هشتگ پرطرفدار اوت 19 – TikTok “خطر بالا” است. متا تبلیغات سیاسی را قبل از انتخابات آمریکا ممنوع می کند. پخش جریانی ایالات متحده بر تماشای تلویزیون کابلی برتر است


مجلس نمایندگان به قانونگذاران آمریکایی گفته اند که TikTok دارای ریسک بالایی است، متا تبلیغات سیاسی را پیش از انتخابات میان دوره ای ایالات متحده ممنوع خواهد کرد و پخش جریانی برای اولین بار از تماشای تلویزیون کابلی پیشی گرفت.

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است، به Hashtag Trending خوش آمدید. جمعه 19 اوت است و من میزبان شما هستم، تام لی.

مجلس نمایندگان از اعضای کنگره خواسته است به دلیل نگرانی های مربوط به حریم خصوصی از استفاده از TikTok خودداری کنند. مدیر ارشد اداری مجلس یک “مشاوره سایبری” در رابطه با برنامه ویدیویی صادر کرد. دفتر امنیت سایبری CAO گفت که این پلتفرم می تواند “خطر بالایی برای کاربران ایجاد کند، زیرا برنامه در هنگام محافظت از داده های مشتری شفاف نیست.” این مشاوره برخی از نگرانی‌هایی را که محققان در رابطه با TikTok پیدا کرده بودند فهرست می‌کرد. این موارد شامل دسترسی به تعیین مکان، تقویم و عکس‌ها می‌شود. به گزارش Business Insider، این برنامه همچنین می‌تواند داده‌های دیگری مانند نام شبکه WiFi، آدرس MAC، شماره تلفن شخصی و موارد دیگر را دریافت کند.

منبع: بیزینس اینسایدر

متا پلتفرمز اعلام کرد که تبلیغات سیاسی را پیش از انتخابات میان دوره ای 2022 آمریکا ممنوع خواهد کرد. این شرکت اعلام کرد که در هفته منتهی به روز انتخابات یک “دوره محدودیت” برای تبلیغات در مورد “مسائل اجتماعی، انتخابات یا سیاست” اجرا خواهد کرد. این بدان معناست که اساساً تبلیغات سیاسی جدید از اول تا هشتم نوامبر ممنوع خواهد بود. فیس بوک در پی انتقاداتی که پس از انتخابات سال 2016 دریافت کرد، زمانی که اطلاعات نادرست به این پلتفرم سرازیر شد، اقدامی مشابه با آنچه در انتخابات 2020 ایالات متحده انجام داد، انجام می دهد. متا در بیانیه‌ای بر این باور است که ممنوعیت یک هفته‌ای به تعادل مناسب بین ارائه صدای نامزدها و بررسی دقیق تبلیغات دست می‌یابد.

حتما بخوانید:
هشتگ پرطرفدار؛ خزانه داری آمریکا هک کرد ؛ RAW را با اپل ضبط کنید

منبع: بیزینس اینسایدر

ماه گذشته، پلتفرم‌های استریم به رهبری نتفلیکس، برای اولین بار از شبکه‌های کابلی پیشی گرفتند و بیشترین سهم تماشای تلویزیون ایالات متحده را در این ماه به خود اختصاص دادند. داده‌های نیلسن نشان داد که در ماه ژوئیه، پخش جریانی در بین خانواده‌های تلویزیون آمریکایی رکورد 34.8 درصد از کل مصرف را به خود اختصاص داده است، در حالی که کابل و پخش به ترتیب 34.4 درصد و 21.6 درصد بوده‌اند. استفاده از پخش جریانی از پخش قبلی پیشی گرفته است، اما این اولین بار است که در همان زمان از نمایش کابلی فراتر رفته است. طبق مقاله‌ای از Variety، نتفلیکس با هشت درصد بیشترین سهم از تماشای کلی تلویزیون را در بین پلتفرم‌های استریم داشت که رکورد بالایی برای این سرویس است. تقریباً 18 میلیارد دقیقه تماشای «چیزهای عجیب 4» تنها در ماه جولای به همراه تقریباً 11 میلیارد دقیقه تماشای ترکیبی «رودخانه ویرجین» و «آکادمی چتر» منجر به این شد.

منبع: تنوع

رسانه های اجتماعی در همه جا در اولویت هستند – حتی در طبیعت. تانزانیا خدمات اینترنت پرسرعت را در دامنه‌های کوه کلیمانجارو نصب کرده است و اکنون به هر کسی اجازه می‌دهد سفر خود را در توییتر، اینستاگرام یا واتس‌اپ به اشتراک بگذارد. شرکت دولتی مخابرات تانزانیا شبکه باند پهن را در اوایل این هفته در ارتفاع 3720 متری راه اندازی کرد. وزیر اطلاعات کشور با اشاره به اینکه این یک رویداد تاریخی است، افزود: خدمات پرسرعت به حفاظت از کوهنوردان نیز کمک خواهد کرد. وی گفت: قبلاً برای بازدیدکنندگان و باربرانی که مجبور بودند بدون اینترنت کار کنند، کمی خطرناک بود. علاوه بر این، وزیر اطلاعات گفت که کل مسیر منتهی به قله، تقریباً 6000 متر پیاده روی، تا پایان سال به اینترنت متصل خواهد شد.

حتما بخوانید:
آموزش سرمایه گذاری و خرید ترون

منبع: روزنامه گاردین

این همه اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. Hashtag Trending بخشی از شبکه پادکست ITWC است. ما را به جلسات توجیهی Alexa Flash خود یا جلسات توجیهی روزانه Google Home خود اضافه کنید. حتما برای ما ثبت نام کنید سیم IT روزانه خبرنامه برای دریافت تمام اخبار مهم به طور مستقیم در صندوق پستی خود هر روز. همچنین، قسمت بعدی Hashtag Tendances، قسمت هفتگی پرطرفدار هشتگ ما به زبان فرانسوی را که هر پنجشنبه صبح پخش می‌شود، تماشا کنید. اگر پیشنهاد یا نکته ای دارید، در نظرات یا از طریق ایمیل با ما در میان بگذارید. ممنون که گوش دادید، من تام لی هستم.


منبع: night-sky.ir