هشتگ پرطرفدار سپتامبر. 2 – کمبود برق کالیفرنیا. ایالات متحده دسترسی به تراشه های هوش مصنوعی چین را محدود می کند. قانون دارایی دیجیتال کالیفرنیا


کالیفرنیا ممکن است با کمبود برق مواجه شود، ایالات متحده می خواهد دسترسی چین به تراشه های هوش مصنوعی پیشرفته را محدود کند، و کالیفرنیا قرار است قانون دارایی دیجیتال را تصویب کند.

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است، به Hashtag Trending خوش آمدید. جمعه 2 شهریور است و من میزبان شما سمیرا بالسارا هستم.

مقامات کالیفرنیا هشدار دادند که این ایالت ممکن است در میان موج گرمای شدید با کمبود برق مواجه شود. روز چهارشنبه، اپراتور سیستم مستقل کالیفرنیا پس از به حداکثر رساندن منابع تغذیه خود، یک هشدار اضطراری صادر کرد. این ایالت حدود 10 درصد از برق خود را از طریق آب تولید می کند. به دلیل خشکسالی ناشی از موج گرما، حدود 9 گیگاوات ظرفیت تولید برق در دسترس نبود. به گفته RigZone، یک گیگاوات می تواند انرژی حدود 750000 خانه را تامین کند. در پاسخ، مقامات از ساکنان کالیفرنیا خواسته‌اند تا بین چهار تا نه بعدازظهر در مصرف برق صرفه‌جویی کنند. انتظار می‌رود که آزمایش واقعی شبکه دوشنبه آینده انجام شود، زمانی که پیش‌بینی می‌شود تقاضای برق به 48 گیگاوات برسد.

ایالات متحده محدودیت های جدیدی را برای صادرات تراشه های هوش مصنوعی پیشرفته به چین اعمال می کند. هم Nvidia و هم AMD، دو طراح برجسته تراشه در ایالات متحده، توسط دولت ایالات متحده در مورد محدودیت های جدید در مورد فروش تراشه های هوش مصنوعی فعلی خود به چین، به ویژه Nvidia A100 و AMD MI200 مطلع شده اند. در بیانیه ای به پروتکل، ایالات متحده. وزارت بازرگانی گفت که در حال اجرای اقدامات اضافی برای حفاظت از امنیت ملی ایالات متحده است که شامل جلوگیری از دستیابی چین به فناوری ایالات متحده برای برنامه تزریق نظامی-غیر نظامی این کشور می شود.

حتما بخوانید:
قیچی ورق بر تجهیزات و ابزار صنعتی مجله اطلاعات صنعتی ایران بانک ابزار آلات

در صورت تصویب قانون جدید، صرافی‌های دارایی دیجیتال و شرکت‌های ارز دیجیتال ممکن است نیاز به دریافت مجوز داشته باشند. این پتانسیل محتمل به نظر می رسد زیرا قانون دارایی های مالی دیجیتال قرار است توسط فرماندار ایالات متحده Gavin Newsom امضا شود. قانون پیشنهادی ممنوعیتی را برای اشخاصی که با استیبل کوین‌ها معامله می‌کنند، مشخص می‌کند، مگر اینکه آنها توسط یک بانک صادر شده باشند یا دارای مجوز از اداره حفاظت مالی کالیفرنیا باشند. همچنین ناشران استیبل کوین دارای مجوز را ملزم می کند که اوراق بهادار را به عنوان ذخیره نگهداری کنند و ارزش باید با استفاده از ابزارهای استاندارد صنعت محاسبه شود. در صورت تصویب، این قانون در سال 2025 اجرایی خواهد شد.

یک اثر هنری تولید شده توسط هوش مصنوعی در یک مسابقه هنری در جایگاه اول قرار گرفت و باعث خشم هنرمندان انسانی شد. این اثر هنری یک فضای فضایی را به تصویر می‌کشد که در آن افرادی با لباس‌های سال 1700 چشم‌انداز سیاره‌ای را تحسین می‌کنند. اگرچه شبیه یک نقاشی به نظر می رسد، اما در واقع توسط هوش مصنوعی به نام Midjourney ساخته شده و روی بوم چاپ شده است. خالق گفت که این اثر هنری را از قبل به عنوان تولید شده توسط هوش مصنوعی نامگذاری کرده است. استقرار او موجی در توییتر ایجاد کرده است، جایی که نظرات بین خشم ناشی از یک تصویر ایجاد شده و نگرانی از اینکه حتی مشاغل خلاق نیز از تصاحب ربات در امان نیستند، متغیر است.

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. Hashtag Trending بخشی از شبکه پادکست ITWC است. ما را به جلسات توجیهی Alexa Flash خود یا جلسات توجیهی روزانه Google Home خود اضافه کنید. حتما برای ما ثبت نام کنید سیم IT روزانه خبرنامه برای دریافت تمام اخبار مهم به طور مستقیم در صندوق پستی خود هر روز. همچنین، قسمت بعدی Hashtag Tendances، قسمت هفتگی پرطرفدار هشتگ ما به زبان فرانسوی را که هر پنجشنبه صبح پخش می‌شود، تماشا کنید. اگر پیشنهاد یا نکته ای دارید، در نظرات یا از طریق ایمیل با ما در میان بگذارید. ممنون که گوش دادید، من سمیرا بالسارا هستم.

حتما بخوانید:
آموزش عکاسی - زومیت


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید