روزهای کوانتومی 2023: ایجاد یک اکوسیستم کوانتومی یکپارچه و قوی تر


در روزهای کوانتومی 2023، بازیگران اصلی سرمایه‌گذاری 360 میلیون دلاری کانادا در استراتژی ملی کوانتومی در یک پانل گرد هم آمدند تا در مورد نیاز به حمایت دولت، تلاش‌های هماهنگ، و ایجاد و حفظ استعدادها برای پیشبرد نوآوری در زمینه کوانتومی بحث کنند.

این استراتژی که جمعه گذشته اعلام شد، به دنبال کمک به رشد فناوری‌های کوانتومی، شرکت‌ها و استعدادهای کانادا است.

این بحث توسط آن برودبنت، دانشیار و رئیس دانشگاه اتاوا در زمینه اطلاعات کوانتومی و رمزنگاری مدیریت شد.

اعضای میزگرد بحث را با تاکید بر نیاز به همکاری همراه با افزایش سرمایه گذاری در همه منابع، از جمله دولت های فدرال و استانی، صنعت و دانشگاه ها آغاز کردند.

این است [National Quantum Strategy] یک نمونه واقعا عالی از اینکه چگونه صنعت، دانشگاه و دولت برای برآوردن یک نیاز واقعاً فوری گرد هم آمدند. و ما باید به کار خود ادامه دهیم تا کانادا بیشتر از وزن خود در قلمرو کوانتومی ضربه بزند.” Genevieve Tanguay، معاون فناوری های نوظهور در شورای ملی تحقیقات کانادا (NRC) گفت.

برای نیپون واتس، دستیار معاون وزیر علوم و تحقیقات در علوم نوآوری و توسعه اقتصادی کانادا (ISED)، همکاری مستلزم پیوند دادن همه بازیگران در این زمینه و اتصال عناصر بالادستی و پایین دستی سیستم نوآوری است. این به معنای همسویی با اهداف هر شرکت است. به عنوان مثال، برخی از شرکت های مرحله اولیه به دنبال استخدام هستند، در حالی که سایر موسسات ممکن است به دنبال افزایش تلاش های تحقیقاتی خود باشند.

وتس افزود که برخی از شرکت ها فقط خریدار هستند و از این رو نیازی به تامین مالی ندارند. ما می‌خواهیم صنایعی را وارد کنیم که نیاز به یادگیری نحوه استفاده از این فناوری‌ها دارند و همچنین می‌توانند خریدار و آزمایش‌کننده آن فناوری‌ها برای منافع شخصی خود، شرکت‌های کانادایی و به طور کلی اکوسیستم کوانتومی باشند.»

حتما بخوانید:
هشتگ پرطرفدار نوامبر 3 – پیشنهاد ممنوعیت TikTok؛ اوبر در بریتانیا جریمه شد توییتر پیش از انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا اختیارات اعتدال را محدود می‌کند

جان هپبورن، مدیر اجرایی (مدیرعامل) شرکت اظهار داشت که همکاری در قلب سازمان تحقیقاتی Mitacs قرار دارد. Mitacs قرار نیست کاری متفاوت از آنچه ما برای بیش از دو دهه انجام می‌دهیم انجام دهد و شرکای صنعتی و بین‌المللی را با محققان فوق‌العاده کانادایی خود برای پیشبرد نوآوری و استعداد در کانادا گرد هم آورد.»

هپبورن افزود که Mitacs مشاوران توسعه کسب و کار را استخدام کرده است که همچنین متخصصان سطح دکترا در فناوری کوانتومی هستند و آنها بین صنعت و دانشگاه برای ایجاد تلاش های تحقیقاتی مشترک از جمله پروژه های بین المللی کار می کنند. “ما هپبورن تائید کرد که قول داده اند بیش از 5000 دوره کارآموزی را در شش سال آینده ارائه دهند که مستقیماً با حوزه های فناوری کوانتومی مرتبط است.

دبیرخانه ملی استراتژی های کوانتومی که در کنار استراتژی ملی کوانتومی اعلام شده است، به عنوان نهاد هماهنگ کننده ای عمل می کند که به دنبال یکپارچه سازی تلاش ها و اهداف هر بازیکن است. وقتی خارج از کشور خارج می شوید، مردم می گویند من با این محققان بزرگ در کانادا کار می کنم، اما نمی دانم کانادا کیست. آیا میتاکس است؟ آیا CIFAR (موسسه تحقیقات پیشرفته کانادایی) است؟ بنابراین، داشتن صدای مشترک‌تر واقعاً مهم است، تا مردم ببینند که ما به گونه‌ای در صحنه بین‌المللی حضور داریم که نشان‌دهنده سطح تلاشی است که در کشور انجام می‌شود.»

اخلاق کوانتومی نیز یکی از نکات کلیدی بحث در طول پانل بود. هپبورن گفت Mitacs مستقیماً با صنایع برای بررسی نگرانی‌های قانونی، قانونی و اخلاقی یا مسائل مربوط به فناوری کوانتومی همکاری خواهد کرد.

حتما بخوانید:
یک ترفند ساده برای لباس بچگانه آشکار شد

واتس، از سوی دیگر، استدلال کرد که اخلاق کوانتومی اساساً بی معنی است. این پیامدهای کاربردها یا موارد استفاده از فناوری های کوانتومی خاص است که صنایع باید آنها را مرتب کرده و پیش بینی کنند.

ارزیابی موفقیت استراتژی نیز به آن موارد استفاده و کاربردهای خاص بستگی دارد. وتس توضیح داد در حالی که معیارهایی وجود دارد که نشان دهنده جایگاه بین المللی کانادا است، ایجاد یک معیار موفقیت فراگیر در سطح داخلی غیرممکن است که بتواند اهداف و نقاط عطف همه بازیگران در اکوسیستم را به تصویر بکشد، به ویژه با توجه به اینکه کوانتوم اثرات مضاعفی در صنایع دیگر مانند دارد. کشاورزی، انرژی، دفاع و امنیت.

الخاندرو آدم، رئیس علوم و مهندسی طبیعی، شورای تحقیقات کانادا (NSERC)، بر اهمیت معرفی ملاحظات EDI (برابری، تنوع، گنجاندن) در کمک های مالی ارائه شده به استخر استعداد در علوم کوانتومی تاکید کرد و در مورد گام هایی که شورای تجارت NSERC برای اطمینان از نمایندگی عادلانه گروه های بومی، زنان، رنگین پوستان برداشته است صحبت کرد. ، و افراد دارای معلولیت.

ما نیاز به ایجاد انگیزه داریم، اما بسیاری از آن ها در آموزش و تصدی و ارتقاء و تشویق مردم به ادامه در این زمینه ها است.

تانگوی افزود که آنچه قبل از فرآیند استخدام اتفاق می افتد نیز کلیدی است. «خط لوله بسیار نشتی است. و ما باید پیدا کنیم که چگونه مطمئن شویم که زنان جوانی که علاقه مند به ورود به فیزیک هستند، وارد فیزیک شوند و مدرک خود را به پایان برسانند و ما بتوانیم با آنها درگیر شویم.”


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید