دولت کانادا 360 میلیون دلار کانادا در استراتژی کوانتومی ملی جدید سرمایه گذاری می کند


امروز در موسسه Perimeter در واترلو، فرانسوا فیلیپ شامپاین، وزیر نوآوری، علم و صنعت، راه اندازی استراتژی ملی کوانتومی را اعلام کرد.

این استراتژی با سرمایه‌گذاری 360 میلیون دلاری کانادا در بودجه 2021 به دنبال کمک به رشد فناوری‌های کوانتومی، شرکت‌ها و استعدادهای کانادا است.

علم و فناوری‌های کوانتومی کانون اصلی تحقیقات و تجاری‌سازی محصولات جدید، از جمله طراحی مؤثر دارو، پیش‌بینی بهتر آب و هوا، بهبود ناوبری و نوآوری‌ها در فناوری‌های پاک هستند.

“استراتژی ملی کوانتومی با تقویت تحقیقات، مشاغل و استعدادهای ما از اقتصاد مقاومتی حمایت می کند و به کانادا برای دهه های آینده مزیت رقابتی خواهد داد. من مشتاقانه منتظر همکاری با مشاغل، محققان و دانشگاهیان هستم تا آینده کوانتومی خود را بسازیم.”

هدف این استراتژی، توسعه و استقرار سه حوزه کلیدی فناوری کوانتومی، از جمله سخت‌افزار و نرم‌افزار رایانه، شبکه‌های ارتباطی، و قابلیت‌های رمزنگاری پس کوانتومی، و همچنین فناوری‌های سنجش کوانتومی است.

141 میلیون دلار کانادا برای تحقیقات پایه و کاربردی، 45 میلیون دلار کانادا برای توسعه و حفظ استعدادهای کوانتومی و 169 میلیون دلار کانادا برای امکان تجاری سازی محصولات کوانتومی اختصاص خواهد یافت.

با همکاری، سازمان‌های Mitacs و شورای تحقیقات علوم طبیعی و مهندسی کانادا (NSERC) به ترتیب 40 میلیون دلار کانادا و 137.9 میلیون دلار کانادا سرمایه‌گذاری می‌کنند.

علاوه بر این، شورای ملی تحقیقات کانادا (NRC) در حال ایجاد ابتکار تحقیق و توسعه کوانتومی (QRDI) است، یک برنامه جدید 9 میلیون دلاری کانادا برای رشد تحقیق و توسعه کوانتومی مشترک فدرال با گرد هم آوردن دولت، کارشناسان صنعت و دانشگاهیان.

NRC همچنین 50 میلیون دلار کانادا برای گسترش برنامه چالش سنسورهای کوانتومی و اجرای برنامه چالش محاسبات کوانتومی کاربردی خود دریافت می کند.

حتما بخوانید:
چگونه داروهای گیاهی خود را در در آینده بهبود دادم

کانادا گروه‌های نوآوری جهانی ۱۴ میلیون دلار کانادا برای پیشروی تجاری‌سازی فناوری‌های کوانتومی دریافت می‌کنند، در حالی که راه‌حل‌های نوآورانه کانادا ۳۵ میلیون دلار کانادا در طول هفت سال برای کمک به کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​(SMB) در نوآوری، رشد و ایجاد شغل در بخش کوانتومی دریافت می‌کند.

دولت با تزریق بیش از 1 میلیارد دلار کانادا کوانتومی از سال 2012، امیدوار است این سرمایه گذاری ها کانادا را به عنوان پیشرو در علم کوانتومی قرار دهد.


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید