هشتگ پرطرفدار 12 آگوست – فیس بوک در بین نوجوانان محبوب نیست. انتشار اطلاعات نادرست ادامه دارد. FCC درخواست Starlink برای یارانه 885 میلیون دلاری را رد کرد


نوجوانان از فیس بوک استفاده نمی کنند، تحقیقات نشان می دهد که مردم هر هفته اطلاعات نادرست می بینند، و FCC درخواست Starlink برای 900 میلیون دلار یارانه را رد می کند.

این تمام اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است، به Hashtag Trending خوش آمدید. جمعه 12 آگوست است و من میزبان شما هستم، تام لی.

نوجوانان کمتر و کمتر از فیس بوک استفاده می کنند. در یک مطالعه نظرسنجی، مرکز تحقیقات پیو دریافت که تنها 32 درصد از نوجوانان ایالات متحده بین 13 تا 17 سال از برنامه فیس بوک استفاده می کنند. این کاهش قابل توجهی نسبت به مطالعه مشابه Pew در سال 2015 است که تعداد گزارش شده 71 درصد بود. از زمان اوج گرفتن، فیس بوک سالانه شاهد این کاهش جمعیت بوده است. این باعث شد که مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، سال گذشته خواستار تلاش مجدد برای جذب کاربران جوان تر شود. این نظرسنجی نشان داد که یوتیوب محبوب‌ترین پلتفرم است و ۹۵ درصد از نوجوانان مورد بررسی گفته‌اند که از آن استفاده می‌کنند. برنامه ویدیویی TikTok نایب قهرمان شد و 67 درصد از نوجوانان گفتند که از آن استفاده می کنند. در حالی که فیس بوک جمعیت نوجوانان را جذب نمی کند، اینستاگرام – که متعلق به متا است، سومین اپلیکیشن محبوب رسانه های اجتماعی در بین نوجوانان بود.

منبع: Techspot

مطالعه دیگری نشان داده است که 62 درصد از پاسخ دهندگان در سراسر نسل فکر می کنند که اطلاعات گمراه کننده آنلاین را به صورت هفتگی می بینند. طبق تحقیقات MediaWise، Gen Z، Millennials و Gen X در مقایسه با Baby Boomers و نسل Silent کمی در توانایی خود برای بررسی واقعیت اطمینان بیشتری دارند. بیش از نیمی از افراد زیر 26 سال نگران قرار گرفتن اعضای خانواده خود در معرض اطلاعات نادرست هستند. این مطالعه همچنین نشان داد که ژنرال Z به احتمال زیاد نظرات رسانه های اجتماعی را بررسی می کند و از موتورهای جستجو برای بررسی واقعیت استفاده می کند. مقاله‌ای توسط Poynter نشان می‌دهد که آنها احتمالاً دقیق‌تر هستند و از روش‌هایی مانند جستجوی عکس معکوس یا تکنیکی به نام “خواندن جانبی” استفاده می‌کنند، که شامل باز کردن جستجوهای متعدد در برگه‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات بیشتر است.

حتما بخوانید:
هشتگ پرطرفدار 23 ژوئیه - قوانین مربوط به حق اصلاح ؛ عملکرد رأی گیری توییتر ؛ سیل به سایت تولید آیفون در چین وارد شد

منبع: پوینتر

FCC پیشنهاد SpaceX برای دریافت تقریباً 900 میلیون دلار کمک از طریق Rural Digital Opportunity Fund را رد کرده است. در بیانیه ای، FCC گفت که Starlink “نتوانست نشان دهد” که می تواند خدمات ادعا شده را ارائه دهد. جسیکا روزنورسل، رئیس FCC، گفت که Starlink “وعده واقعی” دارد، اما گفت که آژانس نمی تواند یارانه فناوری جدیدی را که نیاز به بشقاب ماهواره ای 600 دلاری دارد، تایید کند. SpaceX تقریباً دو سال پیش در دسامبر 2020 از طریق یک مزایده برنده مناقصه خود شد. این شرکت گفت که از یارانه ها برای خدمات رسانی به 35 مکان استفاده خواهد کرد. همچنین قول داده است که قیمت‌ها را با پهنای باند زمینی هماهنگ کند و گفته است که برنامه‌های زمانی ایجاد خدمات را برآورده خواهد کرد. به گفته Engadget، این انکار ضرر بزرگی برای برنامه‌های شرکت نیست، اما Starlink اکنون باید به بودجه خود برای توسعه‌ای که در سال 2020 بیان کرده بود تکیه کند.

منبع: Engadget

محققان دانشگاه استنفورد و انویدیا با همکاری یکدیگر عینک های واقعیت مجازی را توسعه داده اند که بیشتر شبیه عینک های معمولی است. این عینک که به سادگی “عینک هولوگرافیک” نامیده می شود، می تواند یک تصویر هولوگرافی سه بعدی تمام رنگی را با استفاده از اپتیکی که فقط 2.5 میلی متر ضخامت دارد ارائه دهد. عینک‌های هولوگرافیک از چیزی به نام لنزهای پنکیک استفاده می‌کنند که نمایه بسیار کوچک‌تری را ایجاد می‌کنند. علاوه بر این، لنز جدید از وضوح بسیار بالاتر پشتیبانی می کند و میدان دید 200 درجه را ارائه می دهد.

حتما بخوانید:
سیتریکس مدیرعامل سابق SAP را به عنوان مدیرعامل جدید آمریکا منصوب کرد

این تمام اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. Hashtag Trending بخشی از شبکه پادکست ITWC است. ما را به جلسات توجیهی Alexa Flash خود یا جلسه توجیهی روزانه Google Home خود اضافه کنید. مطمئن شوید که در خبرنامه Daily IT Wire ما ثبت نام کرده اید تا همه اخبار مهم را مستقیماً هر روز در صندوق ورودی خود دریافت کنید. همچنین، قسمت بعدی Hashtag Tendances، قسمت هفتگی پرطرفدار هشتگ ما به زبان فرانسوی را که هر پنجشنبه صبح پخش می‌شود، تماشا کنید. اگر پیشنهاد یا نکته ای دارید، در نظرات یا از طریق ایمیل با ما در میان بگذارید. ممنون که گوش دادید، من تام لی هستم.


منبع: night-sky.ir