سرورهای شرکت برق Nunavut مورد حمله سایبری قرار گرفتند


ابزار منطقه‌ای که برق Nunavut را تامین می‌کند هنوز نمی‌تواند بگوید که آیا داده‌های مشتری پس از یک حمله سایبری در اوایل این هفته کپی شده است یا خیر.

این شرکت روز پنجشنبه گفت که شرکت انرژی Qulliq (QEC) در آخر هفته گذشته هدف یک حمله سایبری قرار گرفت. شبکه QEC شکسته شد و شرکت اقدامات فوری برای مهار وضعیت انجام داد.

کارشناسان امنیت سایبری خارجی با تیم های فناوری اطلاعات QEC و تیم های دولت نوناووت برای بررسی علت و دامنه حمله کار می کنند.

ریک هانت، مدیرعامل شرکت برق در بیانیه ای گفت: «به محض اینکه متوجه شدیم یک مشکل احتمالی وجود دارد، طرح واکنش به بحران خود را برای کنترل اوضاع فعال کردیم. تمرکز ما بر بازگشت به عملیات عادی و در عین حال تعیین اطلاعاتی است که ممکن است تحت تأثیر قرار گرفته باشد، در حالی که تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات به مشتریان خود انجام می دهیم.»

برق به مشتریان مختل نشد. اما به آنها هشدار داده می شود که به طور منظم حساب های بانکی و کارت اعتباری خود را برای فعالیت غیرعادی تماشا کنند. همچنین به آنها گفته می شود که تغییر رمزهای عبور شخصی را برای برنامه های حساس مانند ایمیل و بانکداری آنلاین در نظر بگیرند. به مشتریان یادآوری شد که گذرواژه‌های قوی معمولا طولانی هستند و شامل حروف بزرگ و کوچک با اعداد و کاراکترهای خاص می‌شوند.

به گفته CBC، مشتریان می توانند قبوض آب و برق را با استفاده از پول نقد در Iqaluit یا Baker Lake، از طریق فروشگاه های شمالی یا Co-op و بانک های محلی در همه جوامع و با انتقال بانکی از طریق تلفن یا خدمات بانکداری اینترنتی پرداخت کنند. اما پرداخت کارت اعتباری چه به صورت حضوری و چه از طریق تلفن بانک قابل قبول نیست.

حتما بخوانید:
عامل انتحاری داعش در روسیه دستگیر شد

این شرکت برق را به حدود 15000 مشتری برق در 2 میلیون متر مربع تحویل می دهد. کیلومتر از شمال دور کانادا از طریق نیروگاه های دیزلی مستقل در 25 جامعه.

نخست وزیر PJ Akeeagok گفت که دولت فعالانه به شرکت انرژی Qulliq در پاسخ به این حمله کمک می کند.

وی در بیانیه ای گفت: «این نوع حملات جنایتکارانه است. “امنیت سایبری تخصصی و مشاوره حقوقی حفظ شده است و RCMP به تحقیقات در حال انجام QEC کمک می کند. این شرکت بهترین روش‌ها را دنبال می‌کند و برای محافظت از اطلاعات خصوصی مشتریان QEC نهایت احتیاط را می‌کند.»


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید