میزبان فن آوری می گوید برخی از سازمانهایی که اصرار بر حضور 5 روزه در محل کار دارند خارج می شوند


آینده فنی کار کنفرانس ادامه یافت چهارشنبه گذشته ، به عنوان سخنران اصلی اشوک کریش ، رهبر جهانی خدمات مشاوره تاتا (TCS) ، نظرات خود را در مورد محل کار دیجیتال و نحوه تأثیرگذاری فضای کار پس از همه گیری به اشتراک گذاشت.

به ویژه سه نکته در بحث کریشن درباره اینکه زندگی در محل کار به کجا پیش می رود و اینکه چگونه تغییر تغییر در “محل کار” از قبل شروع به عقب نشینی کرده است ، برجسته شد.

دوران استعدادهای بی حد و مرز در راه است

کریش خاطرنشان کرد: در حالی که قبل از همه گیری شغل به تنوع ادامه می داد ، پانزده ماه گذشته واقعاً زنده شده و نحوه ساخت تیم ها در محل کار را تغییر داده است.

وی با بیان اینکه کارمندان ترجیح داده اند بجای انتقال به مراکز بزرگ شهری که شرکت های بزرگ زیادی در آنها مستقر شده اند ، در شهرهای کوچک خود اقامت را ترک کنند ، گفت: “فرصتی برای شرکت ها فراهم شده است تا واقعاً از استعدادها و بدون مرز استفاده کنند.”

آشوک کریش (بالا سمت چپ) به اعضای هیئت (در جهت عقربه های ساعت از بالا سمت راست) ، ایوان هاردی (IDC کانادا) ، تامیر بار-چایم (آمازون) ، جنی وینتر (CGI) و جیسون بروم (مایکروسافت) می پیوندد. منبع: آینده فنی کار کنفرانس.

کریش توضیح داد که به دلیل این “پدیده خلع سلاح” ، دسترسی به نیروی کار متنوع تر و بهینه تر امکان پذیر است. و نه فقط از نگاه مسئولان شهری و روستایی.

کریش همچنین تأکید کرد که فضای کاری دیجیتال فرصت های بیشتری را برای زنان در نیروی کار ، به ویژه در بخش فناوری فراهم کرده است.

“از 20،000 کارمند [TCS] سال گذشته استخدام شد ، 52 درصد زن هستند. “

کریش استدلال می کند که انعطاف پذیری در کار در خانه ، همراه با ایده هایی برای استعداد بی حد و حصر ، ممکن است به این معنی باشد که سازمان ها قادر خواهند بود تیمی را دقیقاً با مجموعه مهارت های مناسب جمع کنند ، فارغ از اینکه از کجا یا کجا آمده اند.

استخدام کارمندان متفاوت به نظر می رسد

کریش گفت: یکی از بارزترین تغییرات در مدیریت محل کار در روند استخدام کارمندان جدید رخ داده است. واضح است که اگرچه گسترش کار شخصی متوقف شده است ، اما روند استخدام قطعاً متوقف نشده است.

حتما بخوانید:
کاربرد هیدرولیک و پنوماتیک

کریش قبل از انفجار کار از خانه روی ظرافت فرآیند حمل و نقل تأکید کرد.

“بیشتر موارد موجود در یک فضای کاری فیزیکی بر اساس آگاهی از محیط زیست است. شما وارد می شوید شما محل کار را می بینید ، با مردم ملاقات می کنید … یک دوره وجود دارد که در آن از دیگران می آموزید. شما اینگونه هستید [were] مربی و اینکه چگونه سوار می شوید ، “توضیح داد.

با این وجود ، با کمبود فضای کار فیزیکی در طی همه گیر شدن ، نیاز به سازگاری منجر به تغییرات زیادی در نحوه حضور شرکت ها در جدیدترین کارمندان خود شده است. “هنگامی که فهمیدیم که مجبوریم افراد را به صورت مجازی و از راه دور سوار کنیم … شروع به کشف بیشتر سفر با هواپیما کردیم [was] در واقع ناقص است.

وی گفت که به این ترتیب ، بسیاری از شرکت ها از فرصت استفاده کرده و فرآیند ورود به سیستم خود را از جمله نحوه استعدادیابی ، نحوه استخدام کارمندان و نحوه ادغام آنها در فرهنگ و سیستم ارزش شرکت ، دوباره مورد استفاده قرار می دهند. به ویژه ، کریش خاطرنشان کرد که شرکت ها از الگویی دور شده اند که با تکیه بر چنین پیام های ضمنی قوی ، کارمندان جدید را مجبور به سرعت بخشیدن به راه حل های بسیار کارآمد تر می کند.

مدل ترکیبی حاکم خواهد بود ، اما شاید اینگونه نباشد که شما فکر می کنید

در چند سال گذشته ، محل کار دستخوش تغییرات زیادی شده است ، از سیستم کابین بسته و منفرد گرفته تا نوآوری های جدیدتر مانند فضای کاری با طرح باز.

کریش پیشنهاد کرد که به جای اینکه از ساعت 9 تا 6 به محل کار برویم ، و بعد از آن شبهایی را که در خانه می گذرانیم ، به سمت “تداوم کار و زندگی خصوصی” برویم که ایده کار و زندگی در خانه شروع به ادغام شدن در یک طیف شود ، که به طور قابل توجهی انعطاف پذیری بیشتری را برای کارمندان فراهم می کند.

حتما بخوانید:
هشتگ روند ، 3 مارس 2021 - دانش آموزان از تحصیل در مدرسه مجازی رها می شوند. قانون اتحادیه اروپا در مورد حق تعمیر ؛ یکی دیگر از روندهای فناوری 2021

از نظر همکاری در محل کار ، کریش تغییرات چشمگیرتر را پیش بینی می کند.

وی گفت: “هم اکنون هزینه های زیادی برای همکاری وجود دارد.” “هزینه هماهنگی با افراد از راه دور زیاد است ، [which is] چرا مردم تیم های شخصی را دوست دارند “

به گفته کریش ، این عامل ، همراه با انعطاف پذیری کار در خانه ، که به برخی از کارمندان اجازه می دهد شروع به ترک سازمان هایی کنند که اصرار بر حضور 5 روزه در محل کار دارند ، روابط دو طرفه کارمند و کارفرما را حتی یکپارچه تر ساخته است. مدل ترکیبی به جلو.

کریش تأکید کرد که عناصر شخصی مدل ترکیبی حول پروژه ها و مشخصات برنامه محور خواهد بود و عامل تعیین کننده ای در تصمیم گیری درباره آینده محل کار خواهد بود.

وی تصریح کرد که در حین انجام وظایف مشترک ، وقتی منطقی باشد که افراد در محل کار برای تفکر ، ارائه ایده یا مشارکت در کارهایی که مناسب ترین کار شخصی است ، در کنار هم باشند ، در این صورت محل کار می تواند به عنوان مکان ملاقات از یک هدف مهم برخوردار باشد.

در مقابل ، کریش تأکید کرد که “اجازه دادن به مردم برای رفتن و انجام کارها و سپس بازگشت در صورت لزوم” نیز بخشی از حفظ یک محیط کار ترکیبی سالم و کارآمد خواهد بود.

در پایان ، کریش نتیجه گرفت که حفظ این رویکرد متعادل در محیط کار به تیم های قوی و م mostثر منجر خواهد شد.

“این نوع هماهنگی جدید خواهد شد [type] مهارتهای مدیریت پروژه در شرکتهایی که می خواهند بهترین نوع استعداد را حفظ کنند [going forward]. “


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید