راهنمای خرید باند پایونیر ارزان قیمت و خرید اینترنتی

در اکثر موارد اگر خودرو پارچه ای باشد جذابیت چندانی نخواهد داشت زیرا ویژگی های دیگری ندارد و معمولا ساده و ساده است. به خصوص در خودروهای داخلی که از بهترین نوار استفاده می شود و پس از چند ماه متوجه خواهید شد که کیفیت صدا به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و باید به فکر خرید اسپیکر خودرو باشید.

بلندگوهای جدید می توانند زندگی واقعی را به موسیقی شما ببخشند. بلندگوهای جدید خودرو تقریباً در هر اندازه، شکل و رنگی عرضه می شوند. اما با وجود اینکه گزینه های زیادی در اختیار ما قرار دارد، انتخاب مدل و برند دشوار است. اما اگر چند نکته مهم را در نظر داشته باشید، می توانید بهترین اسپیکر را برای خودروی خود انتخاب کنید.

اگر به دنبال بلندگوهای مناسب برای ماشین خود هستید، بهتر است قبل از خرید کمی تحقیق کنید. در این پست راهنمای خرید استریو و اسپیکر خودرو با قیمت مناسب را بررسی می کنیم و بهترین برندهای خودرو را با هم می بینیم.

راهنمای خرید باند خودرو با قیمت مناسب

باند ماشین بیک نیک

انواع بلندگویی

فول رنج

همانطور که از نامش پیداست، می تواند صداهای مختلفی تولید کند. اما خیلی حرفه ای نیست و گاهی اوقات در تولید فرکانس بالا یا پایین مشکل دارد. با وجود این قیمت، اسپیکر فول مناسب تر و بهتر از اسپیکر ماشین است. برخی از مدل ها دارای درایورهای اضافی مانند توییترهای میان رده یا بالا هستند. اگر می خواهید بلندگوهای ماشین کارخانه خود را با نویز کمتر تعویض کنید، باید بلندگوهای کامل را انتخاب کنید. آنها در اندازه های مختلف هستند که به راحتی در جای بلندگوهای کارخانه قرار می گیرند.

کامپوننت

خط لوازم خودرو معمولا بسیار با کیفیت است و طبیعتا قیمت آن نیز بالاست. اما می تواند صدای خوبی تولید کند و عمر طولانی داشته باشد. این نوع خودرو برای کسانی که به دنبال خودرویی حرفه ای هستند گزینه مناسبی است. یک سیستم جزء شامل بلندگوها، توییترها و کراس اوورهای خارجی مجزا است. همه اینها طوری طراحی شده اند که با هم کار کنند تا بهترین صدای ممکن را به شما ارائه دهند.

در حالت سگمنت، توییتر از اسپیکر جدا می شود و می توانید آن را در موقعیتی قرار دهید که بهترین صدا را ارائه دهد. در این صورت موسیقی شما زنده تر و عمیق تر به نظر می رسد. شبکه های متقاطع به ووفرها و توییترهای خارجی در یک سیستم محصول تغذیه می شوند، بنابراین می توان از اجزای داخلی با فرکانس بالا برای ارائه اطلاعات با فرکانس بالا برای درایورهای مختلف استفاده کرد.

حتما بخوانید:
نگین بار - بزرگ ترین و مجهز ترین باربری شهر تهران

این بدان معناست که صدایی شفاف را به مخاطب ارائه می دهد. سیستم های کامپوننت اغلب از مواد بهتری نسبت به همتایان خود ساخته می شوند تا صدا و شفافیت بهتری ارائه دهند.

قدرت انتقال بلندگو

رتبه بندی قدرت به شما امکان می دهد بدانید بلندگو چقدر توان (بر حسب وات) می تواند تحمل کند. اگر قدرت پایینی دارید، نیازی نیست بلندگوهای شما زیاد بلند باشند. از سوی دیگر، سیستمی با تقویت کننده های خارجی قدرتمند به بلندگوهایی نیاز دارد که توانی نزدیک به توان تقویت کننده ها را تامین کنند.

باید به یاد داشته باشید که بخش اصلی توزیع برق بهترین عملکرد با توان RMS است. بدون انتقال بیش از حد توان، سطح RMS می تواند قدرت بلندگو را به طور مداوم اندازه گیری کند. سیستمی که دارای رتبه “2-50W RMS” است در سیستم کوچکتر شما بهتر از سیستم دارای رتبه “10-80W RMS” عمل می کند.

اسپیکرهای دارای تیوتر (توییتر)

اسپیکرهای دارای توییتر می توانند صدایی با کیفیت بالا تولید کنند که در وسط بلندگو قرار می گیرد تا موسیقی پخش شده در کل سیستم عمیق باشد و شما بتوانید آن را تا حد امکان دریافت کنید. کیفیت بالا.

توییترها اساسا یک واحد کوچک بلندگو هستند که در وسط نوار قرار می گیرند و وظیفه تولید صداهای با صدای بلند را بر عهده دارند.

باندهای دارای ساب ووفر

بهترین اسپیکر خودرو

یک ساب ووفر برای بازتولید موثر نت های باس در موسیقی استفاده می شود. صدا توسط ارتعاشات موجود در هوا ایجاد می شود. اگر صدای تولید شده باعث شود هوا با سرعت بیشتری حرکت کند، صدایی کسل کننده خواهید دید. در مقابل، صدایی که هوا را به آرامی می لرزاند، لرزش کمتری دارد و صدای بیس کم و بیش بلند است. این ارتعاش بر حسب هرتز بیان می شود، یعنی هوا چندین بار در ثانیه می لرزد. ارتعاش صوتی با سرعت 10000 بار در ثانیه صدایی به بلندی یک فریاد دارد و ارتعاش صوتی با سرعت 100 بار در ثانیه صدایی عمیق و البته صدای بم شبیه به فریاد انسان دارد. در موسیقی سه نوع صدا داریم که عبارتند از:

هر سه دستگاه به شکل خاصی در اسپیکر و نوار خودرو موجود است که هر کدام درصد مشخصی صدا تولید می کنند. اما برخی از حرفه ای ها می خواهند هر سه بلندگو را برای کیفیت صدای بهتر نسبت به استریو ماشین داشته باشند. در این حالت از یک ساب ووفر جداگانه و یک توییتر جداگانه استفاده می شود. بنابراین، به همین دلیل، ساب ووفر باعث می شود صدای باس تولید شده در صدای باس را بهتر بشنوید. به نظر می رسد که می گویند آهنگ دارای موسیقی بیس است. دو نوع ساب ووفر وجود دارد.

  • ساب ووفر فعال: با این نوع، شما نیازی به تقویت کننده ندارید و خود ساب ووفر می تواند صدا را کنترل کند.
  • ساب ووفر غیرفعال: با این نوع، به یک آمپلی فایر نیاز دارید. زیرا تنها یک اسپیکر بزرگ در این بسته وجود دارد که قادر به کنترل صدا نیست.
حتما بخوانید:
لیست جدید pbn ها

بهترین مارک بلندگو اتومبیل کدام است؟

پاسخ به این سوال تا حد زیادی به انتظارات شما از عملکرد وسیله نقلیه خود بستگی دارد. اما برندهای اسپیکر خودرو از جمله

برندهای اسپیکر کنوود،

 برندهای اسپیکر پایونیر،

برندهای اسپیکر سونی،

برندهای اسپیکر JBL 

مارشال از معروف ترین و بهترین برندهای اسپیکر خودرو هستند.

انواع اسپیکر خودرو:

بلندگوهای کامپوننت: در واقع نوعی بلندگو هستند که می توانند به هر تقویت کننده ای متصل شوند، هر زمان که از سیستم صوتی استفاده می کنید، زمانی که از سیستم صوتی خود حداکثر استفاده را می کنید، باندهای معمولی شما تحت فشار زیادی قرار می گیرند. حتی احتمال سوختن بانداژهای معمولی چندین برابر بیشتر است.

اسپیکر ساب ووفر: این نوع در واقع یک اسپیکر گرد محسوب می شود. با این تفاوت که وظیفه اصلی آنها ایجاد بیس قوی است. اگر به دنبال صدای باس هستید، حتما از ساب ووفر استفاده کنید.

اسپیکر گرد: این نوع اسپیکر از نظر ظاهری گرد است، این اسپیکرها بیشتر در داخل درب خودرو قرار می گیرند. با وات های مختلف در بازار موجود هستند که هر چه وات بالاتر باشد کیفیت صدا بهتر است.

اسپیکرهای بیضی: این نوع اسپیکرها به باند خربزه ای نیز معروف هستند، بیشتر بر روی شیشه عقب خودروها نصب می شوند، معمولا وات بیشتری نسبت به مدل گرد دارند و در دسته بلندگوهای حرفه ای قرار می گیرند. این بلندگوها معمولا از تقویت کننده پشتیبانی می کنند.

بلندگوهای الماسی شکل: این شکل اسپیکر در خانواده پژو و مدل 405 بیشتر به چشم می خورد، در قسمت بالایی داشبورد نصب می شود. امروزه از این بلندگوها استفاده نمی شود.

اسپیکرهای با تیونر: این بلندگوها درون خود بخشی به نام تیونر دارند که وظیفه بازتولید صداهای زیر را بر عهده دارد. اگر می خواهید تمام صداهای یک قطعه موسیقی را به خوبی بازتولید کنید، حتما یک تیونر داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید