نرم افزار هوشمند طراحی سه بعدی رونمایی شد!

داشتن نرم افزار طراحی سه بعدی خوب نقش مهمی در ایجاد مدل سه بعدی عالی دارد. “مدل سه بعدی” را می توان به عنوان مدلی تعریف کرد که یک شی را در حالت گرافیکی سه بعدی به تصویر می کشد، و فرآیند توسعه مدل های سه بعدی “مدل سازی سه بعدی” نامیده می شود. در حالی که مدل های سه بعدی جزء اصلی تولید دیجیتال هستند، اما اغلب در صنایعی مانند چاپ سه بعدی، طراحی داخلی، معماری، فیلم، بازی و انیمیشن استفاده می شوند.

مدل سازی سه بعدی با پیشرفت تکنولوژی بسیار تکامل یافته است. استفاده از مدل های سه بعدی در حال حاضر در بسیاری از صنایع از جمله پزشکی و معماری رواج یافته است. اگر به دنبال نرم افزارهای مدل سازی سه بعدی خوب هستید، متوجه خواهید شد که ده ها مورد از آنها وجود دارد. به دلیل گستره وسیعی از امکانات موجود در این ابزارها، انتخاب نرم افزار مناسب ممکن است آنطور که به نظر می رسد آسان نباشد. در این مقاله شما را با 5 پست برتر طراحی سه بعدی خود آشنا می کنیم.

توجه: برای پاسخ به این سوال که چرا طراحان گرافیک نیاز به یادگیری طراحی سه بعدی دارند، می توانید مقاله ما را در زیر بررسی کنید.

SketchUp یکی از بهترین و با ارزش ترین نرم افزارهای طراحی سه بعدی است. SketchUp که در دو نسخه رایگان و پولی موجود است، در زمینه های مختلف از جمله فیلم، طراحی بازی های ویدئویی، طراحی داخلی، معماری، عمران و مهندسی مکانیک استفاده می شود. این نرم افزار طراحی سه بعدی از پلاگین های شخص ثالث پشتیبانی می کند، امکان مدل سازی سطح در سبک های مختلف را فراهم می کند و عملکردهای طرح بندی طراحی را ارائه می دهد. دارای کتابخانه ای است که کاربران می توانند طرح های خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارند. به این ترتیب با استفاده از پیش نویس های تهیه شده توسط سایر کاربران می توانید کار خود را آسان کنید.

حتما بخوانید:
اتوبار بلوار تعاون, باربری بلوار تعاون

قیمت: رایگان و 657 € (Pro)

سیستم عامل: ویندوز و مک

برنامه های افزودنی پشتیبانی شده: dwg, dxf, 3ds, dae, dem, def, ifc, kmz, stl

FreeCad یک نرم افزار طراحی سه بعدی پارامتریک است که می توان از آن برای طراحی اشیا با هر اندازه ای استفاده کرد. از آنجایی که این یک مدل ساز پارامتریک است، می توانید به راحتی پارامترهای مدل خود را با بازگشت به تاریخچه مدل خود تغییر دهید. FreeCAD که در ویندوز، مک و لینوکس موجود است، یک ابزار متن باز برای ساخت مدل های بازی سه بعدی، مدل های معماری، مدل های صنعتی و مدل های انیمیشن است.

قیمت: رایگان

سیستم عامل: ویندوز، مک و لینوکس

برنامه های افزودنی پشتیبانی شده: step, iges, obj, stl, dxf, svg, dae, ifc, off, nastran, Fcstd

MeshMixer یک نرم افزار مدل سازی سه بعدی پیشرفته است که به شما امکان می دهد طرح های سه بعدی مناسب برای پرینت سه بعدی ایجاد کنید. اگر می خواهید مدلی را متناسب با نیاز خود تغییر دهید، می توانیم بگوییم که این برنامه برای شما مناسب است. با این حال، فقط بگوییم که این نرم افزار برای ایجاد یک طرح از ابتدا نیز بسیار مفید است زیرا تمام ابزارهای لازم را در اختیار شما قرار می دهد. این برنامه همچنین دارای بخشی به چاپ سه بعدی است. می توانید از این بخش برای بررسی مشکلات مدل خود استفاده کنید و ببینید آیا مدل شما برای چاپ آماده است یا خیر.

قیمت: رایگان

سیستم عامل: ویندوز، مک و لینوکس

برنامه های افزودنی پشتیبانی شده: amp، mix، obj، off، stl

حتما بخوانید:
هشتگ پرطرفدار اوت 24 – دعوی اوراکل; لامبورگینی بسیاری از خودروهای خود را می فروشد. توییچ به شرکا اجازه می دهد در یوتیوب و فیس بوک پخش جریانی کنند

Blender یک نرم افزار رایگان و متن باز مدل سازی طراحی سه بعدی و یکی از قابل اعتمادترین و همه کاره ترین برنامه های موجود است. هنگامی که یک کار خوب انجام دادید، متوجه خواهید شد که می توانید کارهای جدیدی نیز انجام دهید، از انیمیشن های سه بعدی گرفته تا پرینت سه بعدی و بسیاری از طرح های دیگر. قدرت یک جامعه بزرگ پشت موفقیت بلندر است. این انجمن توسعه و بهبود مستمر نرم افزار را تضمین می کند. جامعه به طور مداوم دانش و نکات مهم خود را برای عیب یابی و گرفتن بهترین نتایج از Blender به اشتراک می گذارد. بسته به پروژه خود، می توانید از افزونه های زیادی استفاده کنید که ممکن است به صورت یکپارچه با برنامه برای شما مفید باشند.

قیمت: رایگان

سیستم عامل: ویندوز، مک و لینوکس

برنامه های افزودنی پشتیبانی شده: 3ds, dae, fbx, dxf, obj, x, lwo, svg, ply, stl, vrml, vrml97, x3d

SolidWorks یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای طراحی سه بعدی است و دارای ویژگی‌های کاربرپسند زیادی است، بنابراین آن را به یکی از بهترین نرم‌افزارهای مدل‌سازی سه بعدی تبدیل می‌کند. SolidWorks که توسط Dassault Systemes توسعه و منتشر شده است، یک برنامه مهندسی با کمک کامپیوتر (CAE) و طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) است که بر روی مایکروسافت ویندوز اجرا می شود. می توان گفت که به لطف فیلم های آموزشی، کتابچه های راهنمای PDF و مطالب ارائه شده توسط SolidWorks، با سهولت استفاده نیز جلب توجه می کند.

قیمت: مجوز تحصیل و 9950 یورو (مجوز صنعتی)

سیستم عامل: ویندوز

برنامه های افزودنی پشتیبانی شده: 3dxml, 3dm, 3ds, 3mf, amf, dwg, dxf, idf, ifc, obj, pdf, sldprt, stp, stl, vrml

منابع: diseñador 3d, 3d house design

دیدگاهتان را بنویسید