مقامات می گویند ، سو assass قصد به نخست وزیر ارمنستان شکست خورده است


سرویس امنیت ملی (NSS) روز شنبه گفت که ارمنستان از سو assass قصد به نخست وزیر نیکول پاشینیان و به دست گرفتن قدرت توسط گروهی از مقامات پیشین جلوگیری کرده است.

پاشینیان از روز سه شنبه تحت فشار هزاران معترض قرار گرفته و خواستار استعفای خود به دلیل آتش بس است که به پیشرفت ارضی آذربایجان در قره باغ قره باغ بعد از شش هفته جنگ اطمینان داده است.

NSS گزارش داد که رئیس سابق آن آرتور وانسیان ، رئیس سابق فراکسیون پارلمانی حزب جمهوری خواه وهرام بغداساریان و فرد خدماتی Աշوت میناسیان دستگیر شده اند.

بیشتر بخوانید:

ارامنه خانه های خود را در روستای واگذار شده به آذربایجان به آتش کشیدند

NSS در بیانیه ای گفت: “مظنونان قصد داشتند با ترور نخست وزیر به طور غیرقانونی قدرت را غصب كنند و نامزدهای بالقوه برای جایگزینی وی قبلاً مورد بحث قرار گرفته اند.”

داستان زیر تبلیغ ادامه دارد

پاشینیان در اوایل این هفته گفت که برای جلوگیری از خسارات بیشتر سرزمینی چاره ای جز امضای توافقنامه ندارد. وی گفت که مسئولیت شکست ها را شخصاً بر عهده گرفت ، اما درخواست های کناره گیری را رد کرد.

حتما بخوانید:
آینده اسباب بازی

آتش بس درگیری ها را در قره باغ و اطراف آن متوقف کرد ، محصولی که بین المللی به عنوان بخشی از آذربایجان شناخته می شود اما ساکنان آن ارمنی هستند. بر اساس این توافقنامه ، 2000 حافظ صلح منطقه ای در منطقه مستقر هستند.

از اوایل دهه 1990 ، ارامنه قومی کنترل نظامی بر تمام قره باغ قره باغ و مناطق قابل توجهی از خاک آذربایجان در اطراف آن را در دست داشتند. اکنون آنها قسمت زیادی از محاصره خود و همچنین مناطق اطراف آن را از دست داده اند.

منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید