هشتگ پرطرفدار اوت 15 – Uber پاداش Uber را متوقف می کند. پرداخت انرژی های تجدیدپذیر؛ و قرنیه با مهندسی زیستی بینایی را بازیابی می کند


اوبر برنامه وفاداری خود را متوقف می‌کند، انرژی‌های تجدیدپذیر می‌تواند ظرف شش سال هزینه خود را بپردازد و دانشمندان قرنیه مهندسی زیستی امیدوارکننده‌ای ایجاد می‌کنند.

این تمام اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است، به Hashtag Trending خوش آمدید. دوشنبه 15 آگوست است و من میزبان شما هستم، تام لی.

Uber برنامه وفاداری Uber Rewards خود را در نوامبر امسال متوقف خواهد کرد. این برنامه که برای اولین بار در سال 2018 راه اندازی شد، امتیازهایی را به سواران Uber و کاربران Uber Eats می داد، که سپس می توان از آنها برای باز کردن امتیازهایی مانند محافظت از قیمت در برابر افزایش قیمت و دریافت اولویت در فرودگاه ها استفاده کرد. بر این اساس لبهجایگزینی برای Uber Rewards وجود نخواهد داشت، اما اوبر پیشنهاد می‌کند برای عضویت Uber One ثبت‌نام کنید، عضویتی که ماهیانه 10 دلار هزینه دارد و مزایای خاص خود را ارائه می‌کند، مانند کاهش هزینه‌های تحویل در سفارش‌های Uber Eats.

منبع: Engadget، The Verge

تحقیقات جدید دانشگاه استنفورد نشان می‌دهد که انرژی‌های تجدیدپذیر تنها شش سال طول می‌کشد تا هزینه انتقال را جبران کند. علاوه بر این، این مطالعه تخمین می‌زند که این انتقال 28 میلیون شغل بیشتر از چیزی که باعث زیان شود ایجاد می‌کند. از میان 145 کشور مورد مطالعه، تنها سه منطقه ای که انتظار می رود شاهد کاهش خالص شغل باشند روسیه، کانادا و بخش هایی از آفریقا بودند که همگی تولیدکنندگان عمده نفت هستند. این مطالعه به این نتیجه رسید که پس از تکمیل انتقال، ارزان تر از ادامه سیستم های انرژی فعلی خواهد بود.

حتما بخوانید:
اموزش کشیدن خط لب برای لبهای باریک و کوچک

منبع: مجله PV

قرنیه بیو مهندسی شده با موفقیت بینایی را به افراد دارای اختلال بینایی بازگرداند. طبق مقاله‌ای که در Nature Biotechnology منتشر شده است، این قرنیه‌ها می‌توانند جایگزین قرنیه‌های انسان در صورت کمبود شوند. و برخلاف قرنیه های استخراج شده از انسان که باید ظرف دو هفته پیوند شوند، قرنیه های ساخته شده توسط انسان را می توان به مدت دو سال نگهداری کرد. این قرنیه‌ها که از پروتئین کلاژن استخراج شده از پوست خوک ساخته شده‌اند، ارزان‌تر از قرنیه‌های انسان هستند. طبق بررسی فناوری MIT، حدود 12.7 میلیون نفر در سراسر جهان از کوری قرنیه رنج می برند.

منبع: بررسی فناوری MIT

آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور تأیید کرده است که در طی یک واکنش هسته ای همجوشی به اشتعال دست یافته است. این نقطه عطف در واقع سال گذشته ساخته شد، اما اکنون به طور رسمی منتشر شده است. همجوشی هسته ای روشی جذاب برای ایجاد انرژی است زیرا مواد رادیواکتیو کمتری ایجاد می کند. علاوه بر این، می تواند از مواد فراوان تری مانند هیدروژن به عنوان سوخت به جای اورانیوم مورد استفاده در راکتورهای شکافت امروزی استفاده کند. دستیابی به اشتعال در طی یک واکنش همجوشی به این معنی است که واکنش انرژی کافی برای حفظ خود تولید می کند. به دلیل مشکلات ایجاد یک محیط بهینه برای واکنش، انجام این امر بسیار دشوار بوده است.

منبع: نیوزویک

این تمام اخبار فناوری است که در حال حاضر در حال ترند است. Hashtag Trending بخشی از شبکه پادکست ITWC است. ما را به جلسات توجیهی Alexa Flash خود یا جلسه توجیهی روزانه Google Home خود اضافه کنید. مطمئن شوید که در خبرنامه Daily IT Wire ما ثبت نام کرده اید تا همه اخبار مهم را مستقیماً هر روز در صندوق ورودی خود دریافت کنید. همچنین، قسمت بعدی Hashtag Tendances، قسمت هفتگی پرطرفدار هشتگ ما به زبان فرانسوی را که هر پنجشنبه صبح پخش می‌شود، تماشا کنید. اگر پیشنهاد یا نکته ای دارید، در نظرات یا از طریق ایمیل با ما در میان بگذارید. ممنون که گوش دادید، من تام لی هستم.

حتما بخوانید:
قیمت تجهیزات پزشکی در سدان


منبع: night-sky.ir