مایکروسافت 10000 کارمند خود را اخراج می کند، از دیگران خواسته شده است که “سطح را بالا ببرند”


ساتیا نادلا، مدیر اجرایی مایکروسافت به تازگی در یک پرونده SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده) تایید کرد که این شرکت تا سپتامبر 10000 کارمند خود را اخراج خواهد کرد. این اقدام پس از یک دور کوچکتر و بی سر و صداتر کاهش در اکتبر سال گذشته انجام شد که شامل 1000 کارمند بود.

هنوز مشخص نیست که چه بخش هایی از این شرکت تحت تأثیر اطلاعیه امروز قرار خواهند گرفت.

نادلا افزود که این کاهش‌ها «کمتر از 5 درصد از کل کارمندان ما را تشکیل می‌دهند و برخی از اطلاعیه‌ها امروز اتفاق می‌افتد. توجه به این نکته مهم است که در حالی که ما در حال حذف نقش ها در برخی زمینه ها هستیم، به استخدام در حوزه های استراتژیک کلیدی ادامه خواهیم داد.

بر اساس پرونده مایکروسافت، کاهش هزینه ها عمدتاً ناشی از شرایط اقتصادی است، از جمله کاهش سرعت مشتریان و بهینه سازی هزینه های دیجیتالی خود پس از همه گیری، و رکود در انتظار. “موج بزرگ بعدی محاسبات، با پیشرفت در هوش مصنوعی” نیز باعث این تغییر و تحول شد.

این شرکت در حال تخصیص 1.2 میلیارد دلار آمریکا در سه ماهه دوم است که مربوط به هزینه های پایان کار و سایر تغییرات، از جمله تغییرات در سبد سخت افزاری شرکت و ادغام اجاره است.

نادلا در یک پست وبلاگی گفت: “ما با مردم خود با عزت و احترام رفتار خواهیم کرد و شفاف عمل خواهیم کرد.” «این تصمیمات دشوار، اما ضروری هستند. آنها به ویژه دشوار هستند زیرا آنها بر زندگی مردم و مردم – همکاران و دوستان ما تأثیر می گذارند.

حتما بخوانید:
چرا ایران مقام سوم صادرات فرش دستباف را به دست آورد؟

او گفت که کارمندان واجد شرایط دریافت مزایا در ایالات متحده “حقوق اخراج بالاتر از بازار، پوشش مراقبت های بهداشتی مستمر به مدت شش ماه، تخصیص مستمر جوایز سهام به مدت شش ماه، خدمات انتقال شغلی و اخطار 60 روزه قبل از پایان کار را دریافت خواهند کرد.” اخراج کارمندان خارج از ایالات متحده به قوانین استخدامی کشورشان بستگی دارد.

در این پرونده تاکید شده است که این تصمیم‌ها انواع انتخاب‌های سختی هستند که این شرکت در طول 47 سال فعالیت خود مجبور به انجام آنها برای رقابتی ماندن در صنعتی است که “برای هر کسی که با تغییرات پلت فرم سازگار نیست، بخشش ناپذیر است.”

نادلا همچنین به دنبال تشویق تیم بازمانده بود. «این زمان نمایش است—برای صنعت ما و برای مایکروسافت. به عنوان یک شرکت، موفقیت ما باید با موفقیت در جهان هماهنگ باشد. این بدان معناست که هر یک از ما و هر تیمی در سراسر شرکت باید سطح را بالا ببرند و بهتر از رقبا عمل کنند تا نوآوری معنی‌داری ارائه دهند که مشتریان، جوامع و کشورها واقعاً از آن سود ببرند. اگر به این امر عمل کنیم، قوی تر ظاهر خواهیم شد و در آینده ای طولانی تر پیشرفت خواهیم کرد. به همین سادگی.”

اعلام امروز ممکن است به عنوان یک پرتو امید برای سرمایه گذاران باشد زیرا مایکروسافت در حال آماده شدن برای گزارش نتایج مالی خود برای سه ماهه دوم سال مالی 2023 در هفته آینده است. این شرکت همراه با سایر شرکت های بزرگ فناوری در آخرین تماس درآمد خود به شدت آسیب دید.

حتما بخوانید:
باربری بلوار تعاون - اتوبار بلوار تعاون - 20% تخفیف - 44440426


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید