هشتگ پرطرفدار سپتامبر. 21 – نیویورک پهنای باند رایگان را برای ساکنان مسکن عمومی ارائه می دهد. مارک زاکربرگ و متاورس گران قیمت او؛ فلاپی دیسک و صنعت هواپیمایی


شهر نیویورک خدمات کابلی و اینترنت رایگان را برای ساکنان خانه های عمومی ارائه خواهد کرد، متاورس برای مارک زاکربرگ هزینه داشته است، و صنعت هواپیمایی همچنان از فلاپی دیسک استفاده می کند.

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است، به Hashtag Trending خوش آمدید. چهارشنبه 21 سپتامبر است و من میزبان شما هستم، تام لی.

شهر نیویورک با دو ارائه دهنده خدمات اینترنتی همکاری کرده است تا خدمات اینترنت و تلویزیون کابلی رایگان را برای حدود 300000 ساکن مسکن عمومی ارائه دهد. این برنامه که “Big Apple Connect” نام دارد، با هدف از بین بردن شکاف ارتباطی بین ساکنان ثروتمندتر و افراد کم درآمد است. طبق مقاله ای از بلومبرگتخمین زده می شود که 30 تا 40 درصد از افرادی که در ساختمان هایی زندگی می کنند که توسط اداره مسکن شهر نیویورک (NYCHA) اداره می شود، پهنای باند ندارند. این شهر قصد دارد تا پایان سال 2023 این خدمات را در بیش از 200 ساختمان مسکونی عمومی در دسترس داشته باشد. طبق یک توافق سه ساله با ارائه دهندگان، نیویورک هزینه حدود 30 دلار برای هر خانواده را دریافت خواهد کرد. شهر اکنون قصد دارد با Verizon Communications برای پیوستن به این برنامه صحبت کند.

منبع: بلومبرگ

سرمایه گذاری مارک زاکربرگ در متاورس برای او هزینه زیادی داشته است. دارایی او به نصف کاهش یافته است و در سال جاری تاکنون 71 میلیارد دلار کاهش یافته است. با 56 میلیارد دلار، دارایی خالص او در رتبه بیستم در میان میلیاردرهای جهانی قرار دارد که پایین ترین رتبه او از سال 2014 است. سال گذشته، زاکربرگ در سپتامبر 2021، زمانی که سهام این شرکت به 382 دلار رسید، 142 میلیارد دلار ارزش داشت. در ماه اکتبر، زاکربرگ متا را معرفی کرد و نام شرکت را تغییر داد و نام آن را از فیس بوک تغییر داد. از زمان تغییر نام تجاری خود، این شرکت شاهد مشکلاتی بوده است. در ماه فوریه، این شرکت هیچ رشدی در کاربران ماهانه فیس بوک نشان نداد، که باعث سقوط تاریخی در قیمت سهام آن شد و ثروت زاکربرگ را به میزان 31 میلیارد دلار کاهش داد که یکی از بزرگترین کاهش یک روزه ثروت تا کنون است. به گفته تحلیلگران، مسائل اخیر مانند تعامل کم در ویژگی قرقره های اینستاگرام همراه با سهام کم، به دلیل سرمایه گذاری این شرکت در متاورس، می تواند منجر به ضرر بیشتر شود.

حتما بخوانید:
لیفت شقیقه چگونه انجام می شود؟

منبع: بلومبرگ

تام پرسکی، بنیانگذار floppydisk.com، وب سایتی که دیسک های فلاپی را می فروشد و بازیافت می کند، فاش کرد که صنعت هواپیمایی یکی از بزرگترین مشتریان او است. او در کتاب جدیدی گفت که بزرگترین مشتریانش کاربران صنعتی هستند. “اینها افرادی هستند که از فلاپی دیسک به عنوان راهی برای دریافت اطلاعات داخل و خارج از ماشین استفاده می کنند. تصور کنید سال 1990 است، و شما در حال ساخت یک ماشین صنعتی بزرگ از یک نوع یا آن هستید. شما آن را طوری طراحی می کنید که 50 سال دوام بیاورد و می خواهید از بهترین فناوری موجود استفاده کنید. وی افزود که حدود نیمی از ناوگان هوایی در جهان در حال حاضر بیش از 20 سال سن دارند و هنوز در برخی از هواپیماهای اویونیک از فلاپی دیسک استفاده می کنند. او همچنین گفت که حتی بخش پزشکی همچنان از فلاپی دیسک استفاده می کند.

منبع: بیزینس اینسایدر

طالبان اعلام کرده است که به زودی PUBG، مجموعه بازی های ویدیویی و TikTok را ممنوع خواهد کرد. دلیل این ممنوعیت به دلیل محتوای خشونت آمیز در این برنامه ها است. به گفته طالبان، PUBG و TikTok فعالیت های خشونت آمیز را ترویج می کنند. ممنوعیت طالبان برای PUBG و TikTok توسط وزارت مخابرات افغانستان انجام شده است. پس از یک جلسه مشترک، این وزارتخانه به ارائه دهندگان خدمات مخابراتی و اینترنتی در کشور دستور داد تا PUBG و TikTok را در سه ماه آینده ممنوع کنند.

منبع: هند امروز

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. Hashtag Trending بخشی از شبکه پادکست ITWC است. ما را به جلسات توجیهی Alexa Flash خود یا جلسات توجیهی روزانه Google Home خود اضافه کنید. مطمئن شوید که در خبرنامه Daily IT Wire ما ثبت نام کرده اید تا همه اخبار مهم را مستقیماً هر روز در صندوق ورودی خود دریافت کنید. همچنین، قسمت بعدی Hashtag Tendances، قسمت هفتگی پرطرفدار هشتگ ما به زبان فرانسوی را که هر پنجشنبه صبح پخش می‌شود، تماشا کنید. اگر پیشنهاد یا نکته ای دارید، در نظرات یا از طریق ایمیل با ما در میان بگذارید. ممنون که گوش دادید، من تام لی هستم.

حتما بخوانید:
آنچه می توانید از تایگر وودز در مورد لباس سوپرمن بیاموزید


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید