طبق گزارش موسسه CD Howe، کانادا با کمبود مهارت های دیجیتال و STEM مواجه است


موسسه تحقیقات سیاست مستقر در تورنتو، موسسه سی دی هاو، مطالعه‌ای را منتشر کرده است که کمبود مهارت‌های دیجیتال و علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) را در کانادا بررسی می‌کند.

این مطالعه خاطرنشان کرد که دولت ها در همه سطوح باید مهاجران دارای استعداد دیجیتال را جذب و حفظ کنند، در حالی که کارفرمایان باید برای ارتقاء مهارت یا مهارت مجدد نیروی کار خود سرمایه گذاری کنند. دیجیتالی شدن سریع که با همه‌گیری کووید-19 تسریع شد، به کمبود مهارت‌ها منجر شده است زیرا کسب‌وکارها عملیات خود را بازسازی می‌کنند و مردم نحوه کار و زندگی خود را تغییر می‌دهند.

این گزارش بر اهمیت تعریف کمبود مهارت‌ها و شکاف‌های استعداد تأکید می‌کند، زیرا این کمبودها در کسب‌وکارها متفاوت است، اما می‌گوید که معمولاً زمانی اتفاق می‌افتند که مهارت‌های دیجیتالی مورد نیاز در یک شرکت و آنچه کارکنان آن ارائه می‌دهند هماهنگ یا ناکافی باشند. این گزارش اضافه می‌کند که رفع کمبود مهارت‌ها دشوار است، زیرا کسب مهارت‌های دیجیتال تخصصی دشوار و زمان‌بر است.

برای جذب موثر استعدادهای دیجیتال، این گزارش می‌گوید که دولت‌های فدرال و استانی باید فرآیندهای مهاجرت را اصلاح کنند تا دانشجویان بین‌المللی را در رشته‌های STEM حفظ کنند و اطمینان حاصل کنند که برنامه‌های مهاجرت موقت و دائمی به‌اندازه کافی عرضه تازه واردان را افزایش می‌دهند و در عین حال حمایت مناسبی برای ادغام موفقیت‌آمیز برای آنها فراهم می‌کنند. وارد بازار کار شود. علاوه بر این، باید اقداماتی برای تقویت مهارت های زبانی مهاجران ماهر و رفع موانع برای شناسایی مدارک و تجربیات خارجی انجام شود.

علاوه بر این، این مطالعه می گوید که دولت باید اقدامات زیر را در سیستم آموزشی به منظور توسعه استعدادهای دیجیتال تسریع کند:

  • منابع کافی را در اختیار معلمان دروس STEM قرار دهید
  • نوسازی برنامه های درسی برای گسترش یادگیری دیجیتال، هوش مصنوعی و دوره های علوم داده
  • افزایش ثبت نام و شماره فارغ التحصیلی در زمینه های STEM
  • شکاف جنسیتی را با توصیه به دانشجویان دختر در مورد انتخاب های تحصیلی و شغلی در زمینه های STEM بپوشانید
  • اقلیت ها را تشویق کنید تا تحصیلات خود را در STEM دنبال کنند
  • فرصت های یادگیری یکپارچه کار مانند برنامه های تعاونی در بخش ICT را اجرا کنید
  • دسترسی به برنامه های صدور گواهینامه را افزایش دهید
  • جلوگیری از فرار مغزها با حفظ فارغ التحصیلان جدید
حتما بخوانید:
باربری - برترین شرکت باربری - باربری تهران - باربری برتر

در نهایت، این گزارش پیشنهاد می‌کند که کارفرمایان باید کارگرانی با دستمزد بالاتر و فرصت‌های آموزش در حین کار جذب کنند و برای گسترش استعدادهای دیجیتال، مهارت‌ها و گزینه‌های آموزش غیررسمی را بر مدارج تحصیلی اولویت دهند.

این گزارش خاطرنشان کرد، با این حال، دستمزدهای بالاتر تنها در کوتاه‌مدت مؤثر است که نیروی کار با مهارت‌های مناسب وجود داشته باشد، اما می‌تواند انگیزه‌ای برای افزایش عرضه مهارت‌های دیجیتال در آینده ایجاد کند.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید