هشتگ پرطرفدار سپتامبر. 13 – اسپیس ایکس از رد یارانه Starlink ناراحت است. وسایل نقلیه خودران و نظارت انسانی؛ شرکت‌های کارت اعتباری برای ردیابی فروش، کد جدیدی را در فروشگاه‌های اسلحه اضافه کنند


SpaceX از FCC به دلیل رد یارانه 886 میلیون دلاری Starlink ناراحت است، کارشناسان می گویند وسایل نقلیه خودران ممکن است به نوعی نظارت انسانی نیاز داشته باشند و شرکت های بزرگ کارت اعتباری کدی را در فروشگاه های اسلحه برای ردیابی فروش اسلحه و مهمات پیاده سازی خواهند کرد.

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. به Hashtag Trending خوش آمدید. سه شنبه 13 سپتامبر است و من میزبان شما، جیمز روی هستم.

SpaceX ایلان ماسک از کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) به دلیل رد یارانه 886 میلیون دلاری برای سرویس اینترنت ماهواره ای Starlink این شرکت ناامید است. اسپیس ایکس به عنوان بخشی از صندوق فرصت های دیجیتالی روستایی 9.2 میلیارد دلاری (RDOF)، به دنبال یارانه ای از FCC برای گسترش Starlink به خانه ها و مشاغل روستایی در 35 ایالت بود. FCC این پیشنهاد را در ماه اوت رد کرد. اینسایدر گزارش داد، گفت که شرکت “نتوانسته است نشان دهد که ارائه دهندگان می توانند خدمات وعده داده شده را ارائه دهند.” در پاسخ، از طریق یک پرونده نظارتی که هفته گذشته منتشر شد، مدیر سیاست ماهواره ای اسپیس ایکس، دیوید گلدمن، گفت که تصمیم FCC برای رد کمک مالی شرکت “هم از نظر قانون و هم از نظر سیاست ناقص است.” به گفته گلدمن، رد کردن یارانه اینترنت استارلینک، آمریکایی‌ها را از نظر دیجیتالی تقسیم خواهد کرد.

محبوبیت وسایل نقلیه خودران در حال افزایش است و شرکت‌ها میلیاردها دلار برای توسعه این خودرو سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما کارشناسان می‌گویند ممکن است برای کمک به رانندگان روبات‌هایی که دچار مشکل هستند، ناظران انسانی از راه دور برای همیشه مورد نیاز باشند. در حالی که جذابیت یک وسیله نقلیه خودران این است که توسط هوش مصنوعی و رایانه ها اداره می شود، ساخت اتومبیل های روباتی که می توانند ایمن تر از انسان ها رانندگی کنند دشوار است زیرا سیستم های نرم افزاری خودران توانایی انسانی برای پیش بینی و ارزیابی سریع خطر را ندارند. در این ماه، جنرال موتورز نرم افزار 80 خودروی خودران کروز را پس از تصادفی که در تابستان رخ داد و دو نفر مجروح شدند، فراخوانی و به روز کرد. تنظیم‌کننده‌های ایمنی ایالات متحده گفتند که نرم‌افزار فراخوان‌شده می‌تواند مسیر خودروی مقابل را «به‌درستی» پیش‌بینی کند. علاوه بر این، با توجه به رویترز، عرضه این وسایل نقلیه خودران بسیار بیشتر از پیش بینی اولیه طول می کشد. در مصاحبه اخیر، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، گفت که توسعه خودروهای خودران «بسیار سخت‌تر از آن چیزی است که من در ابتدا فکر می‌کردم»، اما زمانی که از او برای جدول زمانی خواسته شد، گفت که تسلا می‌تواند امسال به آن برسد.

حتما بخوانید:
لیست جدید pbn ها

ویزا، مسترکارت و امریکن اکسپرس برنامه ریزی برای اجرا کد تجاری جدیدی که می تواند ردیابی خرید سلاح گرم را بهبود بخشد. این اقدام تنها یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که سازمان بین‌المللی استاندارد کد دسته‌بندی تجاری جدیدی را برای فروشگاه‌های اسلحه و مهمات برای استفاده در پردازش تراکنش‌ها تأیید کرد. کد طبقه بندی تاجر یک عدد چهار رقمی است که توسط شرکت های کارت اعتباری برای طبقه بندی مشاغل استفاده می شود. معمولاً انواع خدمات یا کالاهایی که به مصرف کنندگان فروخته می شود را به شرکت ها می گوید. این کد جدید برای همه خریدها در فروشگاه های اسلحه و مهمات اعمال می شود. پس از تأیید این کد جمعه گذشته، براد لندر، کنترل‌کننده شهر نیویورک گفت که این اقدام به مؤسسات مالی کمک می‌کند تا فعالیت‌های مشکوک در فروشگاه‌ها را اعلام کنند و به نجات جان انسان‌ها کمک کند. در حال حاضر، باید دید که کد جدید چگونه توسط شرکت های کارت اعتباری و همچنین سایر پردازشگرهای پرداخت شخص ثالث اجرا می شود.

محققان در گروه علوم کامپیوتر دانشگاه آکسفورد یک سیستم هوش مصنوعی را توسعه داده اند تا وسایل نقلیه خودران (AVs) را قادر می سازد تا به قابلیت ناوبری ایمن تر و مطمئن تر، به ویژه در شرایط آب و هوایی خطرناک دست یابند. به گفته یکی از محققین اصلی، دشواری AVها در دستیابی به موقعیت دقیق در شرایط آب و هوایی چالش برانگیز دلیل اصلی محدود شدن این خودروها به آزمایش‌های نسبتاً کوچک تا کنون است. هوای مه‌آلود یا بارانی می‌تواند باعث شود یک AV خود را در خط اشتباه قبل از پیچیدن تشخیص دهد یا به دلیل “موقعیت نادرست” خیلی دیر در یک تقاطع توقف کند. این تیم یک مدل یادگیری عمیق جدید و با نظارت شخصی برای تخمین حرکت خود ایجاد کرد، یک جزء حیاتی از سیستم رانندگی AV که موقعیت حرکت ماشین را نسبت به اشیاء مشاهده شده از خود ماشین تخمین می‌زند. این مدل از اطلاعات حسگرهای بصری استفاده می‌کند که اغلب می‌توانند در اثر شرایط آب و هوایی نامطلوب مختل شوند، با داده‌های منابع مصون از آب و هوا، به طوری که می‌توان از مزایای هرکدام تحت شرایط آب و هوایی مختلف استفاده کرد.

حتما بخوانید:
طراحی دکوراسیون داخلی مغازه - اجرا نما ساختمان و پاساژ معماری و عمرانی مهندسی ساز

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. Hashtag Trending بخشی از شبکه پادکست ITWC است. ما را به جلسات توجیهی Alexa Flash خود یا جلسات توجیهی روزانه Google Home خود اضافه کنید. حتما برای ما ثبت نام کنید سیم IT روزانه خبرنامه برای دریافت تمام اخبار مهم به طور مستقیم در صندوق پستی خود هر روز. همچنین، قسمت بعدی Hashtag Tendances، قسمت هفتگی پرطرفدار هشتگ ما به زبان فرانسوی را که هر پنجشنبه صبح پخش می‌شود، تماشا کنید. اگر پیشنهاد یا نکته ای دارید، در نظرات یا از طریق ایمیل با ما در میان بگذارید. ممنون که گوش دادید، من جیمز روی هستم.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید