هشتگ پرطرفدار 16 آگوست – AT&T می‌خواهد کارمندانش به دفتر بازگردند. آیا اپل تبلیغات را به برنامه های از پیش نصب شده خود می آورد؟ اسپیس ایکس به محققان اجازه می دهد استارلینک را هک کنند


کارمندان AT&T مجبور به بازگشت به دفتر هستند، اپل می تواند تبلیغات را به برخی از برنامه های خود بیاورد، SpaceX به محققان اجازه می دهد Starlink را هک کنند.

این تمام اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است، به Hashtag Trending خوش آمدید. سه شنبه 16 آگوست است و من میزبان شما هستم، تام لی.

کارمندان AT&T، به نمایندگی از کارگران ارتباطات آمریکا، با تمدید کار از خانه تا پایان مارس 2023 موافقت کردند. با این حال، کارگران می گویند که شرکت بسیاری از آنها را مجبور می کند زودتر از آن به دفتر بازگردند و سایر بخش ها قبلاً توسط مدیران خود با کارکنان خود تماس گرفته بودند تا به دفتر بازگردند. به برخی از کارمندان گفته می شود که در سپتامبر 2022 بازگردند. کارگران AT&T اکنون درخواستی را برای تبدیل کار از خانه به یک گزینه دائمی آغاز کرده اند. یکی از سخنگویان AT&T اطلاعاتی درباره تعداد کارگران این شرکت در حال حاضر از خانه ارائه نکرد، اما گفت که هرگز قصد شرکت این نبوده که کار از خانه را به یک گزینه دائمی تبدیل کند.

منبع: روزنامه گاردین

اپل می‌تواند تبلیغات را برای برخی از برنامه‌هایی که از قبل روی دستگاه‌های اپل نصب شده‌اند، از جمله نقشه‌ها، کتاب‌ها و پادکست‌ها بیاورد. گزارشی از مارک گورمن از بلومبرگ نشان داده است که این شرکت تبلیغات جستجوی داخلی را در Maps آزمایش کرده است، که می تواند توصیه هایی را هنگام جستجوی کاربران فروشگاه ها یا رستوران های اطراف نشان دهد. گورمن گفت که اپل همچنین می تواند تبلیغات را در برنامه های پادکست و کتاب خود معرفی کند. این به ناشران اجازه می دهد تا تبلیغات را در مناطقی در هر برنامه قرار دهند، یا برای اینکه محتوای خود را در نتایج جستجو بالاتر قرار دهند، پرداخت کنند. اپل در حال حاضر از طرح تبلیغاتی مشابهی در اپ استور خود استفاده می‌کند، زیرا توسعه‌دهندگان می‌توانند برای ارتقای برنامه خود در صفحه جستجو هزینه پرداخت کنند. درست مانند نقشه‌ها، پادکست‌ها و کتاب‌ها در حال حاضر بدون آگهی هستند. به گزارش The Verge، این حرکت نشان می دهد که اپل به دنبال گسترش تجارت تبلیغاتی خود است.

حتما بخوانید:
باربری - برترین شرکت باربری - باربری تهران - باربری برتر

منبع: آستانه

اسپیس ایکس به محققان مسئول اجازه می دهد تا شبکه اینترنت ماهواره ای خود، Starlink را هک کنند. این شرکت گفت که می تواند تا 25000 دلار برای کشف برخی از اشکالات در این سرویس به آنها بپردازد. این پس از آن اعلام شد که یکی از محققان امنیتی گفت که توانسته است استارلینک را با استفاده از یک دستگاه خانگی هک کند. محقق این آزمایش را به عنوان بخشی از برنامه پاداش باگ SpaceX انجام داد که در آن محققان یافته‌های آسیب‌پذیری‌های احتمالی در شبکه Starlink را ارائه می‌کنند. اسپیس ایکس این تحقیق را بابت یافته های خود تبریک گفت و افزود که به “محققان مسئول امنیتی اجازه می دهد آزمایش های خود را انجام دهند” و در صورت یافتن و گزارش آسیب پذیری ها، پاداش های پولی ارائه می دهد.

منبع: بیزینس اینسایدر

رابرت سانسون هفده ساله موتوری ساخته است که می تواند صنعت خودروهای الکتریکی را متحول کند. تحقیقات او می تواند راه را برای تولید پایدار وسایل نقلیه الکتریکی که نیازی به آهنرباهای کمیاب ندارند هموار کند. چند سال پیش، Sansone متوجه شد که استخراج عناصر خاکی کمیاب مورد استفاده در موتورهای الکتریکی می تواند گران باشد و به محیط زیست آسیب برساند. بر اساس مقاله‌ای از مجله اسمیتسونیان، Sansone نمونه اولیه یک موتور رلوکتانس سنکرون جدید را طراحی کرد که نیروی چرخشی و کارایی بیشتری نسبت به موتورهای موجود داشت. نمونه اولیه از پلاستیک چاپ سه بعدی، سیم های مسی و روتور فولادی ساخته شده است. سپس با استفاده از ابزارهای مختلف از جمله سرعت سنج لیزری برای تعیین قدرت و سرعت موتور آزمایش شد. Sansone جایزه اول را برای طراحی خود همراه با 75000 دلار جایزه در نمایشگاه بین المللی علوم و مهندسی Regeneron (ISEF) که بزرگترین مسابقه بین المللی STEM دبیرستانی است به دست آورد.

حتما بخوانید:
آذین سرویس بهترین مرکز تعمیر لوازم خانگی در تهران

منبع: مجله اسمیتسونیان

این تمام اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. Hashtag Trending بخشی از شبکه پادکست ITWC است. ما را به جلسات توجیهی Alexa Flash خود یا جلسه توجیهی روزانه Google Home خود اضافه کنید. مطمئن شوید که در خبرنامه Daily IT Wire ما ثبت نام کرده اید تا همه اخبار مهم را مستقیماً هر روز در صندوق ورودی خود دریافت کنید. همچنین، قسمت بعدی Hashtag Tendances، قسمت هفتگی پرطرفدار هشتگ ما به زبان فرانسوی را که هر پنجشنبه صبح پخش می‌شود، تماشا کنید. اگر پیشنهاد یا نکته ای دارید، در نظرات یا از طریق ایمیل با ما در میان بگذارید. ممنون که گوش دادید، من تام لی هستم.


منبع: night-sky.ir