دولت فدرال 1.44 میلیارد دلار در اینترنت ماهواره ای Telesat سرمایه گذاری می کند


دولت فدرال 1.44 میلیارد دلار دیگر برای Telesat ، متعلق به Crown ، یک شرکت ارتباطات ماهواره ای کانادایی ، برای ساخت صورت فلکی ماهواره Lightspeed در مدار پایین زمین (LEO) اعلام کرد.

بر اساس موافقت نامه ای که روز پنجشنبه اعلام شد ، دولت وام 790 میلیون دلاری به Telesat می دهد و 650 میلیون دلار سهام ممتاز خریداری می کند که از طریق آن دولت سود سهام دریافت می کند. دولت همچنین ضمانت نامه هایی را دریافت می کند که می توانند به سهام عادی Telesat تبدیل شوند.

“بعنوان بخشی از [the investment]، تعدادی آستانه برای سرمایه و هزینه های عملیاتی وجود دارد که شرکت (Telesat) باید به عنوان بخشی از این تعهد به آن برسد. ” وی افزود: “هزینه های سرمایه داخلی قابل توجهی در ارتباط با توسعه نسل اول ماهواره ها و نسل دوم ماهواره ها برای این پروژه وجود دارد ، و همچنین اهداف مربوط به اشتغال داخلی و مواردی از این قبیل. “

این بودجه جدید علاوه بر 600 میلیون دلار اختصاص یافته توسط صندوق پهنای باند جهانی (UBF) است که طی 10 سال آینده به منظور ارائه ظرفیت از Telesat به تامین کنندگان منطقه ای با قیمت کاهش یافته اختصاص می یابد.

متصل

Telesat قراردادی با Thales Alenia Space برای ایجاد ارتباط پهن باند ماهواره ای امضا می کند

صورت فلکی Telesat شامل 298 ماهواره در مدار زمین (LEO) می شود که قول می دهند سرعت گیگابیتی را با 30 تا 50 میلی ثانیه تاخیر در هر نقطه از جهان به ارمغان بیاورند. این شبکه با اولویت جهانی طیف باند Ka انجام می شود و ظرفیت آن 15 ترابیت بر ثانیه است.

حتما بخوانید:
خرید تشک بادی داخل ماشین و مشاهده انواع آن در دنیای اینتکس

در کانادا ، صورت فلکی ماهواره ای دورترین مناطق کشور را به هم متصل می کند. اینترنت و خدمات تلفن همراه مجهز به Telesat در سال 2025 شروع به کار می کند و 40،000 خانوار را در جوامع محروم متصل می کند ، این یک گام مهم در دستیابی به هدف دولت از ارائه اینترنت پرسرعت به همه کانادایی ها تا سال 2030 است.

انتظار می رود Telesat 3.6 میلیارد دلار در هزینه های سرمایه ای در کانادا سرمایه گذاری کند ، حداکثر 700 شغل ایجاد کند و 800،000 دلار بورسیه تحصیلی با تمرکز بر زنان در برنامه های STEM ارائه دهد.

در حالی که Telesat برای کار در کانادا آماده می شود ، Starlink SpaceX در حال حاضر در حال ورود به خانه های کانادایی است ، هرچند با دسترسی محدود. در اوایل سال جاری ، Starlink مرحله آزمایش خود را در کانادا آغاز کرد و به مشتریان واجد شرایط کانادایی اجازه می دهد تا برای اشتراک ماهواره خود ثبت نام کنند.

بر خلاف Starlink ، که خدمات خود را مستقیماً به مصرف کنندگان می فروشد ، Telesat به ISP های منطقه ای ، که به نوبه خود به مشترکان خود می فروشند.

Telesat همچنین از دولت های استانی کمک مالی دریافت کرده است. در 11 آگوست ، انتاریو 109 میلیون دلار قرارداد با Telesat امضا کرد تا ظرف پنج سال آینده ظرفیت ویژه ای را برای جوامع روستایی و بومی در استان فراهم کند. در ماه فوریه ، دولت کبک همچنین وام 200 میلیون دلاری به Telesat اعلام کرد و 200 میلیون دلار دیگر نیز در این شرکت سرمایه گذاری کرد.

حتما بخوانید:
انجین آرتز


منبع: night-sky.ir

دیدگاهتان را بنویسید