راهنمای خرید هارد سرور

در هارد دیسک های اولیه برای خواندن اطلاعات از همان القاء کننده ای استفاده می شد که موقع نوشتن مورد استفاده قرار گرفته هارد سرور 300 بود. بر کسی پوشیده نیست که شرکتهای اچپی، آیبیام و دل تولید کننده درایو نیستند. این تغییر در تعداد IOPS و مقدار توانایی Read/Write نیست بلکه جنس حافظه هایی است که در SSD ها استفاده می شود.

استفاده از صفحات صلب همچنین کیپ و عایق کردن هارد دیسک ، تولرانس بهتری را نسبت به فلاپی دیسک فراهم میکند.بنابراین هارد دیسک ها در مقایسه با فلاپی دیسک ها مقدار بیشتری اطلاعات را می توانند در خود ذخیره کنند. و همچنین یک نسخه پشتیبان از اطلاعات ضروری داخل سرور تهیه نمایید. در سال ۲۰۰۶ یک هارد دیسک باید بتواند بین ۸۰ تا ۷۵۰ مگابایت اطلاعات را در خود جای دهد، با سرعتی بین ۷۲۰۰ تا ۱۰۰۰۰ درو در دقیقه بچرخد و سرعت انتقال ترتیبی اطلاعات در آن باید بیشتر از ۵۰ مگابایت در هر ثانیه باشد.

سریع ترین هارد درایوهای مربوط به سرور ها و ایستگاه های کاری با سرعتی معادل ۱۵۰۰۰ دور در دقیقه می چرخند و سرعت انتقال ترتیبی اطلاعات در آنها بالغ بر ۸۰مگابایت در هر ثانیه می باشد. این نوع از ssd ها بیشتر برای کامپیوتر ها یا لپ تاپ های خانگی استفاده میشود . ۲.۵ ″ یک اندازه معمول برای HDD لپ تاپ و یک SSD مبتنی بر SATA معمولی است، اگرچه اندازه این درایوها فقط یک اینچ کوچکتر است، اما در مقایسه با نوع ۳.۵ اینچی مصرف بسیار کمتری دارد. اما همین Duty Cycle برای هارد های SATA ای که بر روی Desktop ها و PC ها قرار می گیرند به گونه ای طراحی شده است که صرفا 20 تا 30 درصد از زمان در طی سال را بتوانند بدون وقفه کار کنند.

حتما بخوانید:
هشتگ پرطرفدار 18 آگوست – کنترل فیزیکی خودرو هنوز بهتر است. ابزار ضد مهمانی Airbnb؛ AirTag یک سرقت دیگر را حل می کند

از آنجایی که سرور به 24 ساعت کار بدون وقفه نیاز دارد و اساساً مدت زمان اجرای بسیاری از سرورها به صورت ماهانه یا سالانه محاسبه میشود، در حین نگهداری فقط برای مدتی کار با آن متوقف میشود. با این تفاسیری که گفته شد بایستی متوجه این موضوع شده باشید که اگر از هارد درایوهای کامپیوترهای Desktop و PC به عنوان هارد درایو سرور استفاده کنید، این هارد درایو چندان قابل اتکا نبوده و به احتمال زیاد به مرور زمان دچار مشکل شده و کار شما را دچار اختلال خواهد کرد. شما می توانید از هارد معمولی در سرورهایی استفاده کنید که سرویس های چندان با اهمیتی بر روی خود نداشته و یا بار کاری زیادی بر روی آن ها قرار ندارد.