طبق یک مطالعه جدید ، ربات ها می توانند جایگزین مدیران چندین صنعت شوند


مطالعه جدید آماری کانادا حاکی از آن است که از اواسط دهه 1990 تعداد مدیران بیشتر از زمان دیگر کاهش یافته است ، در حالی که تعداد کارمندان غیرمدیر در هنگام پذیرش ربات ها افزایش یافته است.

مطالعه اخیر StatsCan که چگونگی تغییر شغل و سازمانها در واکنش به پذیرش روباتها را بررسی می کند ، می گوید شرکتهای کانادایی که برخی کارها را از سال 1996 تا 2017 به طور خودکار انجام می دهند 15٪ نیروی کار بیشتر از دیگران دارند. شرکت های همان صنعت. این شرکت ها پس از سرمایه گذاری در ربات ها ، نیروی کار بسیار کم و ماهر خود را ، اگرچه متوسط ​​نیروی کار ماهر خود را ندارند ، گسترش دادند ، نشان می دهد که این امر منجر به تغییر در فعالیت های مدیریتی برای نیروی کار اخیراً تغییر یافته شده است.

بخش خودرو در پذیرش ربات ها تنها نیست

بر اساس مطالعه ای که منابع داده های اداری مانند اشتغال و بهره وری و همچنین شرایط محیط کار را پاک کرد ، کل سرمایه ربات کانادا برای هر سال طی دو دهه نشان می دهد که سرمایه گذاری از اواخر دهه 1990 به طور مداوم در حال افزایش است. این همچنین نشان می دهد که کاهش قابل توجهی در رشد سرمایه گذاری رخ داده است ، تقریباً مربوط به دوره رکود بزرگ برای ربات های مونتاژ خودرو است. از سال 2008 ، سرمایه گذاری در ربات های مونتاژ خودرو همچنان رو به کاهش است ، در حالی که سرمایه گذاری در ربات های غیر خودرویی با شتاب بیشتری رشد می کند. در سال 2008 ، سهام روبات ها 1.2 میلیارد دلار بود که تقریباً کمتر از نیمی از آن برای خطوط تولید خودرو بود. در سال 2016 ، کانادا از نظر تراکم ربات در رتبه 13 بین المللی قرار گرفت (145 ربات استفاده شده در هر 10 هزار کارمند) آمار می تواند. بدر سال 2017 ، کمتر از 400 میلیون دلار از کل 1.5 میلیارد دلار در بخش خودرو بود.

حتما بخوانید:
Google Workspace به روز رسانی هایی را برای ساده سازی عملکرد ترکیبی معرفی می کند

امروزه ، ربات ها به ویژه در بخش های خودرو و ماشین آلات ، الکترونیک و تجهیزات و همچنین در پردازش پلاستیک و تولید مواد معدنی و فلزات فعالیت می کنند. در این دوره ، بنگاه های کشاورزی ، معدن ، ساخت و ساز و بخش های خدماتی مانند بهداشت و درمان و مدیریت پسماند در این دوره روی ربات ها سرمایه گذاری کردند.

برای بزرگنمایی کلیک کنید. منبع: آمار کانادا

اختلاف سرمایه گذاری بین دو نوع ربات با شواهد حکایتی مبنی بر تکامل انواع ربات های پذیرفته شده توسط شرکت ها ، از ربات های اتومبیل سفارشی گرفته تا ربات های با کاربردهای عمومی که می توانند مورد استفاده مشاغل قرار بگیرند ، مطابقت دارد. در طیف وسیعی از بخشهای اقتصادی.

به عنوان یک فناوری جدید برای اهداف عمومی ، ربات ها توانایی تبدیل صنایع و تأثیر اساسی بر اشتغال را دارند. با این حال ، بر خلاف مطالعات قبلی صنعت که کاهش شدید اشتغال را پیش بینی می کرد ، این نشان داد که سرمایه گذاری در رباتیک با افزایش کل اشتغال در شرکت ها همراه است ، اما در تعداد کل مدیران کاهش یافته است. وی همچنین دریافت که سرمایه گذاری های ربات با افزایش دامنه کنترل مدیران باقی مانده در سازمان ارتباط دارد.

کاهش هزینه های نیروی انسانی عامل اصلی فرزندخواندگی نیست

مطالعه StatsCan نشان می دهد که پذیرش روبات ها ناشی از تمایل به کاهش هزینه های نیروی کار نیست ، بلکه در عوض با بهبود کیفیت محصولات و خدمات همراه است. این یافته ها با این ایده سازگار است که روبات ها اختلاف فرآیندهای تولید را کاهش می دهند و نیاز مدیران برای نظارت بر کار برای اطمینان از کیفیت محصول را کاهش می دهند. و اکنون ، با پیشرفت سریع بینایی ، گفتاری و پیش بینی ، رباتیک فراتر از اتوماسیون کارهای ساده معمول پیش می رود. اکنون ربات ها قادر به انجام کارهای شناختی و پیچیده تری هستند که شامل انواع خاصی از مهارت مهارت دستی است. در این مطالعه گفته شده است كه كارگران با مهارت متوسط ​​در مشاغلی كه نیاز به اعتبار سنجی حرفه ای یا تجاری و یا مدرک كاردانی دارند ، به احتمال زیاد این وظایف را انجام می دهند.

حتما بخوانید:
گزارش فدرال: جرایم سایبری همچنان تهدید اصلی سایبری علیه کانادایی‌ها است

به عنوان مثال ، در صنایع بهداشتی و دارویی ، از ربات ها برای پردازش و تهیه مواد ، پیروی از پروتکل های پیچیده برای تهیه و تجزیه و تحلیل نمونه و هماهنگی مراقبت از بیمار بدون دخالت انسان استفاده می شود. شرکت های دارای انبارداری قابل توجه و فعالیت های خودرویی نیز تأثیرات مشابهی داشته اند.

برای بزرگنمایی کلیک کنید. منبع: آمار کانادا

بنابراین ، این مطالعه شواهدی ثابت از رابطه منفی و آماری معنی دار با متوسط ​​اشتغال ماهر ارائه می دهد ، حاکی از آن است که ربات ها کار مدیریت را جابجا می کنند ، که جایگزینی آن در موج های قبلی پذیرش فناوری دشوارتر به نظر می رسید. بعلاوه ، نتایج با این ایده مطابقت دارد که از آنجا که رباتها سهم بیشتری از وظایف سازمانی را خودکار می کنند و انحرافات را در روند تولید کاهش می دهند ، کارگران انسانی مجبور هستند که روی کارهای کمتر قابل پیش بینی در طبیعت تمرکز کنند.

در همان زمان ، این مطالعه با استفاده از داده های جدید در سطح شرکت نشان می دهد که سرمایه گذاری در رباتیک با افزایش گردش کارمندان و افزایش اشتغال کلی در شرکت ارتباط دارد.

طبق ابتکار عمل عمومی در سال 2018. ““تیتأثیر تغییر فناوری بر نیروی کار انتاریو از موسسه بروکفیلد ، که توسط دولت انتاریو پشتیبانی می شود ، تأثیر اتوماسیون بر افراد و مشاغل لزوما قابل پیش بینی نیست. تأثیرات متغیر است و می تواند در تنظیمات مختلف متناقض باشد. اتوماسیون می تواند با جایگزینی کارگران انسانی با ماشین آلات منجر به از دست دادن شغل شود ، اما همچنین می تواند منجر به مشاغل حاصل از افزایش بهره وری شود. حرکت به سمت اتوماسیون می تواند مشاغل جدید ، ماهرتر و با درآمد بهتر ایجاد کند ، موسسه تصمیم گرفت ، اما تعداد کمتری وجود دارد.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید