عمل جراحی زیبایی گوش ( اتو پلاستی ) چیست؟

برش هایی که پشت گوش داده می شود معمولا با نخ های قابل جذب بخیه می خورند و نیازی نیست این بخیه ها کشیده شود. بخیه ها ، اغلب قابل جذب بوده و معمولا نیازی به کشیده شدن ندارند. در طول عمل جراحی اصلاح فرم گوش، جراح زیبایی شما ممکن است اندازه، شکل، و جای گوش ها را تغییر دهد، یا ترکیب هر سه را به کار ببرد. تا دو ماه پس از عمل گوش، رفتن به استخر و شنا کردن ممنوع است. برای جلوگیری از بروز عفونت ، باید مراقب باشید درون گوشتان آب نرود ؛ لذا رفتن به استخر و سونا را به بعد از بهبودی موکول نماید. استعمال سیگار یا قلیان و تمامی مواد مخدر ، در ترمیم بافت ها خلل ایجاد نموده و روند بهبودی را کند می کند ؛ لذا باید تا تکمیل شدن دوره نقاهت و دستیابی به سلامتی کامل از مصرف آن ها پرهیز کنید. همچنین با توجه به اینکه نمک تورم را افزایش می دهد لذا مصرف آن را تا حد ممکن کاهش دهید. شرایط پزشکی، بیماری ها، داروهایی که به آن ها آلرژی دارید، درمان های پزشکی و …

مراقبت بعد از عمل زیبایی گوش ، علاوه بر کمک به کسب نتیجه رضایت بخش ، دوران نقاهت پس از عمل را نیز کوتاه و بدون خطر می نماید ؛ از این رو قصد داریم در این مقاله شما را با جراحی گوش و برخی از مهمترین اقدامات و مراقبت های بعد از جراحی گوش آشنا کنیم. اتوپلاستی ممکن است خطر خونریزی، عفونت و عوارض جانبی داروی بیهوشی، واکنش آلرژیک در طول و یا بعد از عمل را برای بیمار بهمراه داشته باشد. وی اضافه کرد: در صورت بروز چنین مواردی بهتر است که بلافاصله پس از وارد شدن ضربه و تجمع خون، بیمار به مرکز درمان مراجعه نماید و لخته خون تجمع یافته، به وسیله برشهای پوستی تخلیه شده و پانسمان مناسب صورت گیرد زیرا در صورتعدم مراجعه سریع فرد، احتمال بروز گوش گل کلمی وجود دارد و برای اصلاح آن نیاز به انجام جراحی پلاستیک و زیبایی است. کسانی که دچار نقص و دفرمیتی در گوش های خود هستند ، می توانند به کمک عمل جراحی زیبایی گوش ( اتوپلاستی ) نسبت به اصلاح ایرادات موجود اقدام نمایند ؛ در این راستا مراقبت های بعد از جراحی گوش ، از اقدامات ضروری بوده که باید توسط بیمار به طور دقیق و صحیح رعایت گردد.

حتما بخوانید:
لیست وب سایت های جدید pbn

هر دو گروه همزمان عمل نموده، گفتار و بلع را تسهیل میکنند. سرانجام، سلولهای مرکل کمتر از 1 درصد از کل سلولهای اپیدرم را تشکیل میدهند اما عملکرد مهم لمس درمان گوش برجسته کودک را لمس میکنند. اما به طور ویژه زیبایی این اسبها برای خوانین اهمیت بیشتری داشته است و به همین دلیل اسبان خوانین، زیبایی منحصر به فردی نیز داشته که این نکته نیز در اصلاح نژاد آنها مورد توجه قرار میگرفته است. اما نکته ضروری و مهم برای نتیجه بخشی و رضایت مراجعین در انتخاب پزشک معالج است. لطفاً نکات زیر را بدقت مطالعه نموده و با پیگیری دقیق آنها نتیجه مطلوب تری از عمل جراحی خود بدست آورید. اینطور که مشخص است افراد به واسطه عمل زیبایی گوش می توانند سطح مشخصی از ناهنجاری های گوش خود را از بین ببرند در نهایت نتیجه وابسته به شرایط گوش فرد و در نظر گرفتن موقعیت گوش است و البته که سطح زیبایی و اندازه گوش می بایست معلوم شود. یکی دیگر از مراقبت های بعد از عمل اتوپلاستی این است که تا زمان بهبودی کامل از انجام فعالیت های شدید که موجب افزایش گردش خون می شود ؛ خودداری نمایید. 1. زخم های ایجاد شده بعد از جراحی گوش در پشت گوش قرار دارد و فرد پس از جراحی محدودیت خاصی در فعالیت های روزانه خود نخواهد داشت.

2. اگر پشت گوش تورم وکبودی وجود داشت بلافاصله به پزشکتون مراجعه کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که این آتل ها را خود سرانه استفاده نکنید؛ چرا که آتل نامناسب ممکن است باعث مچاله شدن گوش نوزاد شود. بعد از ایجاد برش ، پزشک ، غضروف و پوست اضافی را برمی دارد ؛ سپس ، غضروف را در موقعیت مناسب تا کرده و آن را با بخیه های داخلی ، محکم می کند ؛ بخیه های بیشتر برای بستن زخم ها استفاده می شود. مگر اینکه خود پزشک تاکید کند که بخیه ها جذبی نیست که برای کشیدن بخیه ها یک هفته پس از جراحی به پزشک مراجعه کنید. بالای این صفحه آغاغنی، خواجه پاشی محمد علی میرزای مرحوم، که از طوالش گیلان بوده، زحمت کشیدن صورت مرحوم شاهزاده را نشسته و حشمت الدوله پسرش و پسر کوچکتر را دادهاست حجاری نموده. رشد نیافتگی غضروف: خط الراس غضروف در بالای گوش در حین رشد به درستی خم نمی شود. چسب گوش بزرگسالان چیست و چه تاثیری در درمان گوش برجسته دارد؟ اگر کودکی با گوش های برجسته و دیگر مشکلات مربوط به شکل گوش ، متولد شود ؛ اسپلینتینگ ، به شکلی موفقیت آمیز در صورت اقدام بلافاصله بعد از تولد ، می تواند این مشکل را درمان نماید.

حتما بخوانید:
نکات استفاده از کارتن اثاث کشی-کارتن اسباب کشی - سامانه هوشمند باربری و اتوبار