نحوه خرید سیر سیاه از فروشگاه آریو کالا با تخفیف ویژه

نحوه خرید سیر سیاه از فروشگاه آریو کالا با تخفیف ویژه

سیر سیاه چیست؟

سیر سیاه یا سیر فرآوری شده محصولی است که امروزه با وجود خواصی که دارد طرفداران زیادی دارد و دما و رطوبت آن کنترل می شود به طوری که سیر سفید به مدت 50 در 90 روز حدود 60 تا 77 درجه سانتیگراد است. در این زمان سیر یخ زده، طعم شیرینی پیدا می کند و همچنین رنگ آن نرم و سیاه می شود. این امر خاصیت سیر را دو چندان می کند و سپس این محصول به روش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

فواید مهم سیر سیاه آریوکالا

یکی از دلایل اصلی که بسیاری از افراد طرز تهیه سیر سیاه را می پرسند، خواص بی نظیر این سیر است. بنابراین باید دانست که سیر سیاه حاوی مواد مغذی بیشتری نسبت به سیر تجاری است و از این سیر به عنوان چاشنی و چاشنی در غذاهای مختلف آسیایی به ویژه ژاپن استفاده می شود. اگر از این سیر در رژیم غذایی خود استفاده کنید، چون حاوی آنتی اکسیدان های زیادی است، بدن را در برابر سرطان، بیماری های قلبی عروقی، فشار خون و بسیاری موارد دیگر محافظت می کند و به طور کلی سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد.

 

 

سیر سیاه زمانی درست می شود که سر سیر در شرایط خاصی از گرما و رطوبت کهنه شود. حبه های سیر در یک محیط کنترل شده با رطوبت 90-80 درصد در دمای 90-60 درجه سانتی گراد (190-140 درجه فارنهایت) به مدت 90-15 روز (معمولاً 85 درصد، 70 درجه سانتی گراد، 40 روز) نگهداری می شوند. هیچ افزودنی، نگهدارنده یا نگهدارنده ای وجود ندارد. آنزیم هایی که به سیر تازه تندی می دهند تجزیه می شوند. تصور می شود که این شرایط واکنش Maillard را تسهیل می کند، یک فرآیند شیمیایی که ترکیبات طعم دهنده جدیدی تولید می کند که شبیه طعم عمیق گوشت سرخ شده و پیاز سرخ شده است و میخک سیاه می شود و بافت چسبناکی شبیه بافت خرما ایجاد می کند.

حتما بخوانید:
Reddit - Dive Into Anything

https://aryokala.ir/product/how-to-buy-black-garlic/

دیدگاهتان را بنویسید