شبکه بیمارستانی تورنتو می گوید مشکلات فناوری اطلاعات ناشی از حمله سایبری نیست


یکی از بزرگترین شبکه‌های بیمارستانی کشور می‌گوید هشدار IT که روز دوشنبه صادر شد، نتیجه یک حمله سایبری نبوده است.

شبکه بهداشت دانشگاه تورنتو در یک سری توییت صبح روز سه شنبه اعلام کرد که سیستم های فناوری اطلاعات آن تا پایان روز به طور کامل بازیابی خواهند شد.

در بیانیه آمده است: «ما مطمئن هستیم که این یک حمله سایبری نبوده و کار در طول شب تقریباً همه سیستم‌ها را بازیابی کرده و از پایداری آنها اطمینان حاصل کرده است.

“هیچ نقضی در داده های بیمار وجود نداشت زیرا مشکلات سیستم ها کاملاً داخلی بود. کار مورد نیاز برای وارد کردن تمام اطلاعات مربوط به مراقبت های ارائه شده دیروز به سیستم در طول روز انجام می شود.

«امروز نیز مانند دیروز تأخیر در مراقبت‌های برنامه‌ریزی‌شده وجود خواهد داشت و ما از ناراحتی و نگرانی که این امر برای بیماران و خانواده‌هایشان ایجاد کرده متأسفیم. همچنین کار برای اطمینان از اصلاح علل شکست وجود خواهد داشت.

این پس از آن صورت گرفت که شبکه سه بیمارستان – تورنتو وسترن، تورنتو جنرال و مرکز سرطان پرنسس مارگارت، وضعیت اضطراری فناوری اطلاعات کد خاکستری را اعلام کردند. UNH همچنین شامل مؤسسه توانبخشی تورنتو، و مؤسسه میچنر، یک مؤسسه پس از متوسطه است که دیپلم و گواهی در علوم بهداشتی و رهبری اعطا می کند.

صبح سه‌شنبه وب‌سایت‌های UHN پشتیبان‌گیری شدند.

بیمارستان کودکان بیمار تورنتو ماه گذشته پس از حمله باج افزار، کد خاکستری را اعلام کرد. کد خاکستری هفته گذشته پس از اینکه تلاش‌های اصلاح فناوری اطلاعات منجر به بازگرداندن 80 درصد از سیستم‌های فناوری اطلاعات به صورت آنلاین شد، لغو شد.

حتما بخوانید:
لوله فلکسی بل


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید