش کرد، بانک چینی واکسن فایزر را ارائه کرد


Stability AI، Midjourney و DeviantART با شکایت دسته جمعی روبرو می شوند، نرم افزار جاسوسی مشخص می کند که یک کارمند در مورد کار کردن دروغ گفته است، و یک بانک چینی در صورت واریز 500000 دلار به مشتریان واکسن Pfizer را ارائه می دهد.

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. به Hashtag Trending خوش آمدید. دوشنبه 16 ژانویه است و من میزبان شما هستم، آشی پاما.

پلتفرم‌های هوش مصنوعی Stability AI، Midjourney و DeviantART به دلیل نقض حقوق هنرمندان و سایر سازندگان با استفاده از محصول هوش مصنوعی Stable Diffusion با شکایت دسته جمعی روبرو هستند. دسته ای از شاکیان که به دنبال جبران خسارات ناشی از شرکت های هوش مصنوعی و دستوری برای جلوگیری از آسیب های بعدی هستند. پلتفرم‌های هوش مصنوعی متهم هستند که محصولات تصویری هوش مصنوعی خود را با آموزش مدل‌های خود بر روی میلیاردها تصویر دارای حق چاپ که بدون پرداخت غرامت یا رضایت هنرمندان دانلود و استفاده شده‌اند، تولید می‌کنند. این دادخواست نقض مستقیم حق چاپ، مربوط به جعل، نقض قانون حق نسخه‌برداری هزاره دیجیتال (DMCA)، نقض حقوق عمومی اعضای کلاس، و سایر موارد نقض قوانین رقابت ناعادلانه کالیفرنیا را ادعا می‌کند.

منبع: PR Newswire

کارلی بس، کارمند شرکت حسابداری Reach CPA در جزیره ونکوور، پس از اینکه نرم‌افزار ردیابی شرکت تشخیص داد که او در حالی که ادعا می‌کرد مشغول به کار است، مشغول انجام وظایف شخصی است، به کارفرمای خود برای «سرقت زمان» دستور داده شده است. بسه در ابتدا ادعا کرد که به ناحق اخراج شده است و کارفرمایش 5000 دلار به عنوان دستمزد پرداخت نشده و حقوق اخراج به او بدهکار است. به گزارش سی‌بی‌اس نیوز، کارفرما با این وجود استدلال کرد که او درگیر دزدی زمان بوده و دعوای متقابلی را برای درخواست دستمزد کمی بیش از 2600 دلار که گفته می‌شود کار نمی‌کرده و همچنین بخشی از پیش‌پرداختی که قبل از شروع کارش دریافت کرده بود، تنظیم کرد. حکم دادگاه یکی از اولین بارهایی است که در آن از یک فناوری جاسوس افزار برای دستور دادن به کارگر برای بازپرداخت کارفرما برای اتلاف وقت در کار استفاده شده است.

حتما بخوانید:
پایگاه داده مشتریان کارگزار وام مسکن کانادایی در اینترنت باز مانده است

منبع: اخبار سی بی اس

بر اساس گزارش Business Insider، یک بانک مستقر در هنگ کنگ به مشتریان جدید و فعلی در صورت واریز حداقل 500000 دلار به یک حساب، یک رزرو سریع برای دریافت واکسن فایزر ارائه می دهد. واکسن فایزر در سرزمین اصلی چین در دسترس نیست و جمعیت چین به واکسن‌های چینی متکی هستند که شامل فناوری MRNA نمی‌شوند. این واکسن رایگان یکی از “امتیازات انحصاری” ارائه شده توسط بانک چینی است، زیرا سرزمین اصلی چین محدودیت های سفر به هنگ کنگ را لغو می کند. سایر مزایای برای مشتریان شامل معاینه بدن و واکسن هپاتیت B است. مشتریانی که برای کارت اعتباری ارز CNCBI GBA اقدام می کنند و آن را فعال می کنند، می توانند دو واکسن رایگان، از جمله واکسن فایزر یا واکسن هپاتیت B، و همچنین 15 درصد تخفیف در هتل Four Seasons هنگ کنگ دریافت کنند.

منبع: بیزینس اینسایدر

بر اساس گزارش گاردین، متا علیه شرکت جاسوسی اسرائیل، وویجر لبز، شکایت کرده است و ادعا می کند که این شرکت از ده ها هزار حساب جعلی و ابزارهای ردیابی پیشرفته برای جمع آوری مخفیانه اطلاعات 600000 کاربر فیس بوک و اینستاگرام استفاده کرده است. در این دادخواست آمده است که فیس بوک 38000 پروفایل جعلی را که توسط این شرکت که دفاتری در ایالات متحده، بریتانیا، اسرائیل، سنگاپور و امارات متحده عربی دارد، حذف کرده است. داده‌هایی که شامل پست‌ها، لایک‌ها، دوستان، عکس‌ها، نظرات و اطلاعات گروه‌ها و صفحات می‌شد، علاوه بر کاربران فیس‌بوک و اینستاگرام از توییتر، یوتیوب، لینکدین و تلگرام جمع‌آوری شد.

حتما بخوانید:
4 پیشنهادات برای شروع ساختمان یک لباس بچگانه شما در همه اوقات نیازمند

منبع: هاآرتص

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. Hashtag Trending بخشی از شبکه پادکست ITWC است. ما را به جلسات توجیهی Alexa Flash خود یا جلسات توجیهی روزانه Google Home خود اضافه کنید. حتما برای ما ثبت نام کنید سیم IT روزانه خبرنامه برای دریافت تمام اخبار مهم به طور مستقیم در صندوق پستی خود هر روز. همچنین، قسمت بعدی Hashtag Tendances، قسمت هفتگی پرطرفدار هشتگ ما به زبان فرانسوی را که هر پنجشنبه صبح پخش می‌شود، تماشا کنید. اگر پیشنهاد یا نکته ای دارید، در نظرات یا از طریق ایمیل با ما در میان بگذارید. ممنون که گوش دادید، من آشی پاما هستم.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید